Odszkodowania komunikacyjne od A do Z
12 kwietnia, 2016
Projektowanie ogrodów klasycznych i nowoczesnych
11 maja, 2016

Kurs jazdy defensywnej – dobry pomysł na prezent

Dokładne obserwowanie jezdni, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, rozsądek przy wykonywaniu manewrów drogowych i planowanie działań jazdy to dobry przepis na zostanie bezpiecznym i dynamicznym kierowcą. Są to także podstawowe zasady jazdy defensywnej, czyli techniki jazdy, która poprzez przewidywanie zagrożeń ma wpływ na wzrost bezpieczeństwa kierowcy i innych użytkowników ruchu drogowego. Jazda defensywna to po pierwsze instynktowne unikanie gwałtownych manewrów i agresywnego postępowania na drodze. To także optymalne wykorzystanie systemów samochodowych i odpowiednie wczesne informowanie innych o swoich zamiarach. Innymi słowy, jazda defensywna to co raz częściej stosowana przez kierowców w Polsce. Do dzisiaj mogliśmy jedynie słyszeć o regułach jazdy defensywnej. Jednak ośrodek doskonalenia techniki jazdy wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów i od kilku lat organizuje kursy jazdy defensywnej w Toruniu. Wieloletnie doświadczenie i wyspecjalizowana kadra to nasze największe walory. Kurs jazdy defensywnej, organizowany przez naszą firmę, to znakomita okazja na zwiększenie swoich kwalifikacji na drodze. Zobacz czym jest kurs jazdy defensywnej i zyskaj więcej niż myślisz.

Na czym polega kurs jazdy defensywnej?

Szkolenie jazdy defensywnej złożony jest z 3 etapów. Pierwsza część szkolenia to audyt bezpieczeństwa, w trakcie którego instruktor analizuje styl jazdy osoby kierującej pojazdem. Za pomocą specjalistycznej aparatury telemetrycznej obliczane są wszelkie czynności kierowcy, oraz dane pokonywanej trasy, takie jak średnia prędkość, średnie spalanie i obciążenie silnika. Podczas jazdy instruktor korzysta z zróżnicowanego scenariusza, by kompleksowo zbadać zachowanie kierowcy w każdej sytuacji drogowej. Po zakończeniu jazdy w ruchu miejskim, instruktor wystawia ocenę stylu jazdy. W dalszej kolejności zaczyna się kolejna faza szkolenia – zajęcia teoretyczne, podczas których opisywane są dokładnie takie zagadnienia jak czynności przed rozpoczęciem jazdy, technika prowadzenia pojazdu, prawo ruchu drogowego, umiejętność przewidywania zachowań na drodze, psychologia w ruchu drogowym, ekonomia jazdy, czynniki wypadków, a także podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej. Po wyczerpującym omówieniu wszystkich tematów, kursanci ponownie biorą udział w zajęciach praktycznych z instruktorem. Tym razem starają się, zgodnie z wskazówkami instruktora, jechać zgodnie z omawianymi na zajęciach zasadami jazdy defensywnej. Instruktor poprawia negatywne nawyki i dba o jak najlepsze wykorzystanie elementów jazdy defensywnej.

Zasady jazdy defensywnej

Koncepcja jazdy defensywnej to połączenie pragmatyzmu, koncentracji i bystrej reakcji na bodźce. najbardziej istotnym elementem idei jazdy defensywnej jest odpowiednie dopasowanie prędkości pojazdu do warunków na drodze i optymalne opanowanie reakcji na czynniki z zewnątrz. Kierowca defensywny umiejętnie rozpoznaje nieprzekraczalne granice i powinien być świadomy zagrożeń na drodze. Aby to osiągnąć powinniśmy przestrzegać kliku zasad jazdy defensywnej. Na wstępie należy dobrze przygotować samochód do jazdy. Sprawdzamy ilość płynów, ciśnienie opon i działanie świateł samochodowych. Przyjmujemy wygodną pozycję i przystępujemy do ustawienia lusterek, siedzenia oraz kierownicy. Jadąc samochodem dokładnie obserwujemy drogę i pobocze. Wówczas mamy większą szansę na szybsze dostrzeżenie potencjalnego zagrożenia. Przestrzegamy zasad ruchu drogowego, dopasowując prędkość do warunków pogodowych. Zawsze zwracamy uwagę na znaki drogowe. Obserwujemy postępowanie innych uczestników ruchu drogowego, a sami staramy się sygnalizować swoje manewry odpowiednio wcześnie. Twój komfort jest najważniejszy -nie przegrzewaj samochodu, a gdy poczujesz zmęczenie, stań w bezpiecznym miejscu, skorzystaj z świeżego powietrza lub spróbuj się zdrzemnąć. Te kilka zasad, z pozoru błahych, często mogą uratować życie, dlatego też warto je przestrzegać.

Zalety szkolenia jazdy defensywnej

Zalety szkolenia jazdy defensywnej są niezliczone. Pozwala nam ono lepiej zrozumieć materię ruchu drogowego. Zaplanowanie jazdy samochodem nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu. Szkolenie jazdy defensywnej minimalizuje występowanie ryzyka drogowego i ogranicza poziom stresu związanego z prowadzeniem pojazdów mechanicznych. Ponadto umiejętność jazdy defensywnej ma wpływ na zmniejszenie kosztów eksploatacji samochodu. Po zakończeniu szkolenia jesteśmy bardziej świadomi zagrożeń, bardziej pewni swoich umiejętności i mocniej skoncentrowani na prowadzeniu pojazdu. Kurs jazdy defensywnej bardzo rozwija wyobraźnię kierowców i pomaga w kształtowaniu pozytywnych zachowań na drodze. Dodatkowym atutem szkolenia jest jego przystępna cena.

W szkoleniu jazdy defensywnej może wziąć udział każdy. Bez względu na wiek i kwalifikacje nauczymy Cię bezpiecznej i dynamicznej jazdy. Oferujemy szkolenia jazdy defensywnej w bardzo korzystnej cenie. Nasz ośrodek doskonalenia techniki jazdy specjalizuje się w organizacji specjalistycznych szkoleń doskonalenia techniki jazdy. Już wiele osób zakończyło u nas swoją przygodę z bezpieczną jazdą. Teraz Twoja kolej. ODTJ w Toruniu może poszczycić się wysoką skutecznością nauczania. Korzystamy z nowoczesnych technologii, dzięki którym nasi Klienci w szybkim tempie zapoznają się z wieloma zagadnieniami. Na terenie naszego ośrodka znajduje się także nowoczesny plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to przyjemność, dlatego też organizowane przez nas kursy jazdy defensywnej są zawsze na bardzo wysokim poziomie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapraszamy na naszą stronę internetową: http://www.jazdadefensywna.net/kurs-jazdy-defensywnej/

Strona używa cookies
Ok