Układanie kostki brukowej i kamienia ogrodowego Profesjonalne usługi brukarskie
Układanie nowoczesnej kostki brukowej
20 marca, 2017
Nogi drewniane balustrady i poręcze drewniane Tralki drewniane
Bezpieczne i efektowne balustrady schodowe
23 marca, 2017

Etykieciarki wykorzystujące innowacyjne techniki nakładania etykiet

Aplikatory etykiet Etykieciarki renomowany dostawca serwis etykieciarek

Jakie technologie wykorzystują producenci etykieciarek?

Na wstępie należy wyjaśnić, do czego tak naprawdę aplikator etykiet służy. Mianowicie jest to maszyna produkcyjna, której przeznaczeniem jest nalepianie etykiet na różnorakie typy wyrobów. Wzorem mogą być butelki z żubrówką lub winem. Posiadają podłużny kształt i przeważnie są wykonane ze szkła. Aplikator etykiet nanosi na nie etykietę z fundamentalnymi danymi: nazwą placówki przygotowującą napój, nazwą napoju, okresem ważności itp. W przypadku mocnych napojów, np. wódki, etykieciarka musi obligatoryjnie nakleić także banderolę akcyzową.

Jedną z najbardziej prestiżowych firm sprzedających etykieciarki jest P. E. Labellers. Firma wcieliła w życie wiele technologii przyklejania etykiet: etykietki samoprzylepne, banderole na zimny klej, etykiety odcinane, nalepki termokurczliwe. Etykieciarka jest w stanie nanosić etykiety na rozmaite typy produktów, m in. do soków (woda źródlana, słodkie napoje, gazowane napoje), do pożywienia (sosy, szybkie dania, jogurty), do kosmetyków (kremy dla kobiet, peelingi, kremy do depilacji) i kilkanaście innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wprowadziło najefektywniejsze projekty, jeżeli chodzi o znaczenie towarów. Od pewnego czasu nowością jest technika Adhesleeve, jaka polega krótko mówiąc na tym, iż każdorazowa etykieta posiada specjalne prążki kleju poliakrylowego. Ogólnie rzecz ujmując ten wytwórca zajmuje się wytwarzaniem takich aplikatorów etykiet, jak: Futura, Roll-Line czy Rotaxa. Niektóre typy potrafią zamieszczać nalepki na wolnych opakowaniach oraz wszystkich wypełnionych napojem wysokoprocentowym, kosmetykiem lub jedzeniem.

Dobrze jest bez wątpienia przemyśleć sobie kupno etykieciarki rotacyjnej, przykładowo modularnej. Dzięki niej mamy szansę znaczyć jednocześnie nawet 6 wyrobów. Wynik finalny jest uzależniony od liczebności stacji, w które będzie zaopatrzona i od średnicy karuzeli – ponieważ etykieciarki rotacyjne inaczej definiuje się jako „karuzelowe”. Opakowania puste albo zapełnione są rozstawiane wokoło podstawowej stacji, która kręci się oraz w tym samym czasie umieszcza etykietki.

Jakie są korzyści z zakupu nowoczesnej etykieciarki?

Jeżeli producent pożywienia, alkoholu albo kremów planuje mieć efektywną maszynę do nakładania etykiet na towary, wówczas powinien wybrać tylko P. E. Labellers. W naszym kraju jest raptem kilka firm, jakie zajmują się sprowadzaniem tak złożonych urządzeń seryjnych i dalszym ich serwisem. Warto zawsze zainwestować w coś, co będzie eksploatowane do masowej produkcji przez wiele lat. Etykieciarkę możemy dobrać na potrzeby linii przemysłowej, którą już posiada dana firma.

Ważną zaletą jest sama technika Adhesleeve, która wprowadza opcję eliminacji niepotrzebnych nakładów, przykładowo kosztów przetrzymywania kleju, nakładów na rozpuszczalniki (wprowadzane są w etykieciarkach wyzyskujących gorący klej), opłacania ponadplanowego czasu mechaników zajmujących się weryfikacją systemów klejowych. Sporym plusem jest to, iż w sumie nie trzeba zatrudniać ekspertów – więc osób z wysokimi umiejętnościami, ponieważ obsługa aplikatora etykiet jest niewątpliwie prosta. Następuje za pomocą panelu dotykowego.

Można również liczyć na o wiele mniej przestojów na linii fabrycznej, większą wytrzymałość naklejek i ograniczenie nakładów na energię (są powiązane z ogrzewaniem kleju w pozostałych typach aplikatorów etykiet).

Etykieciarka – funkcjonalność i koszty

Aplikatory etykiet P. E. Labellers posiadają trzy wyjątkowe własności: przystępną cenę, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Szkic każdego aplikatora naklejek jest zawsze dopasowywany do wymagań Klienta. Jest opcja zamontowania tej aparatury na jak najmniejszej powierzchni oraz za jednym razem nie zostają złamane regulaminy BHP. Każda z nich posiada zaokrąglone ramy oraz wyjątkowe osłony, ażeby zatrudniony w czasie obsługi mógł poczuć się pewnie. Czyszczenie, naprawa, przezbrojenia – są niesłychanie łatwe.

Cena aplikatora etykiet zależy często od jej wariantu, zatem od techniki, w jakiej wkrótce będzie pracować. Istotne jest również to, czy Nabywca jest zainteresowany zakupem całkowitej linii produkcyjnej czy wyłącznie indywidualnego aplikatora etykiet. Walorem nowoczesnej technologii jest to, iż inwestycja zwraca się w szybkim czasie. Etykieciarki od P. E. Labellers epizodycznie się psują i absolutnie nie są przyczyną długotrwałych zastojów. Przeważnie w takich okolicznościach są poddawane ocenie: wskaźnik zawodności oraz przeciętny czas postoju linii.

Prócz aplikatorów etykiet dobrze jest uzbroić linię wytwórczą w kolejne nowoczesne urządzenia, m in. weryfikatory pustych opakowań, zakręcarki czy transportery. Na wydajność produkcji mają wpływ wszystkie maszyny, jakie uczestniczą w wytwarzaniu artykułów oraz pojedynczy pracownicy. Skuteczność samej etykieciarki jest uwarunkowana od większej ilości czynników niżeli parametry techniczne.

Jeżeli zamierzasz wiedzieć więcej o nanoszeniu naklejek na towary, wejdź w link obok – Etykieciarki

Strona używa cookies
Ok