Dj na imprezy klubowe dj na eventy dj Łódź
Dj na imprezę klubową
23 grudnia, 2016
Dj Warszawa
Dobry DJ na wesele w Warszawie
28 grudnia, 2016

Technologie teleinformatyczne to obszerne pojęcie, dotyczące technologii związanych z przesyłem danych. Wśród tych technologii mamy możliwość rozróżnić media związane z komunikacją (Internet, telefonia i tak dalej) a także media powiązane z zapisywaniem danych (dyski, pamięć USB i tym podobne). Jednak technologia teleinformatyczna dopuszcza także przekaz informacji pomiędzy urządzeniami podłączonymi do sieci a tym samym możliwe jest opracowanie bardziej skomplikowanych systemów sieciowych, w tym systemów bezpieczeństwa.

Do czego służą systemy bezpieczeństwa?

To różnego systemy, których rolą jest nadzorowanie zagrożeń i ułatwienie komunikacji bądź przemieszczania się po konkretnym obiekcie. W poniższym materiale wnikliwie opiszemy kilka z nich a także pokażemy przykłady urządzeń i systemów szeroko używanych dla zapewnienia bezpieczeństwa i zoptymalizowania produktywności w pracy.

Technologia Zettler w systemach sygnalizacji pożarowej

System sygnalizacji pożaru to kompletne rozwiązanie mające na wykrywać skupiska ognia i informować o nim. Jego głównym zadaniem jest szybkie znalezienie ogniska pożaru, dzięki czemu pracownicy przebywający w obiekcie mogą szybko i sprawnie się ewakuować. Co więcej dzięki natychmiastowej reakcji, istnieje spora szansa, że płomień zostanie opanowany, a ubytki spowodowane pożarem będą lżejsze.

Taki system składa się przede wszystkim z czujek i alarmów, które są w stanie efektywnie realizować swoją funkcję wyłącznie wówczas, gdy zostaną podłączone do dedykowanego oprogramowania. Ponieważ mając odpowiednie oprogramowanie system mamy możliwość tak skonfigurować, aby np. w przypadku ognia, system błyskawicznie przesyłał informację do komendy straży pożarnej. Tę i kilkanaście innych możliwości umożliwia technologia Zettler MZX oraz Zettler ZX.

Jednostki sygnalizacji pożarowej oparte na technologii Zettler MZX i Zettler ZX to jedno z najnowszych rozwiązań jeżeli chodzi o systemy poprawiające bezpieczeństwo. Technologia Zettler MZX i Zettler ZX działa nie tylko z innowacyjnymi systemami, ale także tymi sprzed kilku lat. Dlatego nie ma potrzeby się martwić tym, że wybierając ten system, za np. dwa lata zajdzie potrzeba, aby wymienić wszystkie urządzenia, żeby zachować optymalny standard bezpieczeństwa. Nie ma też powodu do obaw, że system Zettler MZX i Zettler ZX nie będzie będzie w pełni wykorzystywać swoich funkcjonalności, bo ze zdecydowaną większością sprzętu system ten działa bez zarzutu. Nie ma potrzeby więc przeznaczać dodatkowych pieniędzy na modernizację urządzeń sygnalizujących.

Systemy kontroli dostępu na przykładzie kontroli Kantech

Technologia kontroli dostępu pozwala dowolnie przemieszczać się na terenie obiektu dzięki dedykowanej karty magnetycznej. Takie rozwiązanie ma kilka korzyści, a są to: zwiększenie bezpieczeństwa – system pozwala w kilka sekund ocenić, gdzie na terenie obiektu przebywa konkretna osoba, kto siedzi w pomieszczeniu Z, lub o jakiej godzinie ktoś opuścił pomieszczenie. W razie zagrożenia pożarowego można od razu sprawdzić, czy na przykład wszyscy opuścili budynek.

Taki system daje ogromny komfort, ponieważ wszystkie drzwi otwiera jedna karta, dzięki czemu nie ma potrzeby przy sobie trzymać kilku pęków kluczy, aby dostać się do pomieszczenia. Następną jego korzyścią to jasne zarządzanie – każda karta ma niepowtarzalny numer identyfikacji, co pozwala zarządzać dostępami niezależnie od liczby ludzi. Każdej karcie mamy możliwość dodać pełny dostęp do wszystkich miejsc lub tylko do jednego – system pozwala swobodnie zarządzać uprawnieniami. Jednym z częściej wybieranych i przetestowanych systemów jest technologia proponowana przez markę Kantech.

Kantech to działająca od 30 lat firma ukierunkowana w projektowaniu oraz obsłudze łączonych technologii kontroli dostępu, dedykowanych dla mniejszych i dużych firm Kantech proponuje technologię zgodną z systemem przeciwpożarowym. Aby system Kantech był w pełni sprawny, potrzebuje on kilku głównych sprzętów, takich jak przykładowo elektrozaczep.

Kamery Illustra w monitoringu wizyjnym

System monitoringu wizyjnego umożliwia sprawować dozór nad placówką, obszaru w obrębie niej, albo nad osobami poruszającymi się w budynku. Monitoring dobrze funkcjonuje w większych placówkach przykładowo zespoły szkół, urzędy, biura czy szpitale, lecz również na osiedlach mieszkalnych lub w małych sklepach.
Głównym zadaniem monitoringu jest zwiększenie poziomu zabezpieczenia ludzi i samego obiektu, przykładowo w chwili pojawienia się pożaru mamy możliwość natychmiast zbadać stopień niebezpieczeństwa i tym podobne.

Monitoring pozwala ponadto reagować na działania niepożądane, takie jak kradzieże czy celowe demolowanie własności. Jeszcze jedną korzyścią posiadania monitoringu jest ograniczenie środków związanych z ubezpieczeniem budynku. Monitoring jest także praktycznym narzędziem, dzięki któremu można zweryfikować to, w jaki sposób ludzie zatrudnieni w firmie wywiązują się ze swoich zadań. Jeżeli chodzi o sprzęt monitorujący, należałoby poświęcić chwilę ofercie firmy American Dynamics. American Dynamics to znany na całym świecie wytwórcą sprzętu przeznaczonego do monitoringu wizyjnego. American Dynamics istnieje od niemal 5 dekad. Jednymi spośród często kupowanych produktów firmy American Dynamics są kamery Illustra – marka kamer działających w oparciu o protokół IP .

Kamery Illustra nie potrzebują kabla sieciowego obraz, który jest z nich dostarczany jest przekształcany na postać cyfrową i utrwalany bezpośrednio na dysk twardy. Film rejestrowany przez kamery Illustra odznaczają się znakomitą jakością (Full HD). Pośród dużej oferty kamer Illustra można wyróżnićkamery zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, kamery o minimalnych wielkościach, kamery kopułkowe, lecz również kamery klasyczne. Kamery Illustra są łatwe w montażu, można je rozmieścić na ścianie lub pod sufitem. Technologia wypracowana przez American Dynamics umożliwia nagrywać w nocy bo kamery Illustra są zaopatrzone w nagrywanie w podczerwieni

Zdecydowanie więcej na temat systemów zwiększających bezpieczeństwo, oprogramowania i urządzeń, można dowiedzieć się na stronie specjalizującej się w tym obszarze, znajdziesz tam na przykład szczegóły na temat American Dynamics, a także innych technologii wspomnianych w artykule.

Strona używa cookies
Ok