skup zadłużonych spółek Warszawa kupię spółkę z długami sprzedaż zadłużonych spółek
Kupię zadłużoną spółkę
22 lutego, 2017
nieruchomości Grudziądz nieruchomości Świecie ogłoszenia nieruchomości Grudziądz doradca kredytowy Grudziądz kredyty Grudziądz
Bezpieczny zakup nieruchomości
25 lutego, 2017

Bezbolesne leczenie nadpotliwości

Czym jest nadmierne pocenie się?

Wydzielanie potu jest faktem w pełni naturalnym. Z jego pomocą wyrzucamy trujące substancje ustroju oraz wyrównujemy temperaturę ciała (m in. w trakcie letnich dni). Ciało posiada przeciętnie do 3 milionów gruczołów, które generują pot. A jeżeli jest go nazbyt dużo? Wyczuwamy, iż ścieka nam po plecach niezależnie od sytuacji? Wtedy możemy narzekać na tzw. nadpotliwość, która nie jest zaledwie banalnym defektem kosmetycznym, lecz też chorobą. I jak doskonale wiadomo – schorzenia musimy usuwać z kilku powodów. Kluczowym z nich jest niewątpliwie dyskomfort, odczuwany zwykle w środowisku pozostałych ludzi. Generalnie przyczynami nieumiarkowanego wytwarzania potu są czynniki objawowe oraz fizjologiczne. W przypadku objawowych stykamy się z oczywistymi odchyleniami, jakie obecnie mają miejsce w naszym układzie, przykładowo z hormonalnymi zapalenie tarczycy), neurologicznymi (m in. zespół Rossa), chorobowymi (np. silnymi infekcjami). Nadpotliwość wcale nie musi dotyczyć indywidualnej części ciała, np. pleców. Jeśli mamy na uwadze zdrowe pocenie się, wówczas jako fundamentalne czynniki wyszczególnić możemy choćby stres, lęk czy sport. Mamy na nie poniekąd pośredni wpływ.

Skąd mam wiedzieć, że mam nadpotliwość?

Skoro chcemy konkretnie wiedzieć czy posiadamy nadmierne wytwarzanie potu, musimy zasygnalizować taki dylemat lekarzowi ogólnemu. Wtedy on zrealizuje z nami długi wywiad, zanalizuje miarę problemu oraz poinformuje nas o przeciwwskazaniach do usuwania dolegliwości. Nade wszystko zleci dodatkowe badania, m in. test Minora. Prezentuje się on w taki oto sposób: rejony, w jakich potrafi występować nadmierna potliwość, są natarte jodyną i okryte skrobią. Mocne zabarwienie sugeruje istnienie choroby. Drugą rzeczą jest jej terapia przy użyciu profesjonalnych strategii. Niewątpliwie nie chodzi tutaj o moczenie kończyn przez 20-30 minut w roztworze z korą dębu czy o częstą wymianę ubrań. Są to pospolite strategie, jednakże najczęściej mało wydajne.

Zabiegi regulujące nadmierną potliwość

Do terapii bezinwazyjnych należą jontoforeza, zastrzyki z użyciem botoksu i kuracja z wykorzystaniem lasera. Jeżeli mamy na uwadze dwa pierwsze, to wynik leczenia utrzymuje się mniej więcej kilka miesięcy. Jonoforeza polega na uszkadzaniu kanałów jonowych za sprawą prądu oraz leków cholinergicznych, zaś botulina doprowadza do „paraliżu” nerwów (w formie odwracalnej), jakie uzupełniają pojedyncze fragmenty ludzkiego organizmu w pot. Najskuteczniejszą spośród metod jest leczenie nadpotliwości laserem, albowiem w bezpieczny oraz bezbolesny sposób reguluje mechanizmy wydzielania potu. Urządzenie Accent Ultra bazuje w skrócie na wykorzystaniu branżowych głowic, jakie przekazują fale radiowe. Przykłada się je do wskazanych części figury, w jakich na początku wykryto nadmierne wytwarzanie potu. Jednorazowy zabieg trwa przeważnie do pół godziny, zaś w czasie jego wykonywania praktycznie w ogóle nie wyczuwa się żadnego bólu, parzenia, rwania itd. Możemy się bez problemu rozluźnić. Co ważne – promienie lasera przenigdy nie nie jest czynnikiem powstawania śladów, niedoskonałości oraz nie uszkadza okalających tkanek.

Jakie są przeciwwskazania do leczenia laserem?

Niestety nie każdy ma szansę poddać się terapii laserowego uleczania nadpotliwości. Do podstawowych przeciwwskazań kwalifikuje się mocna opalenizna, ciąża, rak skóry, opryszczka, rozrusznik serca, alergia na światło, padaczka bądź nieuregulowana cukrzyca. Oczywiście każdą chorobę musimy od razu ustalić z lekarzem, zaś dopiero wówczas kosmetyczką. Powinniśmy wiedzieć o tym, że na kilka tygodni przed zabiegiem (skoro doktor nie będzie widział większych problemów) powinniśmy przerwać wypijać zioła bądź brać je w postaci tabletek. Chodzi tutaj o wszelakie cieszące się popularnością zioła, np. odchudzające, oczyszczające bądź regenerujące. Analogiczna reguła stosuje się do farmaceutyków, np. leków homeopatycznych, leków przeciwgrzybicznych, przeciwgrypowych, wybranych środków uspokajających lub szczepionek. Kilka miesięcy należy poczekać od odsunięcia medykamentów, jakie posiadają w swoim składzie pochodne witaminy A. Wyłącznie po takim czasie można iść na zabieg leczący nadmierne wydzielanie potu. Nie możemy także używać niektórych kosmetyków, przykładowo kosmetyków z witaminami A i E, leków przeciwbakteryjnych albo antyperspirantów. Przed zabiegiem nie powinno się pić jakiegokolwiek alkoholu. Jeśli spożyjemy choćby kieliszek różowego wina, trzeba darować go sobie na 24 godziny. Czemu istnieje aż tak dużo wykluczeń? Światło lasera to skupione światło, które ma szansę poparzyć skórę. Inaczej mówiąc: światło padające jedynie na wybrany obszar (znacząco redukuje się jego rozpraszanie). Jeśli naskórek pod działaniem niezależnych czynników będzie na nie dużo bardziej wrażliwa, wówczas może dojść do niemiłych efektów. Przykładowo pochodne witaminy A wchodzą najzwyczajniej w świecie ze skoncentrowanym światłem, w interakcje, które są przyczyną oparzeń. Pragniesz wiedzieć dużo więcej? Kliknij w ów link – Leczenie nadpotliwości

Strona używa cookies
Ok