Uprawnienia budowlane - Prawo budowlane - Budownictwo
Uprawnienia budowlane – garść pomocnych informacji
29 września, 2016
Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu
6 października, 2016

Ultrapak – Twoje etykieciarki i maszyny pakujące

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Technologie nanoszenia etykiet na opakowania

P. E. Labellers od 1974 roku specjalizuje się w tworzeniu maszyn etykietujących. Pierwotnie nanoszenie etykiet odbywało się przy użyciu metodzie „cold glue labelling”, czyli: zimnych etykieciarek. Potrzeby rynku były jednak tak olbrzymie, że firma zadeklarowała, że będzie opracowywać urządzenia indywidualne. Przedsiębiorstwo Ultrapak posiada więc w swojej ofercie przeróżnego rodzaju etykieciarki P. E. Labellers. Należą do nich aplikatory wieloczęściowe, aplikatory rotacyjne i etykieciarki liniowe. Pierwsze używa się do nanoszenia przeróżnych nalepek, przykładowo wykonanych z papieru, samoprzylepnych i adhesleeve. W salonie Ultrapak dostępne są trzy rodzaje aplikatorów etykiet segmentowych: Modular Top, Modular Plus oraz Modular Fix. Z kolei maszyny karuzelowe perfekcyjnie sprawdzą się do przyklejania papierowych banderoli przy wytwarzaniu spirytusu, wina albo towarów spożywczych. Ostatni wariant aplikatorów etykiet – etykieciarki liniowe – wykorzystuje się do banderoli sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Potrafią nanosić etykiety na wypełnione produktem oraz puste opakowania. Jakie procedury są wykorzystywane przy oznaczaniu produktów? Mianowicie obecnie wykorzystuje się technologię cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET i PVC) oraz etykietki samoprzylepne (self – adhesleeve). Dobrym rozwiązaniem jest technika adhesleeve, która pozwala ominąć niepraktyczność nakładania etykiet z rolki za pomocą kleju topliwego, gdyż wymusza on wykorzystywanie specjalnych specyfików chemicznych, m.in. rozpuszczalników. Po pierwsze potęguje to niebywale koszty etykietowania, po drugie – niedobrze wpływa na zdrowie człowieka oraz naturę, a po trzecie – technologia ta jest wadliwa. W liniach o sporych wydajnościach można stosować adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie nakładać naklejki ze skutecznością do 60.000 sztuk produktów na godzinę. Świetnym dodatkiem jest tutaj sposób mechanicznego łączenia rolki. Wnioskując: Ultrapak jest upoważnionym dostawcą etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie aplikować etykiety syntetyczne z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), naklejki samoprzylepne nieprzezroczyste, przeźroczyste, papierowe, syntetyczne oraz etykiety krojone z papieru z klejem zimnym albo termotopliwym.

