Ocieplanie pianką PUR - materiały drewniane
Ocieplanie pianką PUR
Wrzesień 28, 2017
banery led - telebimy - ekrany led
Banery LED – podnieś prestiż
Listopad 12, 2017

Malowanie bawialni – ściany mogą inspirować

Malowanie bawialni

Szkraby uwielbiają zabawę. Podczas zabaw nie tylko przyjemnie spędzają chwile, ale także uczą się i rozbudzają swoją ciekawość i kreatywność. Bawialnie to ciekawy patent na spędzenie wolnych chwil. Są one ciekawym zamiennikiem placu zabaw, zwłaszcza w deszczowy i pochmurny dzień. Bawialnie to także lokalizacje, w których można przygotować imprezę urodzinową dla malucha czy urządzić bal przebierańców. Możemy zaprojektować ciekawe miejsce rozrywki dla maluchów, które będzie dla nich atrakcyjne i inspirujące. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór barw i tematów przewodnich występujących w salach zabaw. Przestrzeń można dodatkowo uatrakcyjnić dzięki rysunkom i grafikom.

Malowanie bawialni – kolor znaczy wiele

Dla sporej grupy osób kolory mają drugorzędne znaczenie. Barwy w naszym otoczeniu mogą wpłynąć na nastrój. Niebieski nas uspokaja, natomiast czerwony pobudza. Biel wprowadza harmonię, podobnie jak wszelkie barwy ziemi. Barwy w otoczeniu dziecka mają jeszcze większe znaczenie. Mogą one pobudzać rozwój malucha: zachęcać do poznawania nowych rzeczy, pomagają skupić się w czasie nauki. Dlatego tak ważny jest przemyślany wybór kolorów i zachowanie harmonii pomiędzy nimi. Pamiętać należy o tym, że to jakich kolorów używa maluch gdy maluje albo rysuje, najczęściej przedstawia jego stan emocjonalny. W swoich obserwacjach psycholodzy dziecięcy wykorzystują wiedzę o kolorach.

Malowanie bawialni – postaci z bajek konta zwierzątka

Miejsce zabaw najprościej jest pomalować przy użyciu jednego koloru farby. Zdecydowanie się na artystyczne dekorowanie ścian będzie bardziej efektowne i dostosowane do maluchów. Ciekawe murale zazwyczaj spotykane są w żłobkach, salkach do zabaw pozalekcyjnych czy w ośrodkach sportu dla dzieci. W tego typu dodatki inwestują też właściciele bawialni i wszelkiego rodzaju sal zabaw dla dzieci. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w zwykłej sali postał świat rodem z kreskówek.

Najczęściej w tego typu artystycznym malowaniu ścian wykorzystuje się postaci z bajek. Wybór jest ogromy. Można zainspirować się najnowszymi produkcjami, takimi jak przygody pewnego bardzo rozmownego bałwanka, czy zwierzątek mieszkających w niezwykle zorganizowanym mieście. Inspiracją są wielkie wytwórnie, takie jak Disney i Pixar. Mimo upływającego czasu nie maleje popularność postaci takich jak: kaczor Donald, Kopciuszek czy Piękna i Bestia.

Dobrym patentem na dekorację bawialni jest też zdecydowanie się na konkretny temat. Może to być las tropikalny, morskie głębiny czy powierzchnia dalekiej planety. Dzięki takim muralom nie tylko upiększymy ściany, ale także pobudzimy kreatywność dziecka. Rysunki przedstawiające farmę pomogą dzieciom w nauce nazw zwierząt, czy warzyw.

Wybór tego, co znaleźć się ma na rysunkach, warto dostosować do wieku maluchów, które w sali będą się bawić. Do każdej grupy wiekowej adresowane są inne bajki. Rysunki przedstawiające zwierzęta, czy rośliny będą pasować do każdego wieku.

Malowanie bawialni – całość musi współgrać

Spójność kompozycji odgrywa kluczową rolę podczas dekorowania wnętrz. Jeśli całość współgra ze sobą i płynnie przechodzi – tworzy to najlepszy efekt. Jeśli wybierzemy jako temat przewodni muralu na przykład: stację kosmiczną – to jedzący astronauci wyznaczać będą kącik barowy, a ci, wychodzący poza statek kosmiczny – różnego rodzaju tory przeszkód. Kosmonauci za sterami rakiety mogą znaleźć się na ścianie w sali z grami. Inspiracji nie brakuje, jednak wszystko trzeba dobrze przemyśleć. Murale dla dzieci pozwalają spełnić dziecięce marzenia. Dzieci są najlepszymi pomysłodawcami. od nich możemy czerpać inspirację.

Malowanie bawialni – farba farbie nierówna

Miejsce przeznaczone dla dzieci, powinno być przede wszystkim ciekawe, ale także bezpieczne. Tyczy to nie tylko trampolin i huśtawek, ale także, też rysunków naściennych stworzonych dla dzieci. Wyeliminować należy produkty, które zawierają substancje szkodliwe. Wszystkie farby powinny mieć certyfikat potwierdzający ich nietoksyczność. W takim przypadku sprawdzają się na przykład farby rozcieńczane wodą. Na uwadze musimy mieć to, że pośród maluchów są także alergicy. Dlatego tak ważny jest dobór niezagrażających farb.

Malowanie bawialni – konkretne plusy

Zastosowanie artystycznego malunku jako elementu dekoracyjnego wszelkich sal bawialni to doskonały pomysł na wyróżnienie się na tle konkurencji, a obecnie ma to duże znacznie. Dzieci zwrócą uwagę na piękne motywy,a to z całą pewnością wpłynie na wybór rodziców. Odpowiednio dobranym muralem można powiększyć przestrzeń, czy zakamuflować jej niedostatki. Wielu artystów stosuje techniki, dzięki którym rysunki wyglądają jak trójwymiarowe.

Tego typu zdobienie sal zabaw zyskuje na popularności. Liczni absolwenci zajmujący się sztukami pięknymi zachęca do skorzystania ze swoich usług. Zadaniem tego typu dekoracji jest zaciekawienie dzieci i sprawienie im przyjemności. Na mural można zdecydować się także we własnym domu. Pokój dziecięcy także może stać się wspaniałym i inspirującym miejscem. Umilenie czasu dzieciom, poprzez udekorowanie ścian ważne jest też w szpitalnych salach, gdzie leczone są maluchy. Takim prostym sposobem można poprawić humor wielu dzieci.

Malowanie bawialni, najlepsze propozycje na rynku —> http://www.malarstwo-artystyczne.pl/portfolio/artystyczne-malowanie-sali-przedszkolnej/

Strona używa cookies
Ok