Biogazownie pochodnie do spalania biogazu instalacje na biogaz
Budowa instalacji biogazowej
1 grudnia, 2016
Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane
Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego
5 grudnia, 2016

Porady na temat dekoracji ślubnych

organizacja ślubów toruń

Sakrament małżeństwa to dla wielu par młodych bardzo ważne przeżycie w życiu. Nie ma w tym nic niezwykłego, że przyszli małżonkowie troszczą się o to, aby ich ślub był nadzwyczajny. Stąd coraz więcej osób, które chcą się pobrać, ogromną wagę przywiązuje do tego, aby perfekcyjnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest na przykład to w jaki sposób prezentuje się sala, a także wnętrze miejsca, w którym odbędzie się ślub, oraz jakie ozdoby będą eksponowane podczas wesela, czyli ogólnie rzecz biorąc – chodzi o sprawy dodatków dekoracyjnych.

Mamy za sobą czasy, gdy wystarczył jeden zwiędły kwiat na stoliku, różnokolorowe baloniki czy pożółkłe obrusy. I nie powinno to zaskakiwać – otóż jest to niezwykle ważna ceremonia i możliwości na zrobienie jej przepięknej oprawy jest zdecydowanie wiele. W takim razie jakie istnieją dekoracje weselne i co czym warto pamiętać?

Popularne dekoracje ślubne

Dekoracje weselne są w głównej mierze wykonane ze szklanych elementów, drzewa, lub z materiałów tekstylnych. Jeżeli idzie o główne odcienie, to nie ma przymusu, żeby była to typowa biel, bądź odcienie różu lub czerwieni. Najczęściej przyszli małżonkowie wybierają różne barwy, nierzadko niezwykle intensywne. Modny jest na przykład purpurowy, lazurowy i zielonkawy.

Jeszcze bardzo atrakcyjnym elementem ozdobnym na przyjęciach weselnych jest nastrojowe oświetlenie ledowe. Jest ono łatwe w montażu, prezentuje się efektownie, a przede wszystkim daje niesamowite wrażenie. A ponadto światło jest w stanie ukryć widoczne minusy wnętrza, jeżeli takowe są. Jednak niektóre pary młode zamiast oświetlenia ledowego, decydują się na latarnie bądź wyłącznie świece.

Dekoracje weselne – inspiracje

Tak naprawdę to mamy możliwość wszystko upiększyć, bo ozdoby nie muszą być ani monotonne, ani sztampowe, możliwości są niemal nieograniczone: od dekoracji kwiatowych (np. bukiety na stoły), przez dobrane oświetlenie sali. Jeżeli idzie o podstawowe i najczęściej upiększane rzeczy na weselach, to niewątpliwie są to stoły i miejsca do siedzenia. Na stoły najczęściej stawia się kompozycje kwiatowe w przeszklonych wazonach, wizytówki z imionami gości weselnych, niewielkie podarunki. Na siedzenia zakłada się eleganckie pokrowce, przybiera je się oprócz tego wstążkami i kwiatami. Na specjalną wzmiankę zasługuje także stół pary, który zazwyczaj wyróżnia się dodatkowymi dekoracjami.

Jeżeli idzie o pomysły na dekoracje ślubne, coraz częściej motywy dekoracyjne przyjęcia ślubnego odzwierciedlają aktualną porę roku. Np. latem na stołach pojawiają się dalie zamiast standardowych róż. Dekoracje ślubne możemy także dopracować w taki sposób, aby oddawały one charaktery nowożeńców bądź ich upodobania. Tak jest przykładowo w wypadku ceremonii ślubnych, gdzie małżonkowie wywodzą się z różnych kultur i zależy im na połączeniu ich dwóch tradycji.

Co zrobić, gdy nie możemy sami dekorować wesela?

Jednak z drugiej strony można zadać pytanie, czy mając w głowie tyle spraw związanych z organizacją wesela znajdzie się dodatkowo czas na poszukiwanie odpowiednich dekoracji weselnych? Pary młode które ceremonie mają za sobą, przyznają że własnoręczny dobór ozdób weselnych był nie tylko długotrwały, ale też stresujący. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że efekt końcowy ich samodzielnego dekorowania niezwykle odstawał od wizji, którą na początku mieli w głowie.

Obecnie wybór ozdób i możliwości ich wykorzystania jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych par które na co dzień nie zajmują się tym tematem, wybór spośród tylu propozycji, może skutecznie zniechęcić. A nie zapominajmy, że przecież ozdoby dotyczą nie tylko pomieszczeń. To również przykładowo dekoracje na auto albo zdobienie drzwi prowadzących na salę.

Naturalnie nie oznacza to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z atrakcyjnych dekoracji weselnych. Przyszła para nie musi także godzić się na dekoracje ślubne, które są „w zestawie” danej restauracji czy innego lokalu. Nie okłamujmy się – takie ozdoby są mdłe i przeważnie nie pasują na przykład do charakteru imprezy weselnej muzyki itp.. Zresztą przeważnie parom zależy właśnie na tym, żeby dekoracje weselne odbijały charakter ich związku, a nie były kopią każdego ostatniego przyjęcia.

Na szczęście organizację ślubu i wesela można powierzyć profesjonalnej firmie, która wyczaruje doskonały klimat w tak znaczącym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich zamysłów, doradca ślubny pomoże wam dokonać wyboru, pokaże różne możliwości, zainspiruje, a najistotniejsze – pomoże wam w obowiązkach które mogłyby być stresujące i uciążliwe.

Czy warto korzystać z usług agencji ślubnej?

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu lub sali weselnej ma ponadto dodatkowe zalety. Jedną spośród nich jest fakt, że nie trzeba kupować ozdób na własność. Firmy zajmujące się dekorowaniem uroczystości ślubnych mają własne dekoracje. Dzięki temu odpada kłopot związany z wydatkami na ozdoby, które cudownie wygląda na ślubie czy weselu, ale późniejsze ich rozkładanie i szukanie miejsca, gdzie możemy je złożyć, jest bardzo uciążliwe. Ponadto znaczna część z elementów dekoracyjnych jest niepraktyczna do zastosowania we własnym mieszkaniu.

Na czym polega współpraca ze specjalistami od dekoracji weselnych?

Na początek taka firma omówi z tobą twoją koncepcję, weźmie pod uwagę twoje plany oraz możliwości, skonsultuje z tobą temat główny dekoracji ślubnych, w tym również barwy i ułożenie kilku z nich a następnie wykona plan dekoracji ślubu.

Takie rozwiązanie posiada dużo zalet. Prócz tego, że nie trzeba się zadręczać się, tym, czy na pewno zostało dopracowane i czy dekoracje będą współgrać ze sobą, to jednocześnie zaoszczędzicie dużo czasu i nerwów. Jeżeli chcecie wsparcia przy dekoracjach ślubnych, to na pewno dobrze jest zapoznać się z możliwościami, które oferuje firma organizująca śluby. Aby uzyskać więcej wskazówek o dekoracjach ślubnych, wybierz widoczny odnośnik: organizacja ślubów Toruń.

Strona używa cookies
Ok