Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Ciekawe pomysły ozdabiania mieszkań – nogi drewniane, tralki, nakładki, poręcze
24 marca, 2017
gorące nożyczki strzyżenie gorącymi nożyczkami Fryzjer Górny Studio Toruń
Strzyżenie gorącymi nożyczkami w studio stylizacji fryzur
27 marca, 2017

Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co jest skuteczniejsze – depilacja trwała za pomocą lasera czy depilacja woskiem? W jaki sposób zaprezentowały się oba sposoby w bitwie?

Zabieg depilacji za pomocą plastrów z woskiem jest powszechnie znany, włosy musimy zapuścić do długości od 0,5-1 mm, a to trwa zazwyczaj parę dni. Często u pewnych Kobiet nie trzeba aż tyle wyczekiwać, zaś włosy zaczynają szybko rosnąć natychmiast po jednej dobie. Taka taktyka jest bardzo bezpieczna, mimo tego że przeciwwskazaniem jest między innymi posiadanie zbyt delikatnych naczynek pod skórą, których nie można drażnić rozgrzanym woskiem. Mogą powstawać potem zaczerwienione, rozległe plamy oraz w rezultacie kolejne „pajączki”. Kosmetolog osadza ciepły wosk na dowolne partie ciała, zaś zaraz potem dociska uprzednio przygotowane plastry albo długie części materiału. Mocnym pociągnięciem ręki zrywa je wraz z włosami. Metoda jest dla wrażliwych Pań bardzo przykra. Bolesność zależy po prostu od zakresu bólu, który nie jest taki sam u każdego z nas. Naskórek po sesji za pomocą plastrów z woskiem jest zaczerwieniona jedynie niewiele, jednak poleca się przez co najmniej 4-5 dni dni unikać bardzo ciepłych kąpieli i peelingów w obszarach, w jakich przeprowadzono epilację.
Należałoby z całą pewnością scharakteryzować zabieg depilacji laserem diodowym. Na potrzeby depilacji, a faktycznie epilacji – wystarczy przygotować skórę jedną dobę wcześniej. Trzeba dobrze ogolić nogi tradycyjną jednorazową maszynką. Nie musimy „hodować” włosków przez dłuższy czas, a taka zasada jest znacznym udogodnieniem podczas depilacji. Sam zabieg dochodzi do skutku w ciągu 20 minut, jednak przedtem musimy zaznaczyć odpowiedzi w prostej ankiecie bądź porozmawiać z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do depilacji za pomocą lasera jest między innymi przyjmowanie antybiotyków z gatunku Izotretinoina, która bardzo podrażnia komórki skóry. Nie wolno także leżeć w pełnym słońcu na ponad 10 dni przed oraz po zabiegu. Niesłychanie ważne jest też to, ażeby krótko mówiąc nie wykonywać peelingów obszarów, które będą poddane epilacji za pomocą lasera na 7 dni przed oraz po zabiegu. Nie można także odsłaniać ciała na promienie słoneczne w czasie następnych wizyt, więc jesień i zima są doskonałym czasem. Kobietom w ciąży zabieg się też odradza. Kosmetolog za pomocą białego ołówka oznacza na skórze wszelkie przebarwienia, piegi i znamiona, bo laser weryfikuje intensywniej zabarwione partie skóry.
Dlatego zabieg depilacji laserowej jest niezmiernie korzystny jeżeli chodzi o włosy gęste i o intensywnym ubarwieniu – najłatwiej możemy je usunąć. W gabinetach, w jakich przeprowadza się wiele kuracji z obszaru medycyny estetycznej, zabieg usuwania owłosienia na całe życie przy użyciu lasera przeważnie wykonują profesjonaliści. Używają urządzenia LightSheerDuet, jakie zostało uzbrojone w dwie głowice: tę o skromniejszych rozmiarach na potrzeby partii ciała, do których ciężko dotrzeć, typu stopy, okolice bikini oraz o większym zasięgu oddziaływania, którą możemy szybciutko wydepilować całe nogi. Laser na kilka sekund zasysa naszą skórę, niszczy macierz włosków oraz przerzuca się na następny rejon skóry. Jeśli chodzi o inną grubość meszku, ilość melaniny bądź ilość owłosienia, krótko mówiąc nie możemy zasadniczo założyć, jaki uzyskamy rezultat po jednej konsultacji. Przeciętnie niszczonych jest około 30% włosków.

