Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – zabieg wyszczuplający
25 października, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
28 października, 2019

Przegląd technik depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest marzeniem, które chce spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne sposoby eliminowania włosów. Najbardziej pożądanymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja porządnej jakości są trwałość, aby włosy nie odrastały z powrotem za szybko oraz skuteczność, aby metoda usuwała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym i obecnie najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która gwarantuje długotrwałe efekty. Wszystko zawdzięczają nieustannie udoskonalanym technologiom i urządzeniom, które korzystają z najnowszych technik.

Depilacja laserowa jest szczególnie polecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te ciężko usuwa się innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych i krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na parę lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie niechcianych włosków jest możliwe dzięki różnym techniki. Celem ich wszystkich jest przyniesienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych technik pozbywania się włosów, laserowe metody depilacji odróżnia to, że usuwają nie tylko samą strukturę włosa w jego górnej części, ale również pozbywa się cebulki, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy użyciu energii cieplnej, której źródłem jest laser. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, gdzie jest absorbowane przez mieszczącą się wewnątrz melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tą metodą trzeba odnawiać, dlatego że laser naświetla wyłącznie te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Należy więc poczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia znajdą się w fazie wzrostu. Zabiegi można wykonywać w odstępie kilku tygodni, czasem kilku miesięcy – w zależności od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie długotrwałych efektów wymaga wykonania 3-6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, bo utrzymuje się zazwyczaj przez parę lat. Oznacza to więc pełną trwałość i skuteczność zabiegu. Dostępne są także zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w roku. Co więcej ta metoda daje komfort i poczucie pewności, a także zwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może się nie sprawdzić w przypadku siwych albo jasnych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia, które przy użyciu cienkiej igły przesyła niewielkie natężenie stałego prądu i tym samym niszczy cebulkę włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta metoda uszkadza włosy oddzielnie. Średnio włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zazwyczaj zależy to od obszaru i ilości włosków, jakie mają podlegać zabiegowi. Ten sposób depilacji może powodować drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się w ciągu kilku dni.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych technik. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych partii ciała. Tak jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Co więcej dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny w strukturze włosa, a przynosi zachwycające efekty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, w porównaniu sposobu działania, ale różni się pod paroma względami. Przede wszystkim urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana przesyła zmienny prąd o niskim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, który niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Co więcej igła trafia do cebulki włosa na mniej więcej 1-2 sekundy, dzięki czemu znacznie skraca się czas zabiegu. To sprawia, że termoliza zdecydowanie bardziej nadaje się do eliminowania włosów z dużych obszarów (np. z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta metoda depilacji również może powodować drobne uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które powinny ustąpić w ciągu kilku dni od zabiegu. Termoliza niszczy ciemne i jasne owłosienie, a jej efektywność jest zbliżona do elektrolizy. Po wykonaniu kilku zabiegów, jakie zlikwidują wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co oznacza, że ta metoda jest bardzo trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy elektrolizy i termolizy, dlatego że zastosowuje zarówno słabe natężenie stałego prądu oraz połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej technice przewagę nad innymi i ze względu na to jest najbardziej skuteczną metodą depilacji. W ten sposób uszkodzone mieszki włosowe, nie regenerują się, co oznacza, że włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak inne zabiegi trzeba go powtarzać, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w czasie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok