Depilacja laserowa laser medyczny depilacja toruń
Depilacja laserowa sposobem na gładkie ciało
7 marca, 2017
Fumigacja palet - Fumigacja palet na eksport - Fumigacja palet drewnianych na eksport - Dezynsekcja palet - Fumigacja palet Warszawa - Fumigacja palet Gdynia
Fumigacja – metoda zwalczania szkodników drewna
8 marca, 2017

Pluskwy domowe żyją się w ciepłych i ciasnych miejscach, z których mają bliski dostęp do żywiciela, czyli ssaków. To właśnie ludzie, lub domowe zