Endodoncja Toruń - Leczenie kanałowe bezbolesnie i skutecznie ile zabiegow
Leczenie kanałowe Toruń
12 lutego, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszki ortopedyczne – jak dobrać
15 lutego, 2019

Kurs pływania dla dzieci

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Od niedawna nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej pospolita. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach podstawowych. Nic w tym dziwnego. Pływanie pozytywnie wpływa przede wszystkim na kręgosłup, ale też na ogólny rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to również doskonała możliwość spędzania czasu wolnego.

Czy basen dla maluchów jest bezpieczny? Jak wygląda kurs pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas normalne, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. Właśnie dlatego zaczęły powstawać specjalne zajęcia z wykwalifikowanymi instruktorami, które umożliwiają naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści dbają o bezpieczeństwo naszych maluchów, prezentują odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój dzieci. Same maluszki cudownie się przy tym bawią. Spędzanie czasu w wodzie jest dla nich przyjemnym doświadczeniem. Jest to też doskonała okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Zajęcia trwają w około pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest doskonale dostosowana. Maluch może uczestniczyć w tego typu zajęciach już od trzeciego miesiąca życia, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko podtrzymało instynkt z życia płodowego, który zazwyczaj niknie już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu niemowlak podczas {nurkowania wstrzymuje oddech}. Jeżeli nie zdążymy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą ciągnąć za sobą wiele stresu, zarówno dla rodzica jak i szkraba. Dlatego istotne jest, aby się dobrze przygotować. Warto mieć świadomość, że opiekun również bierze czynny udział w szkółce. Konieczny jest wzięcie prysznicu przed wejściem, w końcu najważniejsze jest zdrowie pociech. Pamiętajmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Pociechy różnie reagują w trakcie pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie histerii nie należy uciekać do domu. Każdy szkrab powinien się oswoić, mało prawdopodobne jest to, aby nie polubił takich zajęć}. Nie możemy oczekiwać, aby od razu mu się spodobało. Basen jest ogromną ilością ilością nieznanych bodźców, są to obcy ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to z pewnością spory krok dla ich przyszłości. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci wymagają dodatkowych zajęć, szczególnie tych, w trakcie których mogą rozwijać się fizycznie. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy górują gry komputerowe i telefony. Pływanie jest w stanie pohamować agresywne zachowania i uspokoić podopiecznego. Dzieci na basenie uczą się pływać i fantastycznie się bawią, w dodatku mogą nawet zdobywać w tej dziedzinie sportu osiągnięcia. Zalety spędzania czasu na basenie Co prawda woda nie jest naturalnym środowiskiem człowieka, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią do czynienia. Przyjemnie jest nie bać się podczas wakacji wskoczyć do jeziora, popływać na rowerku wodnym czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi sprawnościami możemy też kogoś uratować, czy mieć dzięki nim większe możliwości na rynku pracy. Dzieciom oswojonym z wysiłkiem fizycznym łatwiej jest w szkole, nie mają problemów z lekcjami wf-u ani z otyłością. Jeśli występuje u nich nawyk uczęszczania na basen będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w przyszłości. Być może przyszłość naszych podopiecznych dużo mocniej zwiąże się z pływaniem. Czasami warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają dużo możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia umożliwiają też zawieranie przyjaźni. Wieloosobowe grupy doskonale się do tego nadają, aby zyskać przyjaciela na całe życie. Przystosowują też dzieci społecznie, uczą współpracy, współzawodnictwa. Pomaga to zapobiec izolowaniu się w przyszłości. Maluszki zauważą, że fantastyczna zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też poza nim. Będą z ochotą z niego wyjść, pragnąc poznawać kolegów i koleżanki. Oswoją się też ze spotykaniem nieznanych ludzi, wykonywaniem poleceń i koncentracją nad powierzonymi zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Oczywiście nic nie ma tylko zalet. Dzieci są narażone na zachłyśnięcia. Przy złym wyborze instruktora, zajęcia nie dostarczą oczekiwanej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej interesującej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo ważny zwłaszcza przy rozwoju maluchów.
Kurs pływania Szkoła pływania Logafit

Strona używa cookies
Ok