Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty zębów
28 października, 2019

Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Zdrowe i piękne włosy to nie wyłącznie sukces regularnej pielęgnacji, ale także relacja z odpowiednim fryzjerem. Specjalista powinien znać oraz odpowiadać na potrzeby swoich klientów i ich włosów. Z tego względu trafny wybór salonu fryzjerskiego jest tak ważny. Dbałość o włosy oraz umiejętności układania i strzyżenia nie są jedynymi czynnikami, jakie muszą być brane pod uwagę. Między innymi zasadniczy jest także wygląd salonu oraz podejście do klienta. Lepiej wcześniej sprawdzić, niż narażać się na fryzjerską katastrofę. Na co najlepiej zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni fachowiec nie ogranicza się jedynie do życzeń klientów, ale także jest w stanie im doradzić. Stwierdza, jakie fryzury są realne do wykonania na włosach w konkretnym typie, a jakie nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dopasuje fryzurę do charakteru, kształtu twarzy czy okoliczności. Oznaką wskazującą profesjonalizm fryzjera są także certyfikaty, jakie zwykle można przejrzeć na witrynach internetowych albo po prostu w salonie fryzjerskim. Ponadto, dobry fryzjer systematycznie się kształci – uczestniczy w szkoleniach, zjazdach, wykładach. Poszerza wiedzę oraz śledzi nowinki. I chętnie się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie interesują większość klientów. Jeśli fryzjer posiada wiedzę, którą popiera dyplomami zwykle powinien posiadać również umiejętności. Zdarza się jednak tak, że to, co fryzjer umie, nie zawsze pasuje każdemu z klientów. Niekiedy fryzjerzy są znani z ostrych, krzykliwych stylizacji, inni formują fantazyjne upięcia, które sprawdzą się na przykład na ślub albo inne uroczystości. Trzeba więc nie tylko znaleźć fryzjera z umiejętnościami, ale tego, którego zdolności nam odpowiadają. Z uwagi na to warto poznać opinie innych klientów, a także przejrzeć udostępnione zdjęcia, jakie ukazują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Nieważne, ile czasu pochłonie wizyta w salonie fryzjerskim, każdemu zależy na tym, żeby upłynął w sympatycznej atmosferze. Często fryzjerzy zajmują klientów rozmową, ale należy pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co zacznie skupiać się na przekazywaniu ploteczek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego typu rozmów trzeba się wystrzegać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer mocno narzeka na innych klientów albo na szefa, bo to może świadczyć o słabej kulturze osobistej.

Ponadto dobrze także zwrócić uwagę na to, jak dużo czasu fryzjer przeznacza swoim klientom. Czasami fryzjerzy przyjmują bardzo dużo ludzi w niedużym czasie. Z tej przyczyny oddają im zbyt niewiele uwagi. Zdarza się także, że jednym klientem zajmuje się kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich miejscach prawdziwy kontakt z klientem jest minimalny, co może ujemnie wpłynąć na końcowy rezultat. Im fryzjer ma większy kontakt z włosami, tym lepiej je zna oraz wie, czego wymagają.

Ważna jest także komunikacja. Właściwy fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale niczego nie narzuca. Odpowiedni salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w razie wpadki. Przytrafiają się najlepszym, jednak w ramach przeprosin fryzjer powinien udzielić obniżkę, zabieg regeneracyjny albo zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski to wizytówka fryzjera, z tego względu jego wygląd jest niezwykle istotny. W tej kwestii podstawową rolę spełnia higiena salonu. Podczas swojej pracy fryzjer stosuje te same narzędzia do stylizacji każdego z klientów. Z tego względu w przyzwoitym salonie wszystkie sprzęty są dokładnie oraz regularnie dezynfekowane i czyszczone. W sytuacji, jeżeli ktoś by się niefortunnie skaleczył lepiej, żeby narzędzia były czyste i nie przenosiły bakterii.

Istotne jest także to, w jaki sposób personel dba o schludność salonu. Jeżeli na podłodze są nieusunięte ścięte włosy albo na przykład rozlana w czasie mycia woda czy szampon to znak, że fryzjer jest strasznie niechlujny i bezpieczniej go unikać. Dobry fryzjer tuż po wykonaniu zadań, porządkuje salon przed przyjęciem następnego  klienta.

Warto też zwrócić uwagę na sam wystrój. Salon fryzjerski powinien zapraszać klientów do odwiedzin i skorzystania z usług. Musi więc być ciekawy i przytulny. Salony fryzjerskie, które wyróżniają się szczególnym elementem łatwiej zostają w pamięci. Ciemne, smutne salony raczej nie wzbudzają zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym , że salon fryzjerski jest dobry, a pracujący tam fryzjerzy są profesjonalistami, świadczy także jakość sprzętu i produktów, jakie są tam wykorzystywane. Ostrość nożyczek, maszynek czy brzytw ma wpływ na rezultat pracy fryzjera. Nieostry sprzęt będzie niepewny i może przynieść więcej szkody, niż korzyści. Im lepsze narzędzia, tym wyższa pewność i precyzja. Nawet najlepsze zdolności fryzjera nie pomogą, jeżeli sprzęt jest kiepski.

Dobrze jest też spojrzeć na to, jakie produkty są używane przez fryzjera. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych popularnych, kupowanych w drogerii produktów. Mają one wyższe stężenie elementów odżywczych i aktywnych. Ponadto wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawarte są w nich prawdziwe naturalne ekstrakty. Dzięki temu są bezpieczniejsze i bardziej skuteczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Strona używa cookies
Ok