Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Beton ozdobny - Zastosowanie betonu dekoracyjnego
Jak wykorzystać beton architektoniczny?
18 lutego, 2017
Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena
Energooszczędne pompy ciepła
19 lutego, 2017

Swoja działalność gospodarcza to doskonały pomysł dla ludzi, którzy zwracają szczególną uwagę na swobodę pracy. Kierowanie własną firmą to prawdziwe wyzwanie, choć bardzo często opłaca się, bowiem rynek jest zawsze otwarty na nowe pomysły i nietypowe usługi. Wzorem takiego sukcesu jest choćby nowatorski salon masażu dla zwierzaków, który regularnie obsługuje kilkanaście kochanych pupili. Pomysł rewolucyjny, wręcz przez niektórych brany za nierealny do wykonania, okazał się żyłą złota. Takie inicjatywy zazwyczaj otwierają drogę ludziom, którym brakuje pewności siebie. A swoja działalność to wszakże stanowczość, kompletne zaangażowanie, ciągłe badanie nowych perspektyw i naturalnie doświadczona księgowość, bez której firma jest samochód bez paliwa.

Dobre biuro rachunkowe to fundament każdego biznesu. Doświadczony księgowy nie tylko śledzi aktualne przepisy, ale także sugeruje konkretne inwestycje. To przyjaciel każdej błyskawicznie rozwijającej się firmy i powiernik najbardziej pielęgnowanych tajemnic przedsiębiorstw. Prowadząc działalność powinieneś zadbać o wyspecjalizowanego księgowego, czy wsparcie biura rachunkowego które zajmie się profesjonalną obsługą finansów. Wspominając o finansach, zbadaj co musisz zrobić jako młody przedsiębiorca.

Zakładanie firmy krok po kroku

Jeśli pragniesz założyć własną działalność, powinieneś wiedziesz, że na początku czeka na Ciebie bardzo dużo formalności. Rozpocznij od wypełnienia kwestionariusza CEIDG. Przejdź po prostu na platformę internetową firma.gov.pl i wypełnij wszystkie niezbędne pola. Wpis do Ewidencji jest równocześnie wnioskiem o wyznaczenie przedsiębiorstwu unikatowego numeru REGON i numeru NIP. Wraz z złożeniem formularza powinniśmy zdecydować się na metodę opodatkowania, ale o tym napiszemy w kolejnych częściach artykułu. Kolejnym krokiem jest wizyta w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Tam powinniśmy zgłosić się jako przedsiębiorca. W ZUSie przedsiębiorcy mają tak jakby dualną osobowość prawną – są z jednej strony płatnikami składek (samodzielnie i za pracowników) i opłacają ubezpieczenie. Jeśli praktykowana działalność gospodarcza jest naszym jedynym źródłem wynagrodzenia, to wypisujemy druk ZUA. Jeśli jednak jesteśmy pracownikami w innej firmie na umową o pracę, wtedy wypełniamy druk ZZA. Następną czynnością jaką wymusza od nas prawo jest określenie biura księgowego, które będzie utrzymywało kartotekę finansową przedsiębiorstwa. W tej materii mamy możliwość skorzystać z tradycyjnej księgowości, jak i bardziej nowoczesnej odmiany – księgowości online. Dobrze jest również pamiętać o wyrobieniu pieczątki, która zazwyczaj przydaje nam się w najmniej spodziewanych okolicznościach. Zarejestruj także indywidualne konto bankowe, by oddzielić własne pieniądze o finansów przedsiębiorstwa.

Własna firma a podatki

Jeśli nie jesteś świadomy tego jaka konstrukcja opodatkowania będzie dla Ciebie najbardziej atrakcyjna, zaczerpnij z pomocy doświadczonego biura rachunkowego. Ogólnie krajowe przepisy dopuszczają cztery główne strategie opodatkowania. Poniżej dowiesz się o nich nie co więcej:

  • Skala podatkowa – podatek jest tutaj odprowadzany od dochodu według 2 stopniowej skali. Przy dochodzie wynoszącym do 85 528 złotych podatek to 18% minus kwotę wolną od podatku. Z drugiej strony przy dochodzie wyższym niż 85 528 złotych całość podatku to 14.839, 02 zł + 32% nadwyżki powyżej 85 528 złote.
  • Podatek liniowy – tutaj dostępna jest poszczególna wartość podatkowa, która mieści się w granicach 19%, bez względu na wartość dochodu.
  • Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych – przy doborze tej strategii opodatkowania przedsiębiorca nie ma możliwości pomniejszyć zarabianych przychodów o poniesione wydatki skarbowe. Występują tu jednak, jako wynagrodzenie ,przystępne stawki procentowe (3%, 5,5%, 8,5%, 17% jak i 20% w zależności od rodzaju działalności).
  • Karta podatkowa – jest to wysoce osobliwa odmiana opodatkowania. Na wielkość regulowanego podatku nie ma wpływu wartość przychodów, tylko takie czynniki jak: gatunek prowadzonych usług, liczba osób pracujących na umowę o pracę, wielkość gminy, w której usługi są prowadzone i wiek podatnika. Niektóre osoby są jednak ustawowo wyłączone z tej formy rozliczania podatku.

Księgowość dla firm

W zależności od potrzeb Twojej firmy, wyszukaj stosowne biuro księgowe, które obsłuży Twoje rozliczenia finansowe. Każdemu debiutującemu przedsiębiorcy doradzamy, żeby skorzystał z nowoczesnych usług księgowych. Obecnie wiele księgowych proponuje nie tylko fachowe konsultacje, ale także oprogramowania do prowadzenia firmy. Jeżeli wiesz, że działalność zajmie Ci całą dobę, zacznij się rozglądać za mobilnym księgowym, który odbierze od Ciebie kompletne papiery i faktury. Zaoszczędzisz czas i będziesz mógł się zająć rozszerzaniem firmy.

Mimo ogromnej liczby trudności i ryzyka, bardzo dużo ludzi wciąż decyduje się na organizowanie własnej działalności. Nawet drobne firmy podkręcają naszą gospodarkę, zatem chyba warto postawić pierwszy ruch. Nie przestawaj wierzyć we własne pomysły, gdyż za kilka lat możesz się przekonać, że akurat takiego rozwiązania wymagał rynek. Nie zapomnij jednak, żeby zatrudnić profesjonalnego księgowego, który fachowo dopilnuje finansów Twojej firmy. Wstąp na wskazaną stronę i sprawdź jak mogą wyglądać nowoczesne usługi księgowe: biuro rachunkowe Toruń

Strona używa cookies
Ok