Która metoda daje lepsze efekty?

Depilacja łydek woskiem:

Te Panie, które przypadkiem stykają się z redukowaniem owłosienia podgrzanym woskiem, koniecznie muszą to przeczytać. Na potrzeby kuracji musimy bezwzględnie „wyhodować” włosy oraz to jest prawdopodobnie najbardziej trudne. Poza tym te Panie, które nigdy nie były na takim zabiegu w salonie, mogą się nastawić na to, że zabieg wcale nie należy do najlżejszych – to nieprzyjemna metoda. Wszystko jednak zależy od szybkości realizowania zabiegu oraz kompetencji kosmetologa. Profesjonalny kosmetolog wykonujący depilację za pomocą plastrów zrobi to szybko i beż żadnych kłopotów, bynajmniej nie narażając Klientki na dodatkowy ból. Na początku nakłada proporcjonalnie ogrzany wosk, a po chwili przykłada specjalne plastry i pewnym ruchem likwiduje włoski. Innymi słowy w czasie wizyty mamy szansę odczuć tylko oberwanie pierwszego plastra, bowiem to ono jest najczęściej najmocniejsze.
Nogi stają się w jednej chwili jedwabiście gładkie – to na sto procent zabieg dla Kobiet, jakie oczekują niezwłocznego rezultatu. Cała metoda trwa niecałe 20 minut, zaś jedwabistość trwa przez mniej więcej 14 dni. Włosy, jakie następnie odrastają, są dużo cieńsze oraz jaśniejsze. W dodatku nie ma dodatkowych efektów ubocznych.

Depilacja łydek za pomocą innowacyjnego lasera:

Przed zabiegiem należy wypełnić dokładną ankietę, którą potem ocenia się z kosmetologiem. Specjalista odpowie na wszelkie pytania także w czasie usuwania owłosienia. Nie należy kompletnie obawiać się bólu, może tylko delikatnie szczypać „wciągana” przez okazalszą głowicę skóra. Szczególnie we wrażliwych partiach można mieć poczucie dyskomfortu, między innymi pod pachami. W czasie sesji powinniśmy uświadomić sobie to, iż będzie unosił się nieznaczny zapach wypalanych cebulek włosów. Zabieg jest krótki oraz często przyjemny. Kosmetolog instruuje Klientki, że zdjęta będzie jedynie bardzo duża ilość cebulek. Jest to zależne od fazy przyrostu włosa – kolejne muszą w takim przypadku dojrzeć, aby wolno było je usunąć laserem. Przez parę dni włosy będą się rozkruszać, na przykład gdy będziemy czyścić skórę po kąpieli. Następne włosy będą subtelniejsze i będą również dużo wolniej dojrzewały. Możemy będzie określić partie, gdzie będzie ich dużo mniej. Skóra po wizycie będzie zaczerwieniona i w takim okresie wolno korzystać z pantenolu. Indywidualny zabieg nie zapewni oszałamiających rezultatów, dopiero kompletny pakiet może wyeliminować włosy ostatecznie (oraz ani razu nie odrosną).
Upraszczając: w przypadku kiedy pragniemy zdecydować się wyłącznie na jednorazowy zabieg, możemy wybrać depilację rozgrzanym woskiem (tymczasem po pewnym czasie włoski będą dojrzewały takie same). Natomiast w przypadku kiedy ktoś planuje wyeliminować włosy dokładnie, dobrze jest zainwestować w serię zabiegów epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego. Jeżeli planujesz wiedzieć więcej, kliknij w link obok – Depilacja

Strona używa cookies
Ok