American Dynamics
Technologie teleinformatyczne w bezpieczeństwie: kamery Illustra, Zettler MZX, Zettler ZX
25 grudnia, 2016
Projektowanie i budowanie ogrodów aranżacja ogrodów Toruń kamień do ogrodu
Oryginalny projekt Twojego ogrodu
3 stycznia, 2017

Przeszukując fora o ślubach i weselach, niezmiernie często można znaleźć wątekomawiający jaką muzykę wybrać na wesele. Kwestią żywo omawianą pośród forumowiczów jest dylemat, który można zamknąć w kilku słowach: zespół czy dj na wesele – kogo wybrać?

O kapelach wyrażono już chyba wszystko, a dj na wesele to wciąż gorący wątek. Postanowiliśmy, że w tym tekście omówimy to, czym trudzi się dj, czy dj na imprezie weselnej sprosta swojemu zadaniu, jak szukać profesjonalnego dj-a i co odróżnia dj-a od zespołu. Ale od początku.

Czego dj nie powinien robić?

Dj-em na pewno nie jest osoba, która odtwarza muzykę puszczaną z playlisty na komputerze przenośnym, dlatego że fachowy sprzęt to dla dj-a podstawa. Poważny dj dysponuje: tabletopem i sprzętem nagłaśniającym, czasem słuchawkami – to jednak nie wszystko, ponieważ dj, który poważnie wykonuje swoją pracę, skupi się na tym, aby jego pokaz muzyczny nie tylko dobrze brzmiał, lecz również dobrze wyglądał.

Dj, który sprawdzi się na weselu

Dj (albo didżej) prezentuje oraz remiksuje utwory muzyczne, czyli zmienia za pomocą wspomagających efektów dźwiękowych. Dj to profesjonalista, który cechuje się ogromną znajomością puszczanych utworów, przy jednoczesnym zachowaniu integralności muzycznej podczas występu. Jeśli chodzi o dj na imprezy typu przyjęcie weselne czy studniówka, to dj musi być też bacznym obserwatorem, aby błyskawicznie określić, czy proponowany przez niego utwór odpowiada potrzebom odbiorców. A dobry dj może zagrać dla każdej grupy odbiorców. Celowo to podkreślamy, ponieważ doświadczony dj nie pozwoli na to, by prezentowana przez niego melodia sprawiała satysfakcję wyłącznie jemu i nie trafiała w pragnienia gości weselnych.

Dj na wesele z Warszawy – jak go wybrać?

Naturalnie ile ludzi, tyle oczekiwań, jednak istnieje kilka elementarnych prawd, jeśli idzie o podjęcie decyzji w sprawie dj na wesele. Na początek dobrze jest poznać portfolio dj-a. W tym celu należy wpisać w wyszukiwarkę przykładowo: Dj Warszawa czy dj wesele Warszawa, żeby wyszukać kilkanaście stron z portfolio dj-ów z konkretnej miejscowości.

Fachowy dj zadba o to, żeby przyszli małżonkowie mogli posłuchać i dowiedzieć się, czy dj wypada dobrze na imprezach okolicznościowych. Stąd natychmiast daruj sobie strony, gdzie nie widzisz materiałów audio czy klipów, no chyba że nie przeszkadza Ci, żeby trwonić czas na dzwonienie do każdego takiego dj-a, aby pytać go o przesłanie portfolio. Na podstawie portfolio dj-a masz szansę już w pewnym stopniu ocenić, to czy dj sprawdzi się na weselu.

Zwróć też uwagę na to, jak określony dj wygląda podczas występów. Znaczenie ma tu na przykład jego strój, bo dj, który występuje na przyjęciu weselnym, powinien być elegancko ubrany. W końcu jest to ważne wydarzenie, a tym samym dj powinien na każdym kroku pokazywać, że szanuje to.

Prowadzenie wesela – czy dj sobie z tym poradzi?

Następną rzeczą jest to, czy dj trudzi się też prowadzeniem na przyjęciu weselnym czy innej tego typu imprezie. Wielu dj-ów często podkreśla, że są również wodzirejami. No ale oczywiście – wodzirej wodzirejowi nierówny. By uniknąć rozczarowania na weselu, sprawdź, czy dany dj naprawdę wie, z czym związane jest prowadzenie wesela. A zakładamy, że nie chcesz, żeby na Twojej imprezie dj sypał nieodpowiednimi kawałami czy mówił do Twoich gości jak do swoich kolegów.

Nowy trend muzyczny: Dj na studniówkę

Ale dj gra nie tylko na weselach, możesz go także wynająć na podobną imprezę. Stąd dj na studniówce to coraz powszechniejszy widok. I nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ bandom ciężko jest nadążyć za najnowszymi trendami, a dj ma niemal nieograniczony dostęp do muzyki. A jeśli o tym mowa…

Kogo wybrać na wesele: dj czy zespół?

Gdy idzie o rozbieżności pomiędzy dj-em a bandem, to wyżej wspomnieliśmy o tym, że dj ma szersze możliwości, gdy idzie o repertuar. To daje mu przewagę szczególnie na przyjęciu weselnym. Wiesz przecież, że zaproszeni goście nierzadko pytają o to, aby puszczono konkretny utwór muzyczny. Jeśli jest to „wiekowy” kawałek, to kapele jeszcze są w stanie szybko przygotować aranżacje, ale w przypadku nowych utworów? W tym starciu dj bezapelacyjnie jest lepszy. No i niewątpliwie dla dj gatunek muzyczny i tekst nie ma najmniejszego znaczenia.

Należy jeszcze opowiedzieć o innych plusach: dj nie ma tak przydługich pauz, jak zespoły muzyczne, bo nie traci energii tak prędko jak członkowie zespołów. Zresztą uczestnicy często nawet nie dostrzegają, że dj robi przerwę, gdyż w dalszym ciągu muzyka jest odtwarzana. Kolejną zaletą oprawy muzycznej w wykonaniu dj-a jest to, że są to oryginały. A to oznacza, że ciągle ma się pewność, że nikt na Twoim przyjęciu weselnym nie zacznie fałszować. Następną sprawą są koszty – wynajęcie dj na wesele wiąże się z mniejszymi kosztami.

Dj z wyczuciem smaku, czyli o dodatkowych zaletach dj-a

Podsumowując warto jeszcze wspomnieć o tym, że doświadczony dj dysponuje również swoim oświetleniem oraz innymi sprzętami, przykładowo maszyną wytwarzającą dym. Pomyśl o tym: pierwszy taniec w romantycznej otoczce z mgły i przy magicznym świetle, a do tego Wasza szczególna piosenka, brzmiąca idealnie, jak powinna…

O umiejętnościach i korzyściach dj-a można długo by rozmawiać, ale może najkorzystniej będzie, gdy dj sam o nich opowie. Zatem gdy chcesz profesjonalnej oprawy dla Twojego przyjęcia weselnego czy energicznej muzyki na imprezę studniówkową lub inną imprezę okolicznościową, najlepiej wybierz stronę Dj Warszawa .

Strona używa cookies
Ok