Rodzaje etykieciarek oferowanych przez Ultrapak

Aplikatory oferowane przez Ultrapak mają kilka kluczowych zalet: praktyczne kształty rozszerzające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby rozgraniczające, karuzelę główną i samocentrujące platformy. Funkcjonalne profile etykieciarek dotyczą wszelakich osłon oraz ram urządzenia, co bardzo poprawia poziom bezpieczeństwa. W propozycji firmy odnaleźć można następujące warianty: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya oraz Rotaxa. Na specjalną uwagę zasługują etykieciarki Rotaxa i Rollmatic. Pierwsza rewelacyjnie sprawdzi się przy zakładaniu etykiet papierowych na górną część opakowań. Jest doskonała do zakładania banderoli w kształcie litery „L” oraz „U” z wykorzystaniem kleju zimnego albo zestawienia go z klejem termotopliwym. Uzbrojenie w dwa systemy karuzelowe udostępnia możliwość wykonania po sobie dwóch prac: nałożenia na szyjkę od butelki etykiety oraz zaciśnięcie wraz z nią zakrętki (za pomocą równorzędnej karuzeli). Wariant Rollmatic to etykieciarka na miarę naszych czasów, dzięki której można liczyć na szczególnie wysoką wydajność linii produkcyjnej – od 4.000 do 60.000 nałożonych banderoli w czasie godziny. Banderole mogą być stworzone zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na wyposażeniu tej etykieciarki znajdują się m.in. wspornik (lub trzon rolki), układ cięcia etykiet, sensory markerowe, czujniki kontrolowania rozciągnięcia folii, bęben do kierowania banderoli, napęd serwomotorowy, urządzenie zmniejszające przesuwanie się folii, topielnik oraz wałek. Wariant Rollmatic można w jasny sposób regulować przy użyciu ekranu dotykowego. Szybkość banderolownicy jest uzależniona od falownika oraz przystosowuje się mechanicznie. W zależności od rodzaju posiada akcesoria zabezpieczające, centralny układ smarownic, zespół znajdowania i wydawania etykiet, urządzenie stopujące, komputerowy układ naprężania i poprawiania folii, automatyczne dostrzeganie końca rolki z etykietami, automatyczną autodiagnostykę, pomoc z wyjaśnieniami, szafę do manewrowania maszyną, detektor niewielkiego poziomu kleju, układ recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem oraz pokrywy zabezpieczające. Topielnik z wariantu Rollmatic składa się z układu liniującego etykiety, walca transferowego, walca tnącego, rolki z jednym dyskiem nośnym (lub dwoma) i wałka klejowego. Fundamentalnymi zaletami ze stosowania proponowanych etykieciarek są przede wszystkim: większa o ok. 70% liczebność naklejek na jednej rolce, łatwość obróbki cienkich folii, obniżona ilość zastojów na linii technologicznej, ekologiczność przez eliminowanie klejów termotopliwych i rozpuszczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, stosunkowo mały pobór energii i zmniejszenie kosztów na części zastępcze.

Kartoniarki, tunele foliujące, zakręcarki i inne maszyny pakujące

W salonie firmy Ultrapak można zamówić pojedyncze maszyny pakujące, które nadają się do podłączenia do istniejącej linii wytwórczej, jak i zbiorcze rozwiązania. Owijarki do palet, maszyny do automatycznego pakowania (paletyzatory), rozdzielacze rzędów, orientatory czy kartoniarki. Stosując je w swojej branży można skutecznie ładować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce albo ryż. Ładowanie przeprowadza się z użyciem oryginalnych procedur w kierunku uzyskiwania próżni, gotowania w workach próżniowych oraz napowietrzania przetworu. Wyjątkowym wariantem pakowaczek są te, które umieją doskonale zawinąć dziczyznę, osłaniając jego atuty smakowe i optyczne. Maszyny pakujące od przedsiębiorstwa Ultrapak są łatwe w myciu, konserwacji, serwisie oraz naprawie. Do wybranych modeli można zamówić oryginalne części zamienne. Najczęściej są zaopatrzone w system samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele wykorzystują różnorodne procedury zgrzewania: za pomocą szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem albo zgrzewu ze stroną do ucięcia. Jeżeli chodzi o tunele pakujące to mogą one pracować z workami moletowanymi, termokurczliwymi, woreczkami PE i woreczkami PA. Całościowo tunele pakujące można poklasyfikować na komorowe, do wypełniania gazem oraz listwowe. Paletyzatory (przykładowo. roboty przemysłowe) są projektowane przeważnie jako urządzenia spełniające funkcję paletyzacji i rozpakowywania, np. butelek zwrotnych. Jest to znacznie przydatniejsze i ekonomiczniejsze rozwiązanie. Wszystkie projekty pakowarek są tworzone w oparciu o indywidualne potrzeby Zainteresowanego, np. jego życzenia co do skuteczności danej linii technologicznej. Jednocześnie złącza pomiędzy maszynami są w tenże sposób realizowane. Kontrahenci mogą zatem dostosować linię do danego wyrobu, np. płatków owsianych.

Jeśli jesteś zainteresowany kliknij w link – ETYKIECIARKI

Strona używa cookies
Ok