Prawo Jazdy Torun - Szkoła jazdy Torun - Kursy jazdy Torun - Kurs na prawo jazdy kat b Torun - Kurs na prawo jazdy kat c Torun
Praktyczne kursy na prawo jazdy
Marzec 10, 2017
Adwokat Toruń - Adwokat sprawy rozwodowe - Adwokat sprawy karne - Adwokat sprawy cywilne - Dobry adwokat Toruń
Adwokat – jak nim zostać i nie zwariować?
Marzec 12, 2017

Depilacja laserowa – zapewne każda kobieta wie na czym polega ten zabieg. A czy wiecie czym jest hirsutyzm. Brzmi trochę jak nazwa daleko wschodniej religii, aczkolwiek w ogóle to określenie nie wiąże się z wiarą jak i magią. Hirsutyzm to dolegliwość na którą choruje wiele pań w każdym miejscu na ziemi. Jest to fachowy termin opisujący zwyczajnie nadmierne owłosienie. Panowie również mogą być narażeni na tą chorobę, chociaż część panów cieszy się dość gęstym futerkiem. Dla kobiet przeciwnie to prawdziwy dramat.

U kobiet cierpiących na hirsutyzm włosy rosną w wygórowanej ilości na różnych partiach ciała – w strefach intymnych, na nogach i co najgorsze na brodzie. Musicie przyznać, że włosy na atrakcyjny, damskiej twarzy nie wyglądają gustownie i ponętnie. A przecież każda z pań pragnie być zaczepiana przez mężczyzn i stylowa.

Co ma z tym wszystkim wspólnego zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa skutecznie i bez bólu redukuje nadmierne owłosienie z dowolnej partii ciała. Jest to środek łagodny, szczególnie polecany osobom cierpiącym na hirsutyzm. Wspiera leczenie tej szczególnej choroby, wywierając wpływ na komfort pacjentów.

Jeśli nie masz pewności czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie odpowiedni, koniecznie zapoznaj się z poniższym informatorem informującym o procesie epilacji, jak i choroby nadmiernego owłosienia.

Hirsutyzm – przyczyny i leczenie nadmiernego owłosienia

Hirsutyzm objawia się przesadnym owłosieniem w różnych miejscach. U osób z tym zaburzeniem, gęste włoski pojawiają się nie tylko na nogach, pod pachami, czy w okolicach pachwinowych, ale także na twarzy, co nie prezentuje się atrakcyjnie. Hirsutyzm występuje jako defekt kosmetyczny. Bywa, że jest skutkiem zaburzeń hormonalnych. Jak możliwe jest że u ładnej 100% kobiety pojawia się wąsik? Damski organizm wytwarza równocześnie estrogeny ( damskie hormony), oraz androgeny, czyli hormony męskie. Czasem możliwe jest, że w efekcie zaburzenia gospodarki hormonalnej odpowiedzialne za te procesy organy zaczynają produkować za dużą liczbę hormonów charakterystycznych dla osobników męskich. Rezultatem tego może być właśnie zbędne owłosienie na twarzy, oraz w innych miejscach. Kolejnymi czynnikami hirsutyzmy są najczęściej policystyczne jajniki, przerost kory nadnerczy, czy zespół Cushinga. Za pojawianie się zbytniego owłosienia u kobiet mogą odpowiadać także steroidy (wykorzystywane w różnych kuracjach) jak i anoreksja, która przyczynia się do spadku poziomu estrogenów.

W chwili stwierdzenia początkowych śladów hirsutyzmu sugeruje się spotkanie u specjalisty. Po głębokim badaniu poświadczy on diagnozę i przepisze właściwe leki, lub zaznaczy, że nadmierne owłosienie jest tylko defektem kosmetycznym. Wtedy najwłaściwszym wyjściem jest skorzystanie z zabiegu depilacji laserowej. Podczas paru wizyt raz na zawsze pozbędziesz się irytujących Cię włosów.

Cała prawda o depilacji laserowej

Depilacja laserem nie jest zabiegiem kierowanym tylko do kobiet narzekających na hirsutyzm. Są w stanie korzystać z niej korzystać wszyscy – kobiety i panowie, którym marzy się gładka skóra na całe życie. Rzeczywiście prawdą jest, że depilacja laserem kompletnie likwiduje włosy z dowolnej partii ciała. I tak, możemy potwierdzić słowa tych którzy oświadczają, że jest to metoda bezbolesna. Stosowne ustawienie lasera do specyfiki skóry zagwarantuje Tobie komfort w trakcie każdej wizyty. Przeważnie jest ich 5, lub 6 w zależności od tego jak wytrwałe są Twoje włosy. W sumie wynik finalny jest taki – dogłębne usunięcie owłosienia i gwarancja, że włoski nigdy nie powrócą.

W trakcie zabiegu epilacji (w taki sposób wygląda profesjonalna nazwa) urządzenie przekazuje wiązkę energii, która zostaje zaabsorbowana przez melaninę włosa (barwnik). Skutkiem tego procesu jest zdecydowane naruszenie struktury włoska, który przestaje dojrzewać i wreszcie wypada z skóry. Zabieg epilacji laserowej musi być powtarzany co jakiś czas. Wywołane jest to cyklem rozwoju włosa. Promień laserowy przyswajany jest jedynie przez włoski, które zauważalne są na górnych partiach skóry. Włosy pozostające w okresie spoczynku (pod skórą) nie uzyskają odpowiedniej ilości emitowanych promieni minimalnej do ich zniszczenia. Dopiero po paru sesjach wszystkie włoski zostają wyeliminowane.

Jak informuje spora liczba kobiet, depilacja laserowa była dla nich zbawieniem. Czarne włosy rosnące na twarzy zanikają po kilku sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie zaskakuje nas, że kobiety z hirsutyzmem wybierają tą przynoszącą efekty formę kuracji. Depilacja laserowa to nie wyłącznie zabieg kosmetyczny. To pomoc dla wszystkich dziewczyn, u których przesadzone owłosienie powoduje spore kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich pań, nie przekładaj tego ani chwili dłużej. A może planujesz po prostu zredukować włosy dla swojej wygody? W każdym razie umów się na konsultację w salonie kosmetycznym Beauty Medica. Prócz standardowych zabiegów estetycznych, gabinet oferuje profesjonalną depilację laserową przy użyciu innowacyjnego lasera diodowego Vectus. Co więcej jedną z chętniej nabywanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie włosów z sfer intymnych. Pragniesz posiadać ładną i dopieszczoną skórę? My Ci to zagwarantujemy. Przyjdź do Beauty Medica, gdzie znowu poczujesz się wyjątkowa. Przejdź do witryny tutaj: depilacja Toruń

Strona używa cookies
Ok