Depilacja laserowa - usuwanie owłosienia laserem medycznym Toruń
Skuteczna depilacja – gabinet kosmetyki laserowej Toruń
5 września, 2019
Prawo karne gospadrcze i skarbowe - Adwokat Toruń
Adwokat – Sprawy karne i wykroczenia Toruń
24 września, 2019

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna zabiegi Toruń

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje pełen zestaw zabiegów, które skutecznie poprawią urodę, bez konieczności stosowania surowych ćwiczeń oraz diet, a na dodatek znaczna część z nich odbywa się bez skalpela i nie wymaga szczególnych przygotowań. Gabinety medycyny estetycznej używają co raz to nowocześniejszych technologii, które modelują sylwetkę, poprawiają elastyczność skóry, wygładzają zmarszczki oraz cellulit dla efektu rewitalizacji i odmłodzenia. Rozwiązania medycyny estetycznej zdobywają duże zainteresowanie z tego powodu, że razem z postępem technologii stają się co raz mniej inwazyjne – co sprawia, że pacjenci nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji; bardziej osiągalne – koszty zabiegów są co raz przystępniejsze; a także co raz bardziej efektywne. Zabiegi medycyny estetycznej:

NOWOCZESNE ZABIEGI POPRAWIAJĄCE URODĘ

Laser

Współcześnie lasery znajdują szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Realizowane badania i stosujące je w pracy technologie pozwoliły na radzenie sobie z problemami skóry i sylwetki ciała. Do najczęściej wymienianych funkcji laserów w dziedzinie poprawy urody zaliczają się zabiegi odmładzające, usuwające ślady po trądziku, przebarwienia, tatuaże, a nawet rozstępy lub blizny. Laser używany jest też w walce z nadmiernym tłuszczem ( lipoliza laserowa) a także przesadnym owłosieniem (depilacja laserowa).

Botox

Pomimo tego, że toksyna botulinowa (czyli botox) jest znana w medycynie estetycznej od wielu lat, wciąż znajduje co raz to nowocześniejsze przeznaczenie. Poza eliminowaniem zmarszczek i redukcją nadpotliwości co raz częściej wykorzystywany jest też w leczeniu migren i bruksizmu, a także zmianie wyglądu bez potrzeby korzystania z chirurgii plastycznej, choćby przez uniesienie czubka nosa albo łagodzenie poziomej zmarszczki między brodą a ustami. Często także botox miesza się z kwasem hialuronowym, w celu większego odmłodzenia.

Nici liftingujące

W odróżnieniu od liftingu, liftingujące nici to stosunkowa nowość, która jest znacznie mniej inwazyjna, a daje zbliżone rezultaty. Nici liftingujące są umieszczane pod skórą bezpośrednio, a ich zadaniem jest poprawa owalu twarzy, podniesienie brwi czy wygładzenie skóry szyi. Oddziałuje to korzystnie na wytwarzanie kolagenu, co dodatkowo wzmacnia, regeneruje oraz podnosi skórę. W przeciągu 12 lub 18 miesięcy nici liftingujące wchłaniają się, a z tego względu przynoszą lepsze rezultaty.

Modelowanie ciała

Medycyna estetyczna dba też o to, aby w ofertach były także zabiegi, które usuwają nadmiar tłuszczu. Dzięki innowacyjnym technikom można szybko i zwykle bez bólu usunąć tłuszcz z takich części ciała, jak brzuch, uda, pośladki albo ramiona. W zależności od sposobu, może wystarczyć nawet jedna wizyta w klinice kosmetologicznej albo nieduża seria skutecznych zabiegów. Zazwyczaj na rezultaty trzeba trochę poczekać, dlatego że niepotrzebny tłuszcz jest usuwany z organizmu dzięki naturalnym procesom metabolicznym. Jednymi z najlepszych zabiegów są kriolipoliza, endermologia lub na przykład liposukcja laserowa. Niestety tego rodzaju zabiegi, chociaż usuwają nawet 40% tkanki tłuszczowej, nie zastępują diety i ćwiczeń, a jedynie modelują i wspomagają ciało.

Zabiegi autologiczne

Podstawą zabiegów autologicznych jest indywidualny materiał pacjenta, pochodzący z krwi lub komórek tłuszczowych. Zwykle ma to za zadanie odmłodzenie i rewitalizację tkanek. Najbardziej popularne w tym zakresie jest pobieranie osocza bogatopłytkowego, które wydziela się z krwi pacjenta. Pobrany materiał wtłacza się pod powierzchnię skóry poprzez kilkukrotne nakłucia z reguły w obszarze twarzy, dekoltu, szyi lub na dłoniach. Dzięki takiemu działaniu tkanki poddają się autoregeneracji: dochodzi do natężenia produkcji kolagenu i wzmocnienia naczyń krwionośnych. Te czynności nie tylko pozytywnie wpływają na wygląd, gęstośc oraz elastyczność skóry, zmniejszają zmarszczki lub likwidują inne niedoskonałości, ale także mogą regenerować oraz odtwarzać zużyte tkanki, co jest używane także w innych dziedzinach medycznych.

Mezoterapia

Mezoterapia jest podstawowym zabiegiem w dziedzinie medycyny estetycznej, a jej naczelnym celem jest odnowienie i nawodnienie skóry. Działa na zasadzie wstrzyknięcia za pomocą igieł kwasu hialuronowego i aminokwasów, witamin lub wyciągów z roślin w specjalnych mieszankach, które mają niezwykle pozytywny wpływ na stan skóry. W ten sposób można również przyjmować substancje wspierające rozkład tłuszczu (lipoliza iniekcyjna) lub przeciwdziałające łysieniu. Mezoterapia jest techniką medycyny estetycznej, która zwalnia procesy starzenia oraz jest źródłem silnej i trwałej rewitalizacji.

Medycyna przeciwstarzeniowa

Co raz więcej gabinetów medycyny estetycznej oferuje nie tylko zabiegi zwiększające estetykę, ale szeroką gamę usług, które popierają zdrowy tryb życia. Do tego zaliczają się konsultacje, zabiegi, a nawet badania przydatne do pielęgnacji zdrowia organizmu. Z reguły są to też specjalistyczne sugestie na temat żywienia, pielęgnacji, suplementacji i sposobów na relaks. Wszystko ze względu na to, że wypielęgnowana skóra dłużej zachowuje młodość, jest lepiej przyjmuje działanie zabiegów medycyny estetycznej, a ich rezultaty są znacznie skuteczniejsze.

Medycyna Estetyczna Toruń

Strona używa cookies
Ok