Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny
Kurs jazdy defensywnej – idealny pomysł na prezent
7 marca, 2017
Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Jak zwalczać pluskwy w mieszkaniu?
8 marca, 2017

Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało

Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń

Co wybrać? Drogi depilator, podgrzany wosk czy laser?

W dzisiejszych czasach każda kobieta chce posiadać doskonałe ciało, zdecydowanie bez żadnego włosa! Przeważająca część z nas w ogóle nie zamierza trwonić czasu na wybieranie kremów do usuwania zbędnego owłosienia, z jakimi trzeba pozostać pod prysznicem 20 minut. Maszynki do golenia, nieprzyjemny wosk, drogie akcesoria na potrzeby usuwania owłosienia w domu – muszą wreszcie odejść. Pojawił się ostatnimi czasy ich następca – laser kosmetyczny, który jest w stanie wyeliminować owłosienie z całego ciała i to do końca życia. Jeżeli masz jakieś obiekcje – to przeczytaj ów artykuł.
Usuwanie owłosienia z nóg jest wyjątkowo uciążliwe. Wie to bez wątpienia każda kobieta. Wyrastające włosy są odporniejsze, mają ciemniejsze zabarwienie i jeszcze trudniej o nich zapomnieć. Jeśli zamierzamy zapisać się na zabieg depilacji woskiem w domu, wtedy trzeba obowiązkowo wiedzieć jak wykonać wszystkie czynności, bowiem możemy sprawić sobie krzywdę, a konkretniej skaleczyć skórę. Ogólnie rzecz ujmując nie wolno zapomnieć o prawidłowej pielęgnacji, bowiem to esencja idealnie gładkich nóg (albo pozostałych części ciała). A może skorzystać z dobrodziejstwa nowatorskich technologii i postawić na laser? To efektywna metoda, jednak w zasadzie nie jest aż taka łatwa. Należy zapisać się na kilka luksusowych sesji, by kosmetolog usunęła wszystkie włoski już na zawsze. Szczególnie ważne jest przygotowanie się do wspomnianego zabiegu – chodzi tu o bezpieczeństwo oraz seksowną, wspaniałą skórę.

Czy analizowałaś kiedyś to, jaką ilość czasu przeznaczasz codziennie na golenie nóg czy pach? Jeśli kupiłaś w drogerii maszynkę do golenia to trwonisz codzienne aż 7 minut, co daje orientacyjnie 167 godzin każdego roku. Golarka elektryczna czy bawełniane paski z woskiem jedynie początkowo są ekonomiczne, bo musimy z nich korzystać nie mniej niż przez pół godziny co parę tygodni. Jakby było tego mało dochodzą wszystkie balsamy, kremy i inne kosmetyki, które mają spowalniać wzrastanie włosków albo ich wrastanie. Depilacja za pomocą plastrów z woskiem jest uciążliwa i tylko dzięki niej można mieć w najbliższym czasie trudności z wrastaniem włosów. Na dodatek w sumie nie jest taka tania. Sumując te wszystkie sposoby, trzeba stanowczo powiedzieć, iż epilacja laserowa jest najwydajniejsza i niedroga. W Polsce renoma tego zabiegu nie jest jeszcze wystarczająca. Duża ilość Kobiet dowiaduje się o owej ofercie w trakcie konsultacji i zapisów na pozostałe zabiegi, przykładowo podgrzanym woskiem. Stąd nie decydują się na to, bowiem nie mają pojęcia jak wykonuje się zabiegi laserem. A na marginesie o epilacji przy użyciu wiązki lasera krąży wiele nieprawdziwych opinii.

