Chirurgia szczękowa toruń - chirurg stomatolog
Chirurg stomatolog Toruń
2 maja, 2019
Implanty zębów koszt i rodzaje tytanowe cyrkonowe
Implanty stomatologiczne tytanowe czy cyrkonowe ?
30 lipca, 2019

Coraz większa liczba osób stawia na kompetentną naukę języka angielskiego, ze względu na to, dlatego że jest potrzebna w różnych aspektach życia. Angielski przyswajają już nie tylko młodzi ludzie, ale również starsi ludzie. To dla nich dobra droga rozwoju.

W każdym wieku jest odpowiedni moment na usprawnienie swoich zdolności używania się języka obcego. Znaczna część właścicieli firm korzysta z możliwości wysłania swoich pracowników na kursy, aby odnieść jeszcze większe wyniki na rynku. W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest niezbędna, szczególnie w środowisku zawodowym. Wiele firm współpracuje z obcojęzycznymi klientami, dlatego musi przyjmować do pracy ludzi mających odpowiednie kwalifikacje w tej kwestii.

Angielski przyda się każdemu, jednak najpierw należy znaleźć pasującego lektora, czy szkołę języków obcych.

JAK WYBRAĆ DOBRY KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO ?

Wybór odpowiedniej szkoły zależy od potrzeby. Szkoły językowe oferują zajęcia podzielone na poziomy, grupy wiekowe oraz stopień zaawansowania. Dostępne są także zajęcia profilowane, na przykład: kursy intensywne, biznesowe, konwersacyjne lub maturalne i dla dzieci.

Również forma zajęć podlega kwestii wyboru. Organizatorzy kursów proponują lekcje w grupach, indywidualne i on-line. Decydując się na kurs dobrze sprawdzić czy możliwe jest uzyskanie istotnych certyfikatów. Warto też zapoznać się z opiniami na temat danej oferty.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Istnieje cały szereg atutów nauki języka angielskiego. Przede wszystkim dzięki temu zadbasz o swoją przyszłość zawodową. Wykształcony pracownik jest chlubą dla firmy, a CV z angielskim na wysokim poziomie jest coraz bardziej wartościowe i otwiera możliwość zdobycia wymarzonej pracy.

Angielski jako język międzynarodowy pozwala na kontakt z mieszkańcami z innych krajów. Przyda się więc w podróży, a w erze internetu jest narzędziem porozumiewania się z ludźmi z całego świata, także bez wychodzenia z domu.

Nauka angielskiego wspiera przełamywanie barier wewnętrznej nieśmiałości oraz wykluczenia cyfrowego. Lekcje w grupach nakłaniają do interakcji z innymi, dzięki czemu wpływają na zdolności socjalne. Dodatkowo, kursy pomagają zrozumieć komunkaty, których w mediach jest pełno osobom starszym i w średnim wieku.

Natępną zaletą jest to, że nauka języka przyczynia się usprawnienia pamięci. Z biegiem czasu mózg człowieka potrzebuje większej aktywności, by utrzymać sprawność umysłową. Dlatego, ćwiczenia mózgu będą ważne.

STOPNIE ZAAWANSOWANIA I POZIOMY NAUKI JĘZYKA

Zanim przystąpi się do kursu dobrze jest odpowiednio dopasować do siebie poziom trudności. W tym celu wybiera się stopień zaawansowania:

Dla początkujących: ten poziom jest przeznaczony dla tych, którzy dotąd nie mieli doświadczeń z językiem angielskim albo uczyli się go dawno temu, ale nie komunikują się w tym języku.

Dla średnio-zaawansowanych: ten poziom jest odpowiedni dla tych, którzy mieli doświadczenie z językiem angielskim, ale potrafią komunikować się w tym języku, jednak nie czują się z tym komfortowo.

Dla zaawansowanych: ten poziom jest stworzony dla tych co, doskonale posługują się językiem, uczyły się go i pragną udoskonalić jego znajomość oraz otrzymać certyfikat.

Istnieje też Europejski System Opisu Kształcenia Językowego, wskazujący poziom znajomości języka angielskiego uwzględniający umiejętności takie jak: pisanie, czytanie, mówienie, słuchanie.

Poziom A1: Osoba na tym poziomie zna i potrafi formuować potoczne wyrażenia i pytania i odpowiedzi w temacie wydarzeń z życia codziennego i prywatnego.

Poziom A2: Osoba z tym poziomem zaawansowania rozumie umie porozumieć się w rutynowych przyzwyczajeniach życia codziennego w bezpośredniej rozmowie na tematy typowe.

Poziom B1: Dzięki poziomowi B1 osoba radzi w komunikacji dla zdarzeń typowych. Umie proste i spójne wypowiedzi pisemne i ustne na temat zainteresowań, marzeń lub planów, uzasadniając swoje opinie.

Poziom B2: Dla osoby na tym poziomie możliwe jest rozpoznanie przekazu ukrytego w tekstach o złożonych lub abstrakcyjnych tematach. Pojmuje dyskusję na tematy z pola jej specjalności. Komunikuje się spontanicznie nie sprawiając problemów w rozmowie. Formułuje szczegółowe wypowiedzi.

Poziom C1: Osoba na tym poziomie rozumie w dużym zakresie trudnych tekstów. Rozmawia płynnie i naturalnie w relacjach służbowych, towarzyskich i edukacyjnych.

Poziom C2: Z tym poziomem osoba z łatwością rozumie i stosuje zasadniczo wszystko w języku angielskim.

CERTYFIKATY:

Szkolenia angielskiego z reguły kończą się egzaminem, który pozwala na zdobycie certyfikatu świadczącego znajomość języka. Dotyczą one różnych aspektów, również połączonych z rozmaitymi branżami, na przykład branżą turystyczną, czy gospodarczą. Są też przeznaczone dla osób, które planują stały pobyt za granicą.

Do najczęściej spotykanych należą certyfikaty z ośrodka egzaminacyjnego University of Cambridge, które mierzą poziom umiejętności. Są to: First Certificate in English (FCE) — poziom średnio zaawansowany, Certificate in Advanced English (CAE) — zaawansowany oraz Certificate of Proficiency in English (CPE) — potwierdzający biegłość językową. Egzaminy Cambridge wyróżniają się bezterminowo ważnym dyplomem.

Innym praktycznym certyfikatem, jest certyfikat Business English Certificate (BEC), który potwierdza umiejętności komunikacji w w biznesie.

Drugim także popularnym ośrodkiem egzaminacyjnym jest Educational Testing Service. W przypadku Certyfikatów ETS wyróżnia się dwie grupy:

Certyfikaty TOEIC — określają kompetencje językowe w miejscu pracy. Przeprowadza się je na różnych poziomach zaawansowania w kategoriach czytania i słuchania oraz mówienia i pisania.

Certyfikaty TOEFL — określają biegłość posługiwania się językiem w środowisku akademickim. Analogicznie do TOEIC, jest przeprowadzany na różnych poziomach zaawansowania.

Certyfikaty ETS są kierowane do osób, które planują studia lub pracę za granicą.

mrrabbit.pl/kursy-i-certyfikaty-angielski-torun

Strona używa cookies
Ok