Dodatek do gry w Tibię ułatwienie akcji tibialyzer
Tibia – nie będziesz chciał grać w nic więcej!
12 października, 2016
Serwisowanie telewizorów w Łodzi naprawa ustawianie programów
Naprawa telewizorów w Łodzi
17 października, 2016

„…Szyby niebieskie od telewizorów…” – większość Polaków zna na pamięć ten fragment przebojowej piosenki „Szklana Pogoda” wydanej w 1984 roku przez grupę Lombard. Wtedy telewizor był czymś przełomowym. Był powiewem nowości i luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Często ludzie gromadzili się w domu jednego z sąsiadów, zadowolonego posiadacza kolorowego telewizora, by oglądać główne wydanie wiadomości, czy kolejny odcinek ulubionej telenoweli. Od tamtych czasów kultura mediów zmieniła się w wielu aspektach, a to wszystko przez odwołanie cenzury w mediach i rozwój nowoczesnych technologii. Dziś prawie w każdym domu znajduje się minimalnie jeden odbiornik telewizyjny. Widzowie śledzą zmagania bohaterów ulubionych seriali. Oglądają programy o najnowszych odkryciach badawczych i są w stanie obserwować bieżące wydarzenia na arenie międzynarodowej. Telewizja bawi i uczy, w dość nowoczesnym wydaniu.

Mówiąc o nowoczesnych usługach telewizyjnych, zanalizujmy jaki wpływ na telewizję miało stworzenie globalnej sieci wirtualnej, czyli internetu. Internet to medium naszych czasów, które łączy ludzi z całego globu. Internet wziął swoją nazwę od angielskiego wyrazu „inter-network”, co dosłownie oznacza „między-sieć”. Jest to rozbudowana infrastruktura telekomunikacyjna, zespalająca rozmaite urządzenia sieciowe wbudowane w komputerach, smartphonach i tabletach. Sieć internetowa umożliwia nam bezproblemowe porozumiewanie się z ludźmi z innego kraju. Nie chodzi tu jedynie o rozmowy, ale głównie o inne źródła informacji, czyli filmy i zdjęcia. Publikując konkretny film udostępniamy go każdemu użytkownikowi sieci. Tak samo jest ze zdjęciami, które raz wstawione na znane witryny społecznościowe (takie jak choćby Twitter), na zawsze zostają w sieci. Czemu więc rozwój komunikacji w Internecie miał tak duży wpływ na telewizyjną rewolucję? Dotychczas telewizja emitowana była jedynie za pomocą odbiorników telewizyjnych. Internet spowodował, że duża część dostawców usług telewizyjnych zdecydowała się na internetową transmisję kanałów telewizyjnych. Media strumieniowe rozwijają się w szybkim tempie. Dziś darmowa telewizja online jest czymś tak normalnym jak chodzenie do sklepu.

Telewizja online – na życzenie, czy na żywo?

Historia darmowej telewizji rozpoczęła się na Youtubie. Strona ta została założona w 2005 roku. 5 lat później, po raz pierwszy odbyła się światowa emisja meczu w Internecie. Ponad 50 milionów ludzi oglądało zmagania ligowe indyjskiego krykieta. Dużą popularnością cieszyły się w dalszych latach transmisje takich zdarzeń jak beatyfikacja Jana Pawła II i zaślubiny brytyjskiego następcy tronu Williama i Katarzyny Middleton. Od tamtej chwili co raz większa liczba osób zaczęła się interesować możliwością odbierania kanałów telewizyjnych na urządzeniach multimedialnych, czy na ekranach swoich komputerów. Potrzeby widzów zrodziły koncepcję uruchomienia platform internetowych, na których wyświetlane będą kanały telewizyjne na żywo. I tak wystartowały platformy takie jak amerykański Netflix dostępny praktycznie w każdym państwie, czy nasz rodzimy dostawca darmowatelewizja24.pl. Media strumieniowe prócz emitowania kanałów telewizyjnych równolegle z programem tv, oferują nam również usługi „video on demand”, czyli wypożyczalnię na żądanie w której dostępne są miliony publikacji.

Darmowa telewizja – jak się podłączyć?

Dobra wiadomość jest taka, że telewizję internetową możesz odbierać praktycznie w każdym miejscu – na telefonie komórkowym typu smart, na tablecie i na laptopie. Współcześnie nawet konsole Xbox One, czy PS4 podłączone do sieci dają nam możliwość odbioru telewizji online. Wystarczy, że pobierzesz odpowiednią aplikację na tablet lub telefon, lub skorzystasz z konkretnej strony www. W przypadku portalu darmowatelewizja24.pl należy kliknąć swój ulubiony program tv, kliknąć przycisk „stream 1” lub „stream 2”, skopiować wyświetlony adres strony i wpisać go w oknie adresu w przeglądarce. W łatwy sposób możemy oglądać aktualne programy tv z każdego miejsca – w {autobusie|samochodzie|tramwaju, czy w restauracji.

Dlaczego telewizja internetowa jest tak popularna?

Plusy odbioru darmowej telewizji moglibyśmy wciąż i wciąż wymieniać. Po pierwsze i chyba najistotniejsze dla przeciętnego odbiorcy jest to, że telewizja dostępna w internecie jest nieodpłatna. Kolejnym aspektem, w wielu przypadkach decydującym jest wygoda oglądania. Darmowa telewizja jest możliwa do odbioru na dowolnych urządzeniach mobilnych. Mamy możliwość jej oglądania z dowolnego miejsca bez żadnych problemów i bez potrzeby zakupu odbiornika telewizyjnego. Co jeszcze? Warto też powiedzieć o szerokiej gamie programów dostarczanych na platformach takich jak darmowatelewizja24.pl. Platformy mediów strumieniowych oferują nam nie tylko dostęp do ogólnodostępnych kanałów takich jak tvp1, czy polsat sport, ale także, do kanałów, których nie moglibyśmy odbierać korzystając z tradycyjnej telewizji abonamentowej. Są to głównie takie stacje jak Canal+ czy HBO, które emitują własne serie telewizyjne, oraz nowe filmy. Dzięki telewizji online możemy także wybierać seriale i filmy na żądanie. Obecnie mówi się, że usługi ”video on demand” zdeklasują w przyszłości pozycję tradycyjnej telewizji . Na razie jednak są to tylko i wyłącznie teorie, gdyż potęga telewizji, tej standardowej, jak i wirtualnej wciąż się rozwija.

Chcesz wypróbować darmową telewizję online? Wejdź na tą stronę i skorzystaj z nowoczesnych usług telewizyjnych: polsat sport program.

Strona używa cookies
Ok