Zabiegi usuwające cellulit Wyszczuplanie ciała Modelowanie sylwetki
Profesjonalne zabiegi usuwające miejscową tkankę tłuszczową
15 marca, 2017
Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik
Wszystko o rozwodach – koszty, argument przemocy, alimenty
20 marca, 2017

Depilacja laserowa – sposób na wrastające włoski

Depilacja laserowa Trwałe usuwanie owłosienia Laser Palomar Vectus

Depilacja laserowa – nowatorski sposób na usunięcie niepotrzebnego owłosienia

Maszynki oraz kosmetyki do golenia, kremy spowalniające odrastanie włosów, depilacja za pomocą plastrów – to najprawdopodobniej najprostsze zwyczaje redukowania niepożądanego owłosienia. Czy są one wydajne? Z pewnością zdają egzamin na kilka lub kilkanaście dni, natomiast po tymże czasie procedurę należy powtórzyć. I to naturalnie jest kluczowy motyw wymyślenia depilacji laserowej – zatem sposobu usunięcia owłosienia na całe życie. Bynajmniej nie jest to projekt nowy, bowiem w ostatnim czasie wiele osób umawiało się na terapię z użyciem Light Sheer Duet. Obecnie najmodniejszym i najwydajniejszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo łatwiej usuwa włosy nawet z obszernych partii ciała. Wynalazcy, którzy zaprojektowali, a następnie wdrożyli oba urządzenia, za drugim razem zamontowali bardziej jednolitą wiązkę lasera. Takie rozstrzygnięcie pozwoliło na zwiększenie wydajności terapii, zminimalizowanie czasu jego przeprowadzania i pozbycie się tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest bezpiecznym zabiegiem i mamy szansę ją z dobrym skutkiem wykorzystywać do okolic intymnych, skóry wyjątkowo podatnej na uczulenia lub ciemnej. Mają możliwość z niego skorzystać osoby, które posiadają nierówny koloryt skóry, reagują negatywnie na kosmetyki do depilacji lub posiadają kruche naczynka włosowate. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który odebrał bardzo dużo ekskluzywnych nagród. Co ważne, nie wywołuje jakichkolwiek skutków ubocznych.

Przeciętnie trzeba od 3 do 5 wizyt, aby dokładnie usunąć wszelkie włoski. W przypadku kiedy wybierzemy kilka partii, np. brzuch oraz stopy za jednym razem, wówczas kosmetyczka jest w stanie to wykonać w czasie jednorazowej wizyty. W rzeczywistości liczba zabiegów zależy od typu owłosienia oraz etapu, na jakim znajduje się meszek. Pierwszy zabieg redukuje włoski wyraźnie zauważalne, najciemniejsze, które są w końcowej fazie rozwoju. Mówiąc w skrócie nie wszystkie po prostu dorastają równolegle, z tego względu laser niszczy blisko 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy depilacja laserowa rzeczywiście daje dobre efekty?

Nie ulega wątpliwości są one o wiele efektywniejsze aniżeli w przypadku depilacji klasycznymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w ciągu życia potrafią pojawić się wyłącznie indywidualne włoski (np. w wyniku w wyniku przyjmowania niektórych leków). Klientki, które zdecydowały się na owy zabieg i publikują swoje wypowiedzi na blogach w 99% są dumne z rezultatów. Zwłaszcza, że jest to znakomita technika na wrastające włoski. A dokładniej? Groźnym wynikiem nierozważnych depilacji czy najzwyczajniej w świecie dyspozycji są nieduże ranki na skórze, czerwone grudki bądź krostki. Mogą też uwidocznić się stany zapalne, a wtedy wizytacja u lekarza jest niekiedy konieczna. Włoski wcale nie mogą wybić się przez skórę oraz tkwią w niej. W meszku włosowym zaczyna koncentrować się ropa, a wtedy tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest wyłączną propozycją, by poradzić sobie z niniejszym kłopotem.

Przed pierwszą wizytą kosmetyczka przykłada do skóry urządzenie SkinTel. Jego zadaniem jest dokonanie oceny włosków oraz dobranie mocy wiązki laserowej. Lasery starszej generacji absolutnie nie posiadają takiej opcji, dlatego przed konsultacją dobrze jest zweryfikować, jakim sprzętem dysponuje określony salon. Innowacyjny skaner analizuje kilka paramentów jednocześnie, m.in. koloryt i gęstość włosów. Bynajmniej nie musimy się martwić, iż urządzenie będzie wywoływało ból lub powstaną oparzenia.

Pozytywne strony depilacji laserowej

Jako najistotniejszy plus trzeba uznać zaoszczędzony czas, bowiem absolutnie nie trzeba już więcej korzystać z kremów do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy pamiętać o higienie w taki sposób, jak robiliśmy to przez cały ten czas. Nie trzeba także kupować kolejnych golarek, inwestować w luksusowe urządzenia domowe, trudzić się z ogrzewaniem wosku i dyskomfortem. Kobiety wolą epilację z powodów typowo praktycznych. Mają możliwość swobodnie wyskoczyć na plażę w kostiumie, ogólnie rzecz ujmując nie muszą wstydzić się pojedynczych sterczących włosków ani krosteczek. Możemy cieszyć się delikatną i miękką skórą! Wielkim walorem dla Pań depilujących okolice intymne jest szansa znieczulenia owego niezwykle wrażliwego miejsca. Ochładzający żel minimalizuje intensywność odczuwania stopniowych impulsów dostarczanych przez laser. Do innych zalet można doliczyć brak komplikacji po kuracji (dobrze jest niemniej zapoznać się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest przeważnie niezwykle drogie, dlatego warto zobaczyć lokalne propozycje i stwierdzić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził rabatów.

Interesujące fakty

Podczas trzeciej zabiegu laserem terapeutycznym Palomar Vectus mamy możliwość uwolnić się od blisko 90% włosów

Z wykorzystaniem Palomar Vectus możemy usuwać włoski nawet na dobrze opalonej skórze

W 1997 roku został stworzony laser aleksandrytowy, przy użyciu którego można było usuwać nadmierne owłosienie

Możemy rozróżnić cztery warianty laserów, wykorzystywanych dziś na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeżeli wzbudziła Twoją ciekawość depilacja, najedź w link i przeczytaj najczęstsze pytania.

Strona używa cookies
Ok