Jak otworzyć sklep internetowy
Jak otworzyć sklep internetowy – wiemy jak to zrobić
Grudzień 20, 2017
Serwis klimatyzacji i wentylacji
Serwis klimatyzacji i wentylacji – wybierz właściwie
Styczeń 6, 2018

Zwiększenie aktywności na basenie może znacznie zreperować Wasz stan zdrowia. Może się to wydawać truizmem, ale nawet dziś duży odsetek otaczających nas jednostek nie ma pojęcia jak dużo dobrego może się zdarzyć, gdy wyśle swojego brzdąca na basen, na przykład na pływanie niemowląt lub samodzielnie uda się i skorzysta z kompleksowej oferty, związanej z ćwiczeniami w wodzie. Tymczasem korzyści jest naprawdę mnóstwo, a zajęcia w wodzie nie powinny bardzo uszczuplić naszego portfela.

Pływanie niemowląt – naturalny rozwój dziecka

Wielu rodziców zastanawia się, jak zagwarantować swojemu brzdącowi harmonijny i właściwy rozwój. Świetnym rozwiązaniem może być zgłoszenie Twojego dziecka na pływanie niemowląt. Czemu właśnie tam? Głównie dlatego, iż opiera się ono na wzbogacaniu naturalnego dojrzewania niemowlaka. Celem pływania niemowląt jest przede wszystkim wsparcie odruchów płodowych, na jakich kompetentny instruktor powinien się opierać. Obowiązkiem wszystkich, którzy proponują tego typu zajęcia jest utworzenie przyjaznych miejsc z wodą dla niemowlęcia. Dziecko w wieku od 3 miesięcy do 3 lat nie winno przebywać w zbiorniku wodnym więcej niż pół godziny, a temperatura powinna się utrzymywać na poziomie przynajmniej 31 stopni Celsjusza. Zadania nie są przesadnie zaawansowane, raczej polegają przede wszystkim na frajdzie dla dzieci. Tata i mama winni uzyskać przekonanie, że pływanie niemowląt nie będzie dla ich dziecka czymś stresującym. Jeśli chcesz zaprowadzić swojego potomka na wyżej opisane praktyki, nie wahaj się sprawdzić co piszą o nich ludzie w sieci. Sprawdźmy też, czy kadra ośrodka oferującego pływanie niemowląt jest kompetentna. W końcu powierzamy im największe dobro.

Pływanie niemowląt – to dopiero początek

Proces zaznajomienia się z wodą na basenie wymaga poświęcenia przynajmniej 3-4 lat. Kiedy już Wasze dziecko lekko podrośnie, możemy go zacząć wdrażać w fazę przejściową między adaptacją do warunków panujących w wodzie, a rzeczywistą długą lekcją pływania. Dla brzdąców w wieku od 3 do 4 lat, najefektywniejsze jest kształcenie w oparciu o dobrą zabawę. Pora już na opanowanie zmian pozycji, tematyki odpowiedniego wślizgiwania się do wody oraz – co będzie bardzo znaczące, przyswojenie chwytów przedmiotów pomocniczych.

Dla Waszych potomków starszych niż 4 lata, zalecamy już odrobinę bardziej rozwijające zajęcia. Przyszła pora na zajęcia bezpośrednio z instruktorem w wodzie oraz oswojenie się z podanymi kwestiami:

– zanurzanie twarzy do wody
– wydychanie powietrza
– wykonywanie samodzielne: ruchów napędowych rąk i nóg, wślizgów do wody, zmian pozycji

Wychodzimy z założenia, że w tym wieku brzdące winny już pokonać samodzielnie dystans dziesięciu metrów. Warto, żeby kurs na tym etapie kończył się testem sprawdzającym, przygotowanym przez nauczyciela.

Jak widzimy w tym artykule, najlepszym modelem nauki pływania jest konsekwentne pozyskiwanie sprawności. Dzieciaki, które skończyły 6 lat i za chwilę udadzą się do szkoły, powinny już być przygotowywane do szkolenia zaawansowanego. Szkolenia na sportowej pływalni mają mają na celu ogarnięcie wybranych stylów pływackich, np. popularnego kraula, stylu motylkowego oraz klasycznego.

Kursów na pływalni, takich jak nauka oraz poprawa umiejętności pływania jest mnóstwo, w tym te skierowane do młodzieży i starszego pokolenia. Nic złego w tym, iż pragniemy nadrobić coś czego z różnych powodów nie byliśmy w stanie zrobić w przeszłości. Nauka pływania poprawi kwestie bezpośrednio związane ze zdrowiem oraz kondycję naszego kręgosłupa i inne sprawy.

Aqua fitness, rehabilitacja – możliwości jest bez liku

Spędzanie wolnego czasu na basenach – co może bardzo cieszyć – zyskuje bardzo dużą popularność. Jedną z częściej wybieranych propozycji jest aqua fitness, na które już dziś wybiera się mnóstwo kobiet. Nie jest do dla nas wielkie zaskoczenie – powiązanie dźwięków, ćwiczeń ruchowych i wody regularnie stosowane może Wam dać wiele korzyści. Aqua Fitness jest również bezpieczny i szczególnie wielokierunkowy. Woda z basenu ogranicza efekt grawitacyjny, a jeśli znajdziemy dobry ośrodek oferujący wyżej wspomniane warsztaty – to wtedy specjalistyczny sprzęt, w który ośrodek jest zaopatrzony spowoduje, iż mogą w nich wziąć czynny udział osoby , którym dokuczają urazy lub też nie panujące w 100% nad pływaniem.

Radość, jaką przyniosą zajęcia przy muzyce to jedna para kaloszy, lecz woda to też bardzo dobre podłoże do rewalidacji. Dzięki warsztatom możemy w istotny sposób wspomóc rehabilitację standardową u starszego pokolenia. Dzieci z zaburzeniami napięcia mięśniowego, wcześniaki czy z orzeczoną niepełnosprawnością także mogą tutaj wiele zyskać, gdy będą ćwiczyć wspólnie z rodzicem. Dzieciom będziemy polecać również pływanie korekcyjne, które może pomóc w walce z nieprzyjemnymi wadami postawy. Trzeba tu jednak pamiętać, iż do tego niezbędne są pierwsze sprawności pływackie. Rekomendujemy tutaj rozmowę z fachowcem. Biegły instruktor z pewnością wyjaśni nam, jakie wady można pokonać z pływaniem korekcyjnym.

Aktywność w wodzie – dlaczego nie zrobić kursu ?

Osoby, którym przypadły do gustu aktywności na basenie mogą zdecydować się na kontynuowanie nauki, poprzez specjalistyczne kursy. Jednym z popularniejszych ostatnimi czasy stała się koncepcja Halliwick, czyli sposób uczenia uczestniczenia w ćwiczeniach w wodzie. Jest on przeznaczony dla instruktorów pływania, nauczycieli oraz pozostałych chętnych, którzy chcą prowadzić zajęcia z osobami z zespołem downa oraz innymi schorzeniami. Odbycie tego specjalistycznego szkolenia przyznaje takie prawo.

Od pływania niemowląt po kursy

Jak wynika z powyższego artykułu, propozycji w temacie zajęć na basenie jest bardzo dużo. Polecamy ruszyć się z domu i spróbować postawić na aktywny tryb życia, który połączymy z przyjemnym spędzeniem czasu. Obecnie miasta często oddają do dyspozycji profesjonalne pływalnie, czekające na wszystkich amatorów pływania.

Więcej o pływaniu niemowląt, aqua fitnessie i innych —-> http://www.logafit.pl/

Strona używa cookies
Ok