Zwalczanie pluskiew - Odpluskwianie - Pluskwa domowa - Zwalczanie pluskiew Warszawa - Usuwanie pluskiew - Dezynsekcja pluskwy
Jak zwalczać pluskwy w mieszkaniu?
8 marca, 2017
Adwokat Toruń - Dobry prawnik Toruń - Kancelaria adwokacka Toruń - Adwokaci Toruń - Biuro prawne - Porady prawne Toruń
Kancelaria adwokacka – pomoc w dochodzeniu odszkodowań
8 marca, 2017

Drewno to produkt od zawsze wykorzystywany do budowania domów, bądź produkowania mebli. Przez sporą liczbę ludzi uważany jest za produkt stylowy, a równocześnie bardzo użyteczny. Jako materiał występujący w naturze narażony jest niestety na niekorzystne oddziaływanie szkodników, a konkretnie drewnojadów , takich jak kornik drukarz, kołatek domowy, czy spuszczel pospolity.Ten ostatni postrzegany jest w naszym kraju za najgroźniejszy, gdyż w trakcie żeru potrafi doprowadzić do głębokiego wyniszczenia drzewostanów. Batalia z tym szkodnikiem jest szczególnie skomplikowana, ale nie nierealna.

Procedury usuwania szkodników drewna są bardzo odmienne. Od technik termicznych (dezynsekcja mikrofalami), aż po technologie chemiczne, takie jak fumigacja, postrzegana przez ekspertów za najbardziej radykalne rozwiązanie w obrębie zwalczania pasożytów w drewnie.

Nim wkroczymy do ścisłego przedstawienia fumigacji pomyślmy nad tym dlaczego ochrona drewna jest dla mieszkańców ziemi tak ważna. Z powodów praktycznych, drewno uznaje się za atrakcyjny produkt budowlany, nierzadko niezrównany w wielu pracach stolarskich. Dlatego też ideą fumigacji jest konserwacja tego wartościowego produktu. Następnie fumigacja palet na eksport pozwala zahamować przenoszenie się owadów. I najważniejsze na sam koniec. Drzewa, obok tego, że stanowią wartościowy materiał, klarują powietrze którym oddychamy. Badania wskazują także, że spędzanie czasu w sąsiedztwie drzew sprawia, że jesteśmy bardziej twórczy i cierpliwi. Dlatego też zwalczanie szkodników drewna to kluczowa sprawa.

Kilka słów o szkodnikach drewna

Kiedy podaje się wyrażenie szkodnik drewna, automatycznie myślimy o korniku. Oczywiście jest to owad mieszkający w drewnie, choć, pod względem postaci uszkodzeń nic nie może rywalizować z spuszczelem pospolitym. Owad ten jest w Polsce przyjęty za najbardziej niebezpiecznego ksylofaga. Pasożytuje w drewnie miękkim czyli drewnie drzew iglastych. Usuwanie puszczela pospolitego jest fundamentalne dla całej branży rolnej, jak także leśnictwa. Jaki jest powód dla którego został on ogłoszony za najuciążliwszego ksylofaga? Powód jest niesłychanie prosty. Puszczel atakuje drewno przez parę pokoleń. Wywołane przez niego straty są tak szerokie, że mogą oddziaływać na wytrzymałość konstrukcji.A to jest bardzo wielki problem. Kolejnym ksylofagiem jest kołatek domowy, zdefiniowany tak z tego względu, że niezwykle chętnie przebywa w budynkach mieszkalnych.

Fumigacja, czyli gazowanie owadów

Uważa się, że fumigacja jest najkorzystniejszą techniką zwalczania insektów żerujących w elementach drewnianych. Polega na eliminacji owadów przy użyciu preparatów chemicznych nazywanych fumigantami. Nagminnie użytkowanym fumigatorem jest fosforowodór, zastępujący bromek metylu, który został wycofany, bowiem wywoływał szkody w środowisku przyrodniczym. Podczas fumigacji właściwy preparat chemiczny jest przy wsparciu urządzenia ciśnieniowego tłoczony do szczelnie zamkniętego obiektu. Gaz wchodzi do najmniej dostępnych wnętrz, przez co gwarantuje wysoką efektywność eliminacji jakichkolwiek ksylofagów. Wykorzystywany fosforowodór jest toksyczny, stąd też podczas fumigacji ludzie i zwierzęta muszą opuścić dany obiekt, który zostaje pokryty specjalistyczną folią, lub też namiotem. Co interesujące fumigacja stosowana jest nie tylko w obiektach budowlanych. Ta technologia zezwala eliminować owady występujące w artykułach spożywczo – rolniczych, a nawet w starych księgach. Za kilka minut dowiesz się także, dlaczego fumigacja palet jest tak kluczowa dla konserwacji przyrody.

Fumigacja palet drewnianych na eksport

Możesz nie być tego świadomy, ale fumigacja palet jak i skrzynek drewnianych jest egzekwowana w przewozie międzynarodowym. Przepisy prawa nakładają na firmy transportowe obowiązek fumigacji. W brzmieniu standardów ISPM 15 drewno należy oznaczać unikatowym znakiem. Obok umieszcza się informacje na temat zastosowanej metody, kraju importu drewna i jednostki wykonującej zabieg fumigacji. Jak to możliwe, że przepisy są tak bardzo restrykcyjne?

Ksylofagi egzystują bardzo często na jednym obszarze. Pasożyty, które w Europie są niesłychanie liczne, nie koniecznie znane są dla przykładu w Afryce. Aby zatroszczyć się o oryginalny charakter lasów rosnących w przeróżnych częściach świata, narzucono na instytucje przymus fumigacji. W ten sposób owady nie rozmnażają się na wielką skalę, przez co prościej je wyeliminować. Fumigacja palet drewnianych na eksport zabezpiecza więc środowisko naturalne.

Niejednokrotnie zakładamy, że to wycinka drzew osłabia tężyznę lasów. Okazuje się jednak, że to właśnie szkodniki są najistotniejszym zagrożeniem dla „płuc ziemi”. Karczowanie chorych drzew i utrzymywanie młodych wspiera pewną równowagę w ekosystemie, podczas gdy atak ksylofagów wywołuje długofalowe szkody w lasach. Bardzo ważne jest eliminowanie tych szkodników, aby przywrócić naturze spójność.

Jedną z najbardziej sprawnych instytucji w Polsce oferujących zabieg fumigacji jest firma Corneco. Usługi świadczone przez firmę obejmują nie tylko fumigację palet na eksport, ale również dezynsekcję kościołów, muzeów i obiektów użyteczności publicznej. Corneco z siedzibą w Warszawie to jednostka której możesz zaufać. To absolutni eksperci w dziedzinie dezynsekcji i fumigacji.

Wejdź na stronę przedsiębiorstwa Corneco i znajdź więcej informacji o charakterze i cenie fumigacji: fumigacja palet Warszawa

Strona używa cookies
Ok