Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie samochodów
7 listopada, 2016
banery reklamowe - druk banerów - banery Kraków - druk banerów Kraków
Gdzie wydrukować i umieścić baner reklamowy?
10 listopada, 2016

Profesjonalna odbudowa włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Wysłuchajmy próśb naszych włosów

„Chłopięce”, półdługie, do pasa, kręcone, proste, złotawe, czekoladowe, czarne… tyle ile typów włosów, tyle systemów na ich prawidłową pielęgnację. Możemy poprowadzić regenerację w domowym zaciszu bądź udać się do salonu. Jeśli marzymy o wyjątkowych, błyszczących, gęstych, mocnych włosach, powinnyśmy właściwie wybrać się do rzetelnego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Jedynie w czasie konsultacji z fachowcem otrzymamy informacje: jakiego właściwie typu są nasze włosy, czego wymagają i jaki zabieg byłby dla nich najlepszy. Systematyczne oczyszczanie szamponem oraz kładzenie odżywki przeważnie nie przynosi wymarzonych rezultatów. Taka sytuacja ma miejsce, bowiem przy ich zakupie kierujemy się raczej prestiżem firmy, modą np. na olejki do włosów, natomiast nie rzeczywistymi potrzebami naszych włosów. Ekspert tymczasem zaobserwuje w jednej chwili to, czego my na pierwszy rzut oka nie spostrzegłyśmy.

Główne przyczyny zniszczonych włosów

Do najczęstszych czynników naruszających budowę włosa przynależą: kiepska dieta, czynniki pogodowe, uszkodzenia mechaniczne (m. in. przy układaniu), niedostateczna pielęgnacja i niewprawna stylizacja (np. prostownicą do włosów). Spożywanie pokaźnej ilości cukierków, ciastek, czekolady, precli, chrupków ziemniaczanych oraz pozostałych tłustych przekąsek, brak dostarczenia organizmowi niezastąpionych mikro- oraz makroelementów prowadzi do głębokiego osłabienia włosa od samej jego cebulki. W ogóle nie pobiera ona tych komponentów, które powinna, więc prawidłowy rozwój i wytrzymała budowa są niemożliwe do osiągnięcia. Środki pielęgnacyjne niejednokrotnie odwadniają włosy, obciążają je oraz powodują podrażnienie skóry na głowie, w okolicach szyi oraz twarzy. Jeżeli zdecydowałyśmy się na domowe techniki, pamiętajmy o korzystaniu jedynie naturalnych środków, które nie posiadają w swoim składzie parabenów, silikonów bądź konserwantów, np. olejków (kokosowy, oliwa z oliwek, sezamowy, rycynowy), siemienia lnianego, nafty kosmetycznej lub wywarów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Zabiegi regeneracyjne w salonie fryzjerskim

Rekonstrukcja włosów u fryzjera przynosi błyskawiczne efekty. Aby się one utrzymały wystarczy poza tym odbudowywać je w domu środkami od fryzjera. Na taką koncepcję wpadli Izabela i Marcin Górny stosując innowacyjne kompleksy regeneracji włosów połączone z kuracją domową: Olaplex, TrueKeratin oraz ColorHlex.

Kuracja Olaplex

Olaplex składa się z następujących elementów:

  • Olaplex Bond Multiplier – dobiera się go do wskazanego wyrobu barwiącego. Odnawia uszkodzone albo rozerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Chroni je przed dalszymi zniszczeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – cementuje wiązania siarczkowe, wzmaga działanie Multipliera. Za jego sprawą zintegrowane zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym oraz po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest środkiem do wykorzystywania w domu oraz zapewnia naprawę włosów, zachowanie ich w doskonałym stanie pomiędzy zabiegami, jak również przedłuża umacnianie wiązań siarczkowych.

Terapia ColorpHlex

Natomiast system ColorpHlex ochrania konstrukcję włosów, sprawia, że są mocniejsze w czasie zabiegów chemicznych (głównie koloryzacji). Włosy zmęczone, połamane zostają prosto odbudowane od wewnątrz. W tej zastrzeżonej formule wykorzystano cząsteczkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która od razu przechodzi do środka włosa i potęguje efekty koloryzowania lub rozjaśniania. Rozczesywanie staje się przyjemniejsze, włosy zachwycające i aksamitne w dotyku. Do stosowania w domu poświęcony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 i Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład terapii ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka i Leave in spray (posiadają w swoim składzie ekstrakt ze słonecznika).

Terapia TrueKeratin

Kuracja TrueKeratin jest natomiast genialnym zabiegiem nie tylko na regenerację włosów, lecz również ich zdrowe rozprostowanie. System opiera się na oryginalnej formule keratynowej bez pomocniczych środków chemicznych. Mogą po niego zdecydowanie sięgnąć właścicielki loczków, fali oraz włosów poważnie zniszczonych chemią. Keratyna dochodzi głęboko do wnętrza włosów i zapewnia im blask, zdrowie oraz niezwykłą jedwabistość. W przeciwieństwie do innych kuracji, TrueKeratin będzie w sam raz do włosów, które wcześniej były farbowane, „prasowane” lub poddawane innym zabiegom. Włosy pozostają elastyczne, bujne, lekkie nawet powyżej czterech miesięcy. W każdej chwili można jednakże zmyć tę kurację.

Od czego zależą efekty kuracji?

Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji są tak naprawdę nasze włosy. Na oszałamiające rezultaty możemy liczyć wówczas, gdy są faktycznie mocno zniszczone albo pokruszone. Trzeba w domu korzystać z łagodnych szamponów, by zbyt szybko nie wypłukały się drogocenne substancje. Trzeba rezygnować z tych, które posiadają w swoim składzie SLS/SLES. Należałoby wspomnieć, że to właśnie fryzjer powinien dopasować nam odpowiednią terapię, przykładowo ultradźwiękową, z wykorzystaniem podczerwieni bądź saunę. Włosy po kuracji powinny być intensywnie nawilżone, gładkie, miękkie, lśniące, łatwo układające się oraz „sypkie” (a nie „sklejone”).

Jeśli zainteresowała Cię oferta Salonu Górny Hair Studio kliknij w link – Salon fryzjerski

Strona używa cookies
Ok