Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący tkankę tłuszczową
25 września, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Aloes
25 października, 2019

Depilacja woskiem – zalety zabiegu

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, dzięki którym możemy zachować gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów ciągle niesłabnącym uznaniem wyróżnia się depilacja woskowa. Ta od dawna stosowana technika pozwala usunąć włoski z różnych partii ciała na bardzo długo. Salony kosmetyczne oferują specjalistyczne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach można kupić zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest dość bolesny, zdobył wielką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty i szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się do kilku tygodni.

Na czym polega depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie zalicza się do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Jej działanie polega na tym, że na obszar ciała, z jakiej mają zostać usunięte, nakłada się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Trzeba wiedzieć, że wosk musi być zaledwie odrobinę podgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i czeka do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero potem materiał odrywa się szybkim ruchem przeciwnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk wnika do wnętrza, włosy wyrywają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samemu, zalecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskową profesjonalnie. To sprawia, że zabieg zajmuje mniej czasu i daje pewność właściwego wykonania. Co więcej przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskiem, kosmetyczki stosują specjalne kosmetyki, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Obszarami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale także ręce, ramiona, wąsik lub pachwiny i bikini głębokie.

Jak przygotować się przed zabiegiem depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskową warto się przygotować. Na kilka dni przed depilacją warto zrobić sobie porządny peeling, który usunie martwy naskórek. Nie należy jednak opalać się ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, które mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie smarować się kremami i balsamami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków w trakcie zabiegu jest ważna. Jeżeli będą zbyt krótkie, okażą się trudne do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort w trakcie wyrywania. Decydując się na depilację woskową warto wstrzymać się, aż włoski będą miały długość około pół centymetra. Wtedy łatwo wlepią się w wosk, a zabieg przyniesie spodziewane rezultaty.

Przed zabiegiem woskową trzeba dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskowej nie należy stosować w przypadku nowych skaleczeń, blizn czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą być zgłoszone, aby w czasie depilacji ich nie naruszyć. Warto też dowiedzieć się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje o przeciwwskazaniach powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra zazwyczaj potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskowej może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tej przyczyny lepiej nie decydować się na zabieg niedługo przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskowej?

Po depilacji przede wszystkim ważne jest kojenie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu należy zatroszczyć się o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskowej sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Inne stosowane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Żeby nie narażać skóry na nasilenie podrażnień, niewskazane stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków lub zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura również może mieć negatywny wpływ na kondycje skóry po depilacji woskowej. Dlatego na kilka dni lepiej zrezygnować z jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskowej

Główną zaletą depilacji woskowej jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed następne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze mniej bolesne. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskowa nie zalicza się do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie powoduje pieczenia i swędzenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długotrwały efekt, ze względu na to, że włosy usuwane są łącznie z cebulkami. Oprócz tego można z niej korzystać w stosunku do niemal każdej partii ciała. A efekt wygładzonej skóry osiągany jest natychmiast po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, przeprowadzi zabieg starannie i poprawnie. Przede wszystkim depilacja jest również bezpieczna.

Strona używa cookies
Ok