siatka na krety siatka przeciwko kretom siatka rabatowa
Siatka zabezpieczająca trawnik przed kretami
3 marca, 2017
Kurs jazdy defensywnej Toruń - Jazda defensywna - Szkolenie jazdy defensywnej - ODTJ Toruń - Kurs jazdy defensywnej ceny
Kurs jazdy defensywnej – idealny pomysł na prezent
7 marca, 2017

Bezpieczne kredytowanie firm

Kredyty dla firm bez zus us kredyty dla firm bez dochodów faktoring bez bik

Poprawianie płynności finansowej dzięki kredytom pozabankowym dla firm

Praktycznie każdy z banków w sumie nie udziela swym kontrahentom ekspresowych pożyczek, mianowicie takich, jakie możemy załatwić w 15 minut. Zwykle musimy oddać stos dokumentów w kwestii profitów, obrotów, innych kredytów czy wpisu do hipoteki (bo jeśli w ogóle nie będziemy mieli możliwości go zapłacić, wtedy bank obejmie pieczę nad naszym mieszkaniem czy następną przedstawianą nieruchomością). Czy funkcjonuje jakiekolwiek inne wyjście? Prócz banków wsparcia w postaci kredytów są przyznawane również poprzez instytucje pozabankowe. Funkcjonują jako tzw. kredyty dla firm na oświadczenie. Ażeby zaciągnąć wspomnianą pożyczkę, wcale nie jesteśmy zobowiązani fatygować się przekazywaniem niezliczonej liczby papierów. Wystarczy, iż wpadniemy na stronę internetową kredytora i uzupełnimy formularz kredytowy lub skontaktujemy się za pomocą wniosku zgłoszeniowego ze specjalistą. Przeważnie taka jednostka wyczekuje wyciągów bankowych z łącznych służbowych kont za ubiegłe pół roku. Jest to wskazane, aby sprawdzić naszą zdolność majątkową. Praktycznie rzecz biorąc oznacza to, iż pożyczkodawca przegląda obroty naszej firmy oraz jej bycie w krajowych rejestrach dłużników. Na opinię jesteśmy zobligowani czekać tylko parę minut. W przypadku formalnego spotkania z ekspertem, wszystkie elementy kredytowania omawiane są na miejscu.

Jakie są atuty kredytów pozabankowych?

W głównej mierze fakt, że krótko mówiąc nie jesteśmy zobowiązani przedstawiać pliku papierów oraz czekać w nieskończoność na decyzję banku. Niewątpliwym atutem kredytów firmowych bez ZUS i US jest również to, że fachowiec może całokształt w prosty sposób wytłumaczyć (mówiąc w skrócie nie korzysta z bankowych wyrażeń). Absolutnie nie ma znaczenia dziedzina, w jakiej działamy – możemy mieć pawilon z narzędziami, salon fryzjerski albo warsztacik samochodowy. Konsultant doradzi nam jednocześnie w sytuacji, kiedy nasza instytucja posiada wierzycieli. Jest to dobra nowina dla tych, którzy planują dojść kredyt dla firm bez dochodu. Do następnych korzystnych stron należą: akceptowanie pokaźnych kwot kredytów, długi czas spłaty, możliwość wykorzystania kredytu na jakikolwiek cel i opcja zdobycia wierzytelności w przypadku, kiedy nasza firma ledwie rozpoczęła pracę. W poruszanych przedsiębiorstwach możemy dostać dwa typy kredytów: bez zabezpieczenia i z zabezpieczeniem. Jeśli chodzi o kredyt z pokryciem pożyczkodawca pracuje identycznie jak bank, zatem kredyt musi zostać zabezpieczony hipoteką albo kolejnym trwałym środkiem.

Faktoring – alternatywny sposób na naprawę finansów w przedsiębiorstwie

Płynność majątkowa placówki jest zależna w głównej mierze od nabywców. Przeważnie ogólnie rzecz ujmując nie zamierzają oni spłacać faktur od razu, tylko realizują to po wielu tygodniach, zaś niekiedy miesiącach. Faktoring bez BIK to nabycie takich zadłużeń poprzez jednostki zewnętrzne, jakie dostarczają np. usługi śledzenia płatności bądź przeprowadzanie podsumowań. Nasza spółka może być zadłużona, bowiem nie jest to aż tak istotne przy tejże usłudze. Mówiąc w skrócie wyróżnić można kilka typów faktoringu:

Faktoring kompletny (bez regresu) – agencja faktoringowa chce przejąć pełną odpowiedzialność za „pożyczki” klienta. Nasza instytucja uzyskuje należność za fakturę (zazwyczaj 90% ceny).

Faktoring częściowy (z regresem) – oznacza tak naprawdę uzyskanie wierzytelności w placówce faktoringowej, gdyż w przypadku upadłości dłużnika, to faktorant ponosi odpowiedzialność za efekty nie spłacenia za towar lub usługę w terminie.

Faktoring przeciwległy – jest dedykowany pierwszoplanowo dla placówek, jakie w nazbyt krótkim okresie powinni opłacić za produkt czy usługę.

Faktoring łączony – to zintegrowanie dwóch podstawowych modeli faktoringu. Może opierać się m. in. na tym, iż firma, która odkupuje długi, będzie odpowiedzialna za ruinę nabywcy ledwo w 60 %. Dług kontrahenta jest przeniesiony na dwie instytucje, więc każda spośród nich będzie musiała należną sumę wyrównać.

Faktoring dotyczący wywozu towarów (faktoring dla firm transportowych) – w takim przypadku chodzi o zakupywanie długów Odbiorców o randze międzynarodowej z tytułu ugód wywozowych. Mówiąc krótko – placówka faktoringowa weryfikuje konsumentów mieszkających za granicą, a ponadto realizuje proces egzekucyjny. Powinno się rzucić okiem na to, iż faktor w ogóle nie będzie refundował reeksportu do krajów wzmożonego zagrożenia, np. do krajów Afrykańskich.

Pozytywne strony faktoringu

Ważną korzyścią takiego wyjścia jest optymalizacja zdolności pieniężnej naszej placówki. Naturalnie wiemy, w którym okresie pozyskamy pieniądze oraz mamy szansę w takiej sytuacji precyzyjnie uwzględniać całkowite odpływy. Wcale nie powinniśmy zadręczać się, iż klienci absolutnie nie zapłacą w terminie oraz co znaczące – stąd nie powinniśmy zaprzepaszczać czasu na to, aby ich nagabywać. Dzięki faktoringowi mamy możliwość w bezproblemowy sposób zminimalizować zagrożenie wykonywania działalności gospodarczej. Inaczej mówiąc – wcale nie musimy nieustannie pamiętać o tym, iż z powodu zadłużonych klientów sami będziemy musieli rozwiązać placówkę. Istotnym walorem jest zdolność oferowania materiałów czy usług z dalszym okresem płatności. Z takiej opcji sponsorowania mogą zaczerpnąć również lokalne spółki, jakie bynajmniej nie mają zdolności kredytowej.

Więcej informacji wynajdziesz tu – Faktoring bez BIK

Strona używa cookies
Ok