Okna i drzwi dla domu
Okna i drzwi do domu
26 listopada, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy
Jak otworzyć sklep internetowy – wiemy jak to zrobić
20 grudnia, 2017

Na ten moment ziemianie regularnie szukają czegoś ekstra. Nie starcza nam już normalne umówienie się na drinka, czy na party. Jednym z liderów wśród przepisów na niezapomnianą integrację grupy pracowniczej albo wypad w gronie kolegów paintball. Wybrani fani tej bogatej w adrenalinę walki wybrali laser tag – często zwany paintballem laserowym. Jakie są ku temu powody?

Paintball laserowy a powszechny

 

Już w 2010 roku pojawiały się artykuły opisujących proces zwiększenia fali rozgłosu paintballa laserowego. Wyjaśnijmy sobie, jakie widzimy podstawowe dysproporcje pomiędzy obiema metodami rozrywki. Od czego zaczniemy? Zdecydowanie – temat bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie używa określonej liczby nabojów, która towarzyszy nam w częściej spotykanej formie paintballa, i dzięki temu odczuwany dyskomfort został zredukowany do minimum. Możemy usłyszeć – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Zapewne znajdzie poparcie wśród konkretnego grona osób, lecz nawet biorąc pod uwagę takie argumenty – ostrzeliwanie przy pomocy wiązki światła ma swoje łatwo dostrzegalne atuty.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego obejmuje tak uczestników rozgrywki jak i zgromadzonych. Nie musimy zapewnić konkretnych form zabezpieczenia terenu, a samej grze może towarzyszyć publiczność, usadowiona w bezpośrednim sąsiedztwie serca rozgrywki.

Pojawia się wątpliwość – co ze światłem, które emituje broń, wykorzystywana przy laser tagu. Jest ono oparte na podczerwieni, kompletnie przyjaznej dla oczu. Z tego powodu walczący i obserwujący mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy ma wiele zalet, a wśród nich musimy przywołać kwestię stroju. Odwołując się do różnic – w pierwotnej wersji, ogromne emocje i najlepsza zabawa związane są z zaawansowanymi środkami ostrożności oraz wymyślnymi mundurami. Z pewnością to drugie nie jest wygodne, kiedy na termometrach odczuwalny upał w lipcu czy miesiąc później. Zupełnie inną sytuację mamy przy grze w paintball laserowy. Kombinezon może być praktycznie dowolny, przez to czujemy swobodę oraz beztroskę w trakcie gry.

Dzięki temu, iż wiązka światła wygryzła tu szerzej znaną amunicję – powiększa się grupa prawdopodobnych zawodników. Paintball tradycyjny jest niepodważalnie fajną zabawą, ale, nie zagra w niego każdy brzdąc, a zastosują się do odpowiednich środków ostrożności, mogą one pograć w paintball laserowy – chociaż zwykle jest zobowiązany pokazać niezbędne specjalne oznajmienie od opiekuna. Bezbolesne wiązki światła mogą sprawić, że łatwiej nam będzie namówić na grę również partnerkę.

 

Paintball laserowy – rozgrywka jak z gier komputerowych

 

Najprawdopodobniej ogromne grono czytających choć raz w życiu grało w takie wynalazki jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Wolfenstein. Teraz paintball laserowy powoduje, iż przenosimy tę rzeczywistość do świata.

Wszystko dzięki rejestracji statystyk po rozgrywce. Warto podkreślić – podczas gry w laser tag nie panuje obostrzenie, że po pierwszym trafieniu kończycie batalię. Brzmi ciekawie, prawda? Spieszymy z kolejnymi ciekawostkami. Profesjonalna firma mająca w swoim menu możliwość pogrania w laser tag przypuszczalnie będzie się starała odwzorować broń, stosowaną przez militaria z naszego kraju albo innych krajów. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, używany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Niemiec. Oczywiście oprócz tego, czym powalczymy, trzeba mieć na arenie czujniki, służące do wykrywania i przekazywania ważnych informacji, m.in. o trafieniu lub końcu zabawy. Rozwiązaniem optymalnym jest umieszczenie ich na głowie. Wyposażenie sprzętu w interesujące rozwiązania, takie jak: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia batalii i poczucia się jak doświadczony fan wcześniej przywołanych gier.

 

Pamiętacie warianty gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch i Caputre the flag już możecie spotkać w paintballu laserowym. Pozostaje tylko spróbować.

Paintball laserowy na każdą okazję

Opisaliśmy już dużo atutów paintballa laserowego. To właśnie one, w połączeniu z relatywnie konkurencyjnymi cenami sprawiają, że ta forma zabawy stał się niezłym pomysłem na przeżycie popołudnia/wieczoru w gronie dobranej braci, ale nie tylko.

Paintball laserowy będzie świetnym pomysłem dla przyjaciół, którzy chcą zapewnić przyszłemu Panu Młodemu jedyny w swoim rodzaju wieczór kawalerski. Dziś zwykła impra w lokalu jest dobra, ale nie na punkt kulminacyjny, a tak męska rozgrywka zestawi świetną zabawę z odpowiednią dawką adrenaliny, która przyda się przed ślubem.

Paintball laserowy może okazać się dobrą opcją przy organizacji obozu integracyjnego pracowników. Kolejnym atutem staje się to, że spokojnie zorganizujecie na świeżym powietrzu, gdy tylko najdzie was taka chęć.

Laser tag wydaje się być ciekawym rozwiązaniem, gdy chcesz poprowadzić ciekawą lekcję WF-u lub rozkręcić uczniom letnisko.

Pamiętajcie o jednym – gros firm wymaga rezerwacji, a biorąc pod uwagę rosnącą popularność laser tagu, należałoby zagwarantować sobie miejsce znacząco wcześniej, a gdy już mamy ustaloną godzinę, należy przybycie odpowiednio przed terminem i zaznajomienie się ze standardami, panującymi na obszarze obiektu organizującego całość gry. Gdy już będziemy przygotowani w 100%, skończy się przyjaźń i rozpocznie się rywalizacja!

 

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok