Nowoczesne implanty stomatologiczne w służbie estetyki
25 sierpnia, 2016
Jak muzyka do nauki działa na Twój mózg?
31 sierpnia, 2016

Niewielkie rzeczy przynoszą nierzadko wielkie zmiany. Z pozoru dziwne koncepty zmieniają rzeczywistość. Zobaczmy jak mały kamyk puszczony w wodę potrafi wzburzyć całe jezioro. Ludzi od dawna fascynowało to co nie znane. Przez to możemy dziś czerpać z ogromnej liczby praktycznych wynalazków, które są znakami ich pokolenia. Tak naprawdę wszystko zapoczątkowało się od zwykłych rozwiązań. Pomyśl sobie, że przebywasz większą część swojego życia w chłodnej i ciemnej grocie. Badasz rzeczywistość i dostrzegasz jak pojedyncza błyskawica rozpala potężny ogień. Wówczas zaczynasz rozumieć, że ogień jest Ci niezastąpiony. Zapewne w ten sposób przed wieloma wiekami pewna osoba zawładnęła ogniem. Tamten anonimowy bohater prawdopodobnie nie wiedział jak wpłynął na rzeczywistość żyjących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródło ciepła i niezaprzeczalnie światła.
Na tym jednak nie zatrzymały się odkrycia. Tomasz Edison zamknął światło w okrągłej, szklanej kulce, którą dzisiaj oznaczamy żarówką. Przez sporo lat była ona nierozłącznym elementem zaopatrzenia naszych domów. Jej sława została jednakże przyćmiona 80 lat później, gdy została odkryta nową formę światła – diodę elektroluminescencyjną, która znamy pod nazwą diody LED. Technologia LED rozwinęła przed nami kolejne możliwości. Szybko zaczęły powstawać energooszczędne żarówki używane w domach i samochodach. Wykorzystaniem żarówek LED zaciekawili się również producenci telebimów Dziś ekrany LED, bandy LED, czy telebimy wprowadziły rozrywkę i reklamę na kompletnie nowy tor. Dziś jesteśmy świadkami rewolucji LED, która przewyższyła inne źródła światła. Przyjrzyjmy się zatem bliżej produktom audio wizualnym, które zużywają diody LED.

Ekrany LED – nowoczesne urządzenia wizyjne

Ekrany LED są bardzo często użytkowane w trakcie dużych imprez muzycznych, oraz w ogromnych centrach handlowych. Ich przeznaczeniem jest emitowanie reklam i obrazu o znakomitej rozdzielczości przez całą dobę. Z tego względu przy zakupie danego modelu wyświetlacza powinno się patrzeć na parametr luminancji. Wskazuje on moc świetlną wyświetlacza. Dlatego też dla ekranów zewnętrznych wartość luminancji powinna mieścić się w granicach od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów typu indoor mierzy od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych proponują nam przeważnie dwa modele wyświetlaczy – DIP i SMD. Technologia DIP powstała najwcześniej. Jednakże dzięki dużej efektywności wciąż jest stosowana w strukturze układów scalonych dużej liczby urządzeń. Ten typ diody LED gwarantuje przeciętnie od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest bardzo interesującym wynikiem. Z kolei dioda SMD ma kształt cienkiego chipu, który dzięki nie dużym wymiarom może być wykorzystywany dosłownie wszędzie – w taśmach LED jak i w ekranach LED. Żarówki typu SMD mają wielką przewagę nad innymi żarówkami, ponieważ są w stanie wydzielać światło w mieszance kolorów czerwony-zielony-niebieski w obszarze jednego urządzenia, co spowodowało, że są ochoczo używane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, by kompletnie wykonywały swoje funkcje powinny być zaopatrzone w stosowne warstwy ochronne. Najważniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgocią, które chroni strukturę urządzenia przed awarią. Korzystnie jest także wyposażyć ekran w dodatkową ochronę przed pyłem. Wskaźnikiem, który przedstawia nam poziom zabezpieczeń ekranu jest wskaźnik IP. Głównie możemy znaleźć ekrany LED o wartości współczynnika ochrony IP65 i IP54. Dobrze wspomnieć również, że ekrany LED wykonywane są w dwóch rodzajach – jako ekrany mobilne, lub struktury stałe. Z tego powodu warto jest dopytać sprzedawcę o więcej szczegółów

Bandy LED – atrakcyjna reklama w obiektach sportowych

Biorąc udział w zdarzeniach sportowych zapewne wielokrotnie zastanawialiście się jak działają ekrany ulokowane wokół boiska. Są to bandy LED, które ze względu na bardzo dobry stopień zabezpieczeń i wysoką odporność na uszkodzenia, mogą być używane podczas meczy i rozgrywek sportowych. Podobnie jak ekrany LED, bandy LED oferowane są w dwóch typach – wewnętrznym i zewnętrznym. Cechują je porównywalne parametry ekranów i funkcje, takie jak wyświetlanie reklam patronów imprezy.
W bandach zewnętrznych stosuje się najczęściej plamkę o wymiarze od 10 do 20mm co pozwoli odbiorcom zaobserwować obraz o wysokiej jakości nawet z znacznej odległości. Bandy wewnętrzne mają wbudowane wyraźnie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych dbają także o ich szybki montaż, stąd też w konstrukcji band LED stosują system Fast Lock. Bandy LED są dodatkowo zabezpieczone z przodu i z tyłu przed uszkodzeniami. Szczególnie ważne jest też, by nad wyświetlaczem umieścić gumowy daszek, który zabezpieczy zawodników przed nieprzyjemnościami związanymi z uderzeniem w twardą powierzchnię bandy.
Dziś ekrany LED, jak i bandy LED mamy szansę zakupić w nadzwyczaj niskich cenach. Modułowa struktura tych urządzeń umożliwia nam wytworzenie telebimu o jakiejkolwiek wielkości, a nawet obojętnie jakim formacie. Jeżeli jednak nie interesuje nas zakup urządzeń diodowych na własność, możemy sięgnąć po ofertę wynajmu ekranów LED. Producenci urządzeń LED zawsze oferują swoim Odbiorcom odpowiednie rozwiązania w niezwykle innowacyjnym wydaniu. Z nimi jesteście w stanie odkryć znacznie więcej.
Producent urządzeń ledowych, firma Investtech tworzy ekrany LED i bandy LED o wysokiej jakości wyświetlacza i przydatnych funkcjach. Rekomendujemy ją wszystkim osobom, które wyszukują urządzeń audio-video o naprawdę dobrej sprawności. Wejdźcie na ich witrynę i poznajcie ich urządzenia: telebimy.

Strona używa cookies
Ok