Agencja interaktywna - Pozycjonowanie stron - Reklama w Internecie - Kampanie reklamowe w Internecie - Reklamy Adwords
Nowoczesna reklama w internecie
15 lutego, 2017
Agencja reklamowa - Reklama Toruń - Filmy reklamowe - Projektowanie Logo - Ulotki, wizytówki, banery reklamowe - Profesjonalne Studio graficzne Toruń
Jak nowoczesna reklama pomaga w rozwoju firm.
16 lutego, 2017

Znów sprzątanie, a Ty nie wiesz jak to wszystko zorganizować. Są chwile, gdy pragniemy znaleźć sposób na szybkie porządki. Magia tutaj jednak nie pomoże. Trzeba po prostu wziąć się za siebie i zacząć działać. Czyste i schludne mieszkanie to skarb każdej nowoczesnej mamy. Czasami przychodząc z wizytą do koleżanki patrzysz z niedowierzaniem: kiedy ona znajduje na to czas? Dwójka maluchów, liniejący psiak, pełny etat, fitness i jeszcze wysprzątane mieszkanie. Są dwa rozwiązania – albo Twoja koleżanka lubi spędzać czas na sprzątaniu, albo zna kilka praktycznych trików na co tygodniowe utrzymanie porządku w mieszkaniu. Takie wskazówki mogą być potrzebne każdej z nas, chyba że, skusimy się na skorzystanie z usług fachowej firmy sprzątającej. Wszystko jest kwestią Twojego wyboru. My pragniemy Ci dziś pokazać, że sprzątanie nie musi być ciężką czynnością. Poznaj kilka fachowych porad i zostań perfekcyjną gospodynią domową.

Sposoby na czystą łazienkę

Sprzątanie łazienki to jedna z najtrudniejszych czynności. Głównie dlatego, że ze względu na wilgoć dużo prościej koncentrują się w niej bakterie i niebezpieczne grzyby. Jeżeli pragniesz, aby Twoja toaleta była za każdym razem schludna i aromatycznie pachnąca musisz zadbać o prawidłową konfigurację elementów wyposażenia. Usuń wszystkie niepotrzebne rzeczy i poukładaj meble w taki sposób żeby w miarę możliwości, nie zostawiać zaciemnionych kątów. Im swobodniejsza ubikacja, tym szybciej ją sprzątniesz. Tak naprawdę do umycia toalety potrzebujesz 3 produktów – płynu o ogólnym zastosowaniu, płynu do czyszczenia okien, i płynu do odkażania toalet. Taki komplet zapewni Ci znakomite efekty. Zawsze używaj gumowych rękawiczek, które uchronią Twoje dłonie przed destrukcyjnym działaniem substancji żrących. Sprzątanie ubikacji zacznij od wystawienia z niej wszelkich dekoracji, pudełek i generalnie całego mniejszego zaopatrzenia. Na początku zamieć posadzkę, a później spryskaj ubikację płynem. Dalej, spryskaj płynem uniwersalnym wszystkie elementy – od lustra, aż po wannę i po kolei je powycieraj. Nie zapomnij o bateriach przy kranie i wannie. Na końcu oczyść poprawnie ubikację oraz podłogę. Przeczyszczanie toalety przynajmniej raz w tygodniu, zapewni jej błyszczący wygląd. Wystarczy zaledwie 30 minut w tygodniu.