Czemu? Bo słowa „depilacja” i „epilacja” są traktowane jak synonimy. Można to dostrzec choćby po tekstach na wielu stronach internetowych, albo opiniach rozmaitych osób w komentarzach oraz na serwisach społecznościowych. Różnica jest duża i absolutnie nie polega jedynie na tym, że w pierwszym z tychże terminów nie ma magicznej literki „d”. W tradycyjnej depilacji (przykładowo woskiem bądź depilatorem mechanicznym) pojedynczy włos jest usunięty, ale tylko na zewnątrz. Nienaruszona cebulka oraz brodawka odżywiająca włos pozostają zdrowe. Zatem depilację trzeba codziennie powtarzać. Depilacja laserowa jest formą trwałego usuwania owłosienia. Usuwa włosek, cebulkę oraz wymienioną brodawkę – a rezultatem jest brak opcji naprawy włosa i jego odżywienia.

Jak działa laser medyczny?

Laser jest najzwyczajniej w świecie wiązką promieni. Podczas kuracji emitowany jest impuls. Melanina, a mianowicie pigment mieszczący się w każdym włosku, absorbuje emitowane światło. W trakcie pracy aparatury jest uwalniane ciepło, natomiast pojedynczy włos wraz z macierzą i odżywiającą brodawką jest niszczony. Wydajność wiązki promieni bazuje na tym, czy natychmiast uszkodzi poszczególne cebulki z meszkiem czy wyłącznie je nadwątli. Kilkanaście urządzeń, które stosuje się w domach czy salonach kosmetycznych tylko hamuje proces dojrzewania włosa. Z tego względu po jakimś czasie zaczynają wychodzić ponad skórę nowe.

Czy zabieg jest bolesny?

Czucie bólu jest rzeczą indywidualną, jednak krótko mówiąc nie wolno bez żadnych wątpliwości powiedzieć, że epilacja laserowa wcale nie boli. Podczas emitowania impulsu Klientki mówią o tym, że odbierają nieznaczne ukłucia lub mrowienie. Najmniejsza bolesność występuje na przedramionach oraz łydkach, natomiast najsilniejsza w strefach intymnych oraz po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to wprawdzie faktycznie znikomy, niewiele znaczący dyskomfort, gdyż na stałe uwalniamy się od zbędnego owłosienia.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Jeden zabieg bez wątpienia nie da dobrych rezultatów. Laser usuwa w czasie jednorazowego zabiegu od 20 do 40 proc. włosków. W części przypadków efekty zagwarantują cztery zabiegi depilacji laserowej. U około 20% Klientek potrzebne są zabiegi przypominające, ponieważ zazwyczaj w organizmie występują zmiany hormonalne. Włosy po krótkim czasie są w stanie zacząć odrastać oraz należy zapisać się na zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Barwnik włosów do tej pory był bardzo ważny, natomiast lasery w salonach absolutnie nie potrafiły poradzić sobie z włosami złotawymi, rdzawymi czy popielatymi. Jasne owłosienie było jednym z przeciwwskazań do depilacji laserowej, bowiem lasery medyczne miały dylemat z rozgraniczaniem włosa od skóry. Współcześnie korzysta się często z lasera Palomar Vectus, który jest uzbrojony w oryginalne urządzenie do analizy cebulek włosów z macierzą i brodawką oraz skóry – SkinTel. Dzięki niemu stało się wykonalne epilowanie choćby niezwykle jasnych włosów. Laser Palomar Vectus eliminuje włosy bardzo ciemne – czarne, czekoladowe – i świetliste, przykładowo rdzawe i we wszystkich odcieniach blondu. Impuls świetlny jest dostrojony na potrzeby barwnika włosków i koloru karnacji, żeby absolutnie nie doszło do najmniejszych. poparzeń. Wskaźniki są zatem co rusz niezwykle skrupulatnie dobierane, żeby Klientki odczuwały maksymalny komfort w trakcie terapii.

Kto nie powinien nadal korzystać z kuracji epilacji za pomocą lasera? Oczywiście Panie, które posiadają popielate włosy. Są one całkiem pozbawione barwnika, a kuracja zwyczajnie się nie uda.

Czy trzeba przygotować się do zabiegu?

Skóra musi obowiązkowo być nawilżona, krótko mówiąc nie może być na niej najmniejszych otarć ani zbyt suchych rejonów. Na parę dni przed terapią warto poświęcić czas na właściwą pielęgnację. Przed każdym zabiegiem skóra musi koniecznie być wolna od zanieczyszczeń (bez kremu, balsamu na bazie orzecha włoskiego etc.). Nadzwyczaj ważne jest jeszcze porządne ogolenie skóry, bo absolutnie nie można epilować skóry podrażnionej. Precyzyjne ogolenie daje gwarancję komfortowego i w miarę niedotkliwego zabiegu.

Epilacja laserowa krok po kroku

Przed kuracją każda Klientka zdecydowanie powinna porozmawiać z kosmetologiem. Chodzi zwłaszcza o wykluczenie przeciwwskazań. Później wybierana jest głowica – mniejsza albo o większych gabarytach w zależności od wskazanej partii ciała. Większą stosuje się na dużych obszarach, m in. udach. Mniejszą epiluje się okolice twarzy. Duża i mała jest przystawiana do wybranego rejonu na tzw. „fałdę”. Z boku wygląda to w taki sposób, iż dziwna lampa z koralowym promieniowaniem jest przymierzana raz po raz do ciała. Po zabiegu kosmetolog pociera kosmetykiem uśmierzającym ból cały obszar, na jakim zabieg był przeprowadzany.

Po zabiegu skóra wymaga specjalnej pielęgnacji

Natychmiast po kuracji i przez kilka następnych dni trzeba zdecydowanie masować miejsca po epilacji z użyciem lasera balsamami, które w swym składzie posiadają panthenol albo pozostałe komponenty chłodzące i łagodzące. Przez około tydzień nie wolno stosować peelingów, należy zrezygnować całkowicie z kremów przesuszających skórę, światła słonecznego, basenu oraz sauny. Jeśli zaobserwujemy małe strupki, w ogóle nie wolno ich naruszać (bowiem powstaną wówczas blizny).

Czy można epilować całe ciało?

Innowacyjny laser Palomar Vectus jest dedykowany na potrzeby epilacji wszystkich partii ludzkiego ciała. Mamy szansę zatem pozbyć się raz na zawsze owłosienia z nóg, intymnych rejonów, po wewnętrznej stronie ramion pod pachami. To doskonały zabieg dla osób, które mają nadmierne włosy w rejonie twarzy czy na plecach oraz sprawia im to dyskomfort, przykładowo na plaży.

Czy każdy może iść na zabieg?

Jest parę grup schorzeń, jakie są podstawowym przeciwwskazaniem do zrealizowania zabiegu epilacji przy użyciu lasera. Można do nich zaliczyć między innymi niepilnowana cukrzyca, epilepsja, schorzenia nowotworowe, bielactwo czy dynamiczne choroby skóry. Kosmetolog nie zrobi sesji, w przypadku kiedy stosujemy preparaty z retinoidami lub wypijamy niektóre zioła. Zabieg musi obowiązkowo być wykonany pod okiem dermatologa, ponieważ wówczas możemy z nim skonsultować wszystkie problemy ujawniające się dokładnie po nim.

Kiedy wykonać zabieg epilacji?

Ogólnie rzecz biorąc, terapii epilacji przy użyciu lasera wolno poddać się o każdej porze roku. Należy natomiast pamiętać, że po kuracji w ogóle nie można w jakimkolwiek przypadku leżeć w pełnym słońcu, uczęszczać na basen bądź korzystać z kremów z alkoholem w składzie (silnie podrażnia naskórek). Pierwszy zabieg wolno nam wykonać w ostatnich dwóch miesiącach roku, ponieważ końcowy zabieg będzie przeprowadzony w kwietniu lub maju. Cała kuracja przebiega dosyć długo, gdyż następne zabiegi muszą być przeprowadzane w optymalnych odstępach czasowych. Zima zatem to odpowiedni moment, aby zacząć realizować swoje cele, natomiast wiosna, aby pokazać ciało oraz pochwalić się delikatną skórą.

Jeśli zamierzasz dowiedzieć się o wiele więcej kliknij w ten odnośnik – Depilacja

Strona używa cookies
Ok