organizacja ślubów toruń
Porady na temat dekoracji ślubnych
2 grudnia, 2016
biuro tłumaczeń bydgoszcz
Co robi tłumacz przysięgły?
7 grudnia, 2016

Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeżeli oboje pochodzicie z odmiennych krajów i jesteście różnego wyznania…

Wesela międzynarodowe to ogromne wyzwanie. Po pierwsze powinniśmy sprawić, ażeby najbliższe osoby Młodej Pary przyjechały zgodnie z harmonogramem, secundo – w trakcie imprezy powinny się obustronnie rozumieć, inaczej pomocne są osoby, które rozumieją oba języki, tertio – – program instrumentalny musi być prawdziwym kompromisem, co oznacza, iż powinno się go dobrać do gustu Panny Młodej oraz Pana Młodego. Na takim przyjęciu wspaniale sprawdzi się dj – wodzirej, który opracuje scenerię muzyczną w oparciu o oczekiwania Młodej Pary. W naszym kraju regularnie wynajmuje się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-węgierskie, polsko-francuskie, polsko-bułgarskie, polsko-amerykańskie czy polsko-rosyjskie. Podczas ich przygotowywania występuje mnóstwo dylematów, którymi praktycznie w ogóle nie muszą zadręczać się Ci, którzy mają swoje korzenie w granicach jednego państwa. W sytuacji, gdy wesela par „mieszanych” należy sięgnąć po „szczyptę obyczajowości” krajowej oraz egzotycznej. Dotyczy to wszelkich obrzędów, potraw, instrumentalisty i najrozmaitszych zabaw. Prawdziwym problemem może być język, więc należałoby na tę okoliczność zaangażować tłumacza, jeżeli Państwo Młodzi, rodzina czy znajomi nie mogą tego uczynić. Natychmiast będzie tłumaczył przemówienia oraz wyjaśniał wszystkie obyczaje.
W jaki sposób więc scalić dwie tradycje, różne doświadczenia oraz sprawić, żeby goście nie „padali z nudów”?

Wykorzystując talent i doświadczenie dj’a!

Właściwy dj na wesela mieszane wie w jaki sposób połączyć w czasie wesela dwie różne tradycje. Każda rodzina będzie zapewne całkiem inaczej przygotowana do owej zabawy, dlatego wszelkie różnice powinien on profesjonalnie wykorzystać. Nie jest najważniejsze to, na jakiego dj’a – wodzireja się zdecydujemy. Musimy jednak zwrócić uwagę na parę rzeczy:

  • jego doświadczenie w przygotowywaniu tego typu uroczystości (zweryfikujmy w jakiej ilości konkretnie uczestniczył)
  • umiejętności wokalne, instrumentalne albo wodzirejskie (warto spojrzeć na filmy z potańcówek, które już wcześniej zostały przez niego przygotowane)
  • umiejętność wzniecania pozytywnych emocji u gości uczestniczących w podobnych imprezach (m in. na filmach widać, iż zaproszone osoby na innych imprezach fajnie się bawią)
  • umiejętność w dogadaniu się co do niuansów
  • spisanie umowy z wszelakimi detalami (koszt usługi, koszt przedłużenia okresu występowania, repertuar, rodzaje rozrywek itp.)
  • drobiazgi – mianowicie jakiekolwiek sprawy, które będą istotne w tym dniu, a które tymczasowo „trzymają się na uboczu” (profesjonalizm dj’a, np. dobry ton, właściwy strój, terminowość)
  • naszkicowanie „Planu B”, a mianowicie drugiego programu, który w przypadku niemożliwości zastosowania głównego zajmie jego miejsce

Sen z oczu może spędzać jeszcze pytanie: czy raczyć dj’a trunkiem w czasie świętowania? Po pierwsze częstowanie czy to napojami alkoholizowanymi, czy to kąskiem weselnego tortu właściwie nie powinno budzić poważniejszych zastrzeżeń. Z przeciwnej strony – nikt nie pragnie mieć na naprawdę istotnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za muzykę, która przebywa „pod stołem” całkiem wstawiona… Warto wybrać rozwiązanie kompromisowe, mianowicie przekazać jeden niezależny stolik dla dj’a z przysłowiową „odrobiną” smakowitego trunku. W przeciwnym razie cała ceremonia może niespodziewanie się zakończyć, zaś rodzina i przyjaciele będą zawiedzeni oraz niezwłocznie „zmyją się” do domów.

Jakie atrakcje może podpowiedzieć dj?

Propozycji jest doprawdy dużo. Możemy zaproponować własne pomysły albo zdać się w pełni na inicjatywę dj’a Gry najlepiej posegregować na gry związane z czepieniem, zabawy taneczne, losy itp. Ważne jest, by złączyć zabawy integracyjne (na których goście posiadają możliwość dyskutować ze sobą i się bawić), typowe (test zgodności, pociąg albo druga twarz), neutralne (żeby uniknąć rutyny na weselu). Dobrym pomysłem są też quizy, gdzie do zyskania jest taniec z Panną Młodą albo Panem Młodym. Na międzynarodowym weselu nie powinny pojawić się rozrywki o silnym nacechowaniu zmysłowym, sprośne lub znieważające którąś ze stron. Dj może uzbierać zaproszonych do odtańczenia państwowego tańca konkretnego kraju, np. walca, mazurka, kaczuchy, poleczki. Nim powstanie grafik zabaw możemy pogawędzić z rodzicami, dziadkami oraz pozostałymi gośćmi o zwyczajach państwa, z którego pochodzą oraz wybrać wraz z nimi te najbardziej adekwatne. Jeżeli wybierzemy dj’a na wesele międzynarodowe, powinniśmy z nim obowiązkowo omówić wszystkie drobiazgi. Powinien wymieszać różnorakie typy muzyki, aby wszyscy zaproszeni posiadał możliwość bawienia się przy ulubionych piosenkach.

Warto pamiętać!

Podczas brytyjskiego wesela goście sami fundują sobie wyskokowe trunki. Odstępstwem od tej reguły jest szampan, za który koszty pokrywa familia Młodej Pary. Tym szampanem wznosi się toast za współmałżonków na początku zawierania sakramentu małżeństwa.

Więcej informacji znajdziesz klikając w link obok – dj na wesele mieszane

Strona używa cookies
Ok