Filmy i seriale online bez żadnych limitów filmy z lektorem i z dubbingiem, filmy cda zalukaj
Bezpłatne filmy bez ograniczeń
12 grudnia, 2016
Tłumaczenia pisemne i ustne angielskiego Tłumacz przysięgły angielskiego tłumaczenia zwykłe i przysięgłe
Tłumacz przysięgły angielskiego
16 grudnia, 2016

Instalacje LPG promocja Kraków

Instalacje LPG Kraków Autogaz Wieliczka Kraków instalacje gazowe do samochodu Kraków

Czym jest LPG?

LPG określany jest zwykle jako propan-butan, czyli mieszanina niniejszych dwóch elementów. Gromadzi się go w specjalistycznych zasobnikach pod ciśnieniem oraz jest jednym z najbardziej optymalnych źródeł energii. Zużywa się go przykładowo do zasilania rozmaitych narzędzi cieplnych, jako źródło energii w mieszkaniu (m in. do kuchenek gazowych), jako paliwo w systemach mikrokogeneracji albo – właśnie – paliwo motorowe. W ostatniej wersji to zwyczajnie autogaz. Jakie są jego właściwości? Pod naciskiem niewielkiego ciśnienia zamienia się w ciecz oraz można go składać w niedużych zasobnikach lub butlach gazowych. Zarazem jest on w stanie zapewnić niewątpliwie sporo energii. Ponadto jest bezzapachowy oraz w ogóle niewidoczny. Do gazu ziemnego, z którego czerpiemy w mieszkaniu, dodaje się specjalistyczny komponent chemiczny, byśmy potrafili stwierdzić fakt jego wydobywania się z instalacji. Autogaz musi spełniać specjalne normy oraz podlega obserwacjom jakościowym zanim trafi do naszego auta. W wielu krajach rośnie zainteresowanie instalacjami LPG do samochodów, bo są one nadzwyczaj wydajne w porównaniu do instalacji na benzynę lub ropę. Prócz niższej opłaty (prawie o połowę ceny benzyny bezołowiowej), pojemnik z materiałem napędowym jest dużo lżejszy od tradycyjnego.

Instalacja LPG w Krakowie i Wieliczce

Po pierwsze w firmach handlowo-usługowych, które dłużej egzystują na rynku samochodowym. Przykładem może być firma „Bet-Pol” z Wieliczki, które ma w swojej propozycji nie tylko instalacje LPG, ale również auto mechanikę, serwis wentylacji, diagnostykę informatyczną, usługi regeneracji felg i serwis opon. W przypadku autogazu mamy szansę liczyć na rabatowe opłaty montażu, jakie obejmują:

  • wszechstronną usługę oceny systemu zasilania paliwowego
  • kontrolę jakości głównych systemów elektrycznych, zasilających (m in. kabli wysokiego napięcia)
  • weryfikację układów bezpieczeństwa

Poza tym firma „Bet-Pol” ma w swojej ofercie serwis autogazu, jego reperację, wymianę zbiorników z materiałem napędowym oraz ocenę uszkodzeń. Powinniśmy udać się do niej z takimi problemami, jak niedbale uregulowany system LPG, felerna sonda lambda, nadszarpnięty katalizator, szybsze zużywanie się świec zapłonowych, przeciek roztworu chłodniczego, wyczuwanie zapachu gazu, brak realizowania przez silnik LPG pełnych obrotów na napięciu gazowym, brak alternatywy przestawienia się na napędzanie LPG, problemy przy tankowaniu gazu, niepoprawne oznaczenia poziomu LPG, przetwarzanie przez auto benzyny i gazu równolegle. W przypadku diagnostyki uszkodzeń przedsiębiorstwo oferuje diagnostykę komputerową instalacji LPG, ocenę systemu elektronicznego, ocenę usterek mechanicznych, diagnostykę nieprawidłowości wywołanych niedbałym montażem.

LPG – czy naprawdę jest takie oszczędne?

Właściciele skromniejszych pojazdów są bardziej ostrożni wobec mechanizmu LPG, albowiem silniki ich aut niestety nie są bardzo obszerne. Tymczasem Ci, którzy mają wielkie samochody, na pewno zauważają większe oszczędności. Jakie są więc fakty?

Po pierwsze – czas zwrócenia się wkładu w autogaz jest zależny od pojemności silnika oraz tego, ile w przeciągu roku przemierzymy kilometrów. Jeśli ktoś w ogóle nie jeździ, to pieniądze wydatkowane na instalację i jej montaż będą zwracać się dłużej aniżeli w przypadku kierowcy, który nieustannie „wędruje po świecie”.

Po drugie – złe oceny przedstawiają Ci, którzy przenigdy nie prowadzili auta z instalacją LPG lub mieli ją kiepsko zamontowaną (i właściwie nie umieli z niej odpowiednio korzystać).

Po trzecie – Nim zdecydujemy się na instalację autogazu, warto dokonać wyliczeń co do opłacalności. Powinnyśmy znać po prostu parę faktów dotyczących: średniego wykorzystania paliwa przez nasze auto, liczbę kilometrów przejechanych w czasie tygodnia (roku), stawki paliwa na rynku oraz koszt układu LPG.

Ile trwa montaż instalacji LPG?

Czas, który powinno się poświęcić na montaż autogazu, wynosi klasycznie od 8 do 10 godzin. Taki czas instalacji dotyczy zawsze klasycznych pojazdów, jakie są wyposażone w napędy 4-cylindrowe i po uprzednie kompletnej ocenie komputerowej systemu spalania. W przypadku innych aut obowiązuje wcześniejsze sformułowanie wszystkich niuansów i wyznaczenie wówczas dokładnego terminu.

Ile trzeba zapłacić za montaż autogazu?

Wszystko właściwie uzależnione jest od wariantu napędu oraz modelu sekwencyjnego wtrysku gazu. Gazowe Układy Zasilania zakłada się zwykle z wielopunktowym wlewem benzyny, który jest manipulowany za sprawą komputera. W firmie „Bet-Pol” aktualnie funkcjonuje cennik rabatowy na instalację gazową, jej zamontowanie i butlę gazową w miejscu koła rezerwowego. Dostaniemy także wszystkie papiery, które powinno się pokazać Urzędowi Komunikacji, fakturę Vat oraz gwarancję na cały mechanizm na okres 36 miesięcy.

Całkowite koszty instalacji LPG w Krakowie

Instalacja II generacji dla silnika 4-cylindrowego – od 1499 zł
Instalacja II generacji dla motoru 6-cylindrowego – od 1750 zł
Instalacja Sekwencyjnego wlewu gazu dla napędu 4-cylindrowego – od 1850 zł
Instalacja Sekwencyjnego wtrysku gazu dla silnika 6-cylindrowego – od 2599 zł

Swoją ofertę przedsiębiorstwo „Bet-Pol” kieruje do Klientów zamieszkujących w Krakowie, Wieliczce, Niepołomicach, Dobczycach, Gdowie oraz sąsiednich miejscowościach. Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem dodatkowych informacji kliknij w ten link – montaż auto gaz Kraków

Strona używa cookies
Ok