Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący tkankę tłuszczową
25 września, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Aloes
25 października, 2019

Depilacja woskiem – zalety i wady

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Istnieje wiele metod, które sprawiają, że możemy mieć gładką skórą na dłużej. Usuwanie niepotrzebnego owłosienia to bardzo popularna praktyka. Wśród różnych sposobów ciągle sporym uznaniem odznacza się depilacja woskowa. Ta od dawna używana metoda pozwala pozbyć się włosków z większości partii ciała na dłużej. Salony kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w drogeriach dostępne są zestawy, które umożliwiają wykonanie depilacji samodzielnie. Pomimo tego, że rodzaj zabiegu jest nieco bolesny, osiągnął dużą popularność. Wszystko dzięki temu, że to prosty oraz szybki sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia. A rezultaty utrzymują się do kilku tygodni.

Jak wygląda depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, chociaż nie należy do przyjemnych, wyróżnia się jako prosty zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na partię ciała, z której mają być usunięte, nakłada się wosk, za pomocą którego wyrywa się włosy. Trzeba wiedzieć, że wosk musi być tylko trochę rozgrzany do półpłynnej formy, by nie parzył. Na rozsmarowany na skórze wosk nakleja się kawałki materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero wtedy materiał odrywa się nagłym ruchem przeciwnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk wnika do wnętrza, włosy wyrywają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem można wykonać samemu, polecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskową profesjonalnie. To sprawia, że zabieg trwa krócej i daje większą pewność poprawnego wykonania. Ponadto przy profesjonalnych zabiegach depilacji , kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na potrzeby zabiegu, a po nim opóźniają odrost włosków. Okolicami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko nogi i pachy, ale także wąsik, ramiona, ręce lub bikini głębokie i pachwiny.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji woskiem?

Do depilacji woskową dobrze jest się przyszykować. Na parę dni przed zabiegiem warto zastosować dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie wolno jednak korzystać z solarium ani poddawać się zabiegom kosmetycznym, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. W dzień zabiegu lepiej nie smarować się balsamami i kremami, ponieważ mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków podczas zabiegu ma znaczenie. Jeśli będą zbyt krótkie, staną się trudne do usunięcia. Z kolei zbyt długie mogą powodować większy dyskomfort podczas usuwania. Planując depilację woskiem warto wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane rezultaty.

Przed zabiegiem woskiem należy porządnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy wykonywać w przypadku świeżych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczyń włosowatych. Wszystkie pieprzyki i brodawki muszą zostać zgłoszone, by w czasie depilacji ich nie uszkodzić. Warto także zorientować się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra z reguły potrzebuje na regenerację. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Dlatego lepiej nie decydować się na zabieg niedługo przed ważnym wydarzeniem.

Jak zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po depilacji szczególnie istotne jest neutralizowanie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się produkty z dodatkiem panthenolu lub aloesu, które wykazują działanie kojące podrażnienia. Pozostałe stosowane kosmetyki najlepiej gdyby były dedykowane dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, lepiej nie stosować dezodorantów, perfumowanych kosmetyków czy zawierających w składzie alkohol. Te ostatnie mocno wysuszają skórę. Wysoka temperatura też może przynieść negatywny wpływ na stan skóry po depilacji woskiem. Z uwagi na to na parę dni lepiej unikać jacuzzi, łaźni parowej lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Wielką zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed kolejne 3-5 tygodni. Regularne wizyty w gabinecie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich likwidowanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Dodatkowo delikatniejsze i cieńsze włosy nie są tak widoczne. Choć depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do innych metod nie wywołuje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa przynosi długi efekt, z uwagi na to, że włosy wyrywane są razem z cebulkami. Oprócz tego można z niej korzystać w stosunku do niemal każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry uzyskiwany jest od razu po zabiegu. Dodatkowo depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, wykona zabieg poprawnie i starannie. Przede wszystkim depilacja jest też bezpieczna.

Strona używa cookies
Ok