Darmowe ogłoszenia nieruchomości Zamki na sprzedaż Domy Lokale Mieszkania na sprzedaż
Na co zwrócić uwagę przy zakupie nieruchomości?
27 października, 2016
Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – tanie ogrzewanie
31 października, 2016

Moje Drogie, wiem, że każda z Wam myśli o ładnym i zadbanym ciele. Oglądając gazety widzimy ślicznie opalone modelki, o talii osy i śnieżnobiałym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że dziewczyny z okładek wyglądają tak codziennie. Ich wyglądu zawsze dogląda zespół ludzi retuszujących ich wady. W dobie multimediów nie można obejść się także bez cyfrowych przeróbek fotografii, a więc często to co zmusza nas do walki o piękne ciało, jest po prostu nie rzeczywiste.

Aby poczuć się dobrze we własnej skórze dobrze jest zacząć od prostych czynności związanych z pielęgnacją. Racjonalne odżywianie i 30 minutowy trening każdego dnia (a nie wysiłek!), to zasadnicze kroki które zaprowadzą Ciebie do upragnionej utraty kilogramów. Szczęśliwie, że pewne zabiegi nieco upraszczają nam uzyskanie efektów z okładek naszych ulubionych gazet. Jednym z takich zabiegów jest depilacja laserowa, której celem jest usunięcie nadmiernego owłosienia. Jeżeli jesteście zaciekawione tym naprawdę prostym zabiegiem, poniżej uzyskacie odpowiedzi na pytania w temacie trwałej depilacji.

Czy depilacja laserowa boli?

Wcale nie, depilacja z użyciem lasera jest zabiegiem w 100% bezbolesnym. Jeśli w takcie depilacji odczuwałaś ból, oznacza to, że parametry lasera zostały nieadekwatnie ustawione, lub osoby wykonujące zabieg nie były właściwie przeszkolone. Laser do depilacji powinien być precyzyjnie ustawiony pod względem odcienia skóry i zawartości melaniny. Przecież każda z nas jest inna.

Jak przeprowadza się zabieg depilacji laserem?

Depilacja laserowa, a raczej epilacja laserowa to zabieg który polega na naruszeniu cebulki włosa. Światło lasera przenika w głąb włosów przy pomocy pigmentu, czyli melaniny. W ten sposób włos traci wartości odżywcze, przez co przestaje się regenerować, co w rezultacie przyczynia się do jego całościowej utraty. I to na całe życie.

Dlaczego należy wziąć udział w kilku sesjach depilacji?

Trwała redukcja owłosienia następuje dopiero po kilku spotkaniach. Standardowo wykonuje się 5 następujących po sobie zabiegów. Jest to wynik cyklu wzrostu każdego włosa. Cykl wzrostu włosa złożony jest z 3 faz – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Najłatwiej depiluje się włosy podczas 1 fazy, dlatego też następujące po sobie zabiegi powtarza się w odstępie 4 tygodni, kiedy część włosów osiągnie fazę wzrostu.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Z zabiegu depilacji laserowej nie mogą korzystać kobiety spodziewające się dziecka i osoby, które chorują na następujące rodzaje chorób: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed zabiegiem należy zaprzestać chodzenia na solarium (na 5 tygodni przed) i z używania samoopalaczy (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest również korzystanie z substancji z retinolem, leczenie antybiotykami, spożywanie herbat ziołowych (w szczególności dziurawca i nagietka) i spożywanie herbat o właściwościach wyszczuplających. Dodam również, że na światło lasera nie zareagują włosy o niskiej zawartości melaniny, o jasnym kolorze i siwe, dlatego osobom o takim odcieniu włosów nie poleca się stosowania depilacji laserem.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem depilacji laserowej?

Możesz być pewna, że w dobrych gabinetach medycyny estetycznej pracownicy udzielą Ci niezbędnych porad, jednak zawsze dobrze jest dowiedzieć się więcej na własną rękę. Przed epilacją należy precyzyjnie umyć swoje ciało. Po umyciu się nie stosuj żadnych kremów i balsamów nawilżających. Skóra nie może być niczym posmarowana, gdyż może to zminimalizować rezultaty depilacji. Pamiętaj o rezygnacji z wszelkich środków i napojów które zawierają substancje fotouczulające (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Przestrzeganie tych reguł, sprawi, że, bardzo szybko osiągniesz wymarzone efekty.

Dlaczego depilacja laserem jest skuteczna?

Depilacja laserowa jest metodą zapewniającą trwałe usunięcie owłosienia. Oznacza to, że po wykonaniu sesji zabiegów na danej partii ciała nie znajdziemy ani jednego włoska. Depilacja laserem jest , co dla wielu bardzo ważne, bezbolesna i nie implikuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala osiągnąć zamierzony efekt bez podrażnień skóry, nawet w najbardziej wrażliwych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi estetyki, takie jak epilacja laserowa nie tylko poprawiają wygląd naszej skóry, ale gwarantują nam pozytywne samopoczucie. Usuwanie owłosienia laserem to także spora oszczędność czasu, gdyż już nigdy więcej nie będziecie musiały korzystać z maszynki do golenia. Szukając profesjonalne gabinetu kosmetycznego, zerknijcie na Endomed, oferujący precyzyjną metodę depilacji laserem. Firma używa laser medyczny Palomar Vectus, który zapewnia zaskakujące rezultaty w krótkim czasie. Dokładne informacje o zabiegach laserowych znajdziecie klikając w ten link: Depilacja laserowa Toruń.

Strona używa cookies
Ok