Jak wygląda sprzątanie kuchni

Sprzątanie kuchni to całkowicie inne zagadnienie. W każdym dniu, przez gotowanie produkowane w niej różne zanieczyszczenia. Najbardziej uporczywy jest zalegający na płycie kuchenki tłuszcz, który po jednym dniu staje się trudny do wyeliminowania. Aby wykluczyć ten problem powinno się ścierać kuchenkę natychmiast po przyrządzeniu potraw. Zajmie Ci to 1 minutę, a oszczędzisz sobie tym późniejszą walkę z zaschniętym olejem. Innym, w sumie największym siedliskiem bakterii jest gąbka do mycia naczyń. Zaskoczona? Na takich elementach wyposażenia kuchni, jak gąbki do mycia, czy deski do krojenia gromadzi się kilkadziesiąt razy więcej bakterii aniżeli na muszli klozetowej. Rozmnażanie wirusów upraszcza połączenie wilgotności, gorąca i pozostałości jedzenia. Stąd też, po każdym zmywaniu, należy myjkę dokładnie odsączyć i położyć w otwartej przestrzeni, aby mogła natychmiastowo wyschnąć. Zmieniaj ją co tydzień, a usuniesz szkodliwe wirusy w swojej kuchni. A co z nalotem od herbaty na kubkach? Usunięcie ich jest niezwykle łatwe, a pomogą nam w tym zdrowe składniki, takie jak ocet, czy kwasek cytrynowy. Wystarczy zasypać kubek sodą oczyszczoną wymieszaną z jednym z tych dwóch elementów. Kilka minut odczekać i umyć gąbeczką. Efekt murowany. Co więcej powinno się posprzątać w kuchni? Niezaprzeczalnie lodówkę. Przecież trzymamy w niej żywność, którą później spożywamy. W lodówce istotna jest organizacja przestrzeni. Nie przynoś zbyt wiele na jeden raz. Zapakowana lodówka sprawi, że jedzenie dużo szybciej się zepsuje. Na pierwszej od góry półce poukładaj produkty z najdłuższą datą przydatności do spożycia, oraz zrobione już ciasta. Na środkowych półkach może znaleźć się jedzenie do podgrzania (np jednodniowy obiad), oraz szynki i produkty mleczne. Najniższa półka jest najchłodniejsza, stąd też tutaj warto jest zorganizować miejsce dla surowego mięsa, oraz już obranych owoców i warzyw. W dolnej szufladzie mamy możliwość pomieścić surowe warzywa i owoce, a na drzwiach lodówki takie wyroby jak majonezy, jaja i masło.

Dlaczego warto skorzystać z usług firm sprzątających

Oferta firm sprzątających kierowane jest nie tylko do pań, które nie lubią czyścić mieszkania, bądź nie posiadają wystarczającej ilości czasu. Zarezerwowane usług doświadczonej gospodyni domowej na pewien okres czasu, uprawni Ci zapoznanie się z fundamentalnymi wskazówkami sprzątania. Dalej będziesz mogła je zastosować osobiście. Dzisiaj agencje sprzątające zapewniają nam kompletne usługi porządkowe w stosunkowo adekwatnej cenie. Zajmują się nie tylko myciem okien i ścieraniem kurzu. Oferują również usługi takie jak pranie, prasowanie, bądź sprzątanie po różnych okolicznościach, co jest zmorą każdego z nas. Cena jednokrotnego sprzątania mieszkania to wydatek rzędu 100 złotych. Chyba dobrze jest zatem, pomyśleć nad zatrudnieniem kompetentnej firmy sprzątającej?

Jak już zdążyliście zaobserwować sprzątanie bynajmniej nie jest trudnym obowiązkiem. A uwierzcie nam, w czystym i pachnącym domu poczujecie się dużo bardziej komfortowo W nagrodę za wykonane porządki możecie wybrać się do teatru, czy kupić sobie ulubioną książkę, co będzie dobrą inspiracją na następny raz. Nabądź również przyjemne zapachy w postaci dyfuzora, lub świeczki, a szybko pokochacie domowe porządki.

Każda z nas jest w stanie zostać idealną gospodynią domu. Jeżeli jednak nie dysponujecie wystarczającą ilością wolnego czasu, skorzystajcie z oferty profesjonalnej firmy sprzątającej. Polecamy szczególnie jedną z nich: Sprzątanie Toruń

Strona używa cookies
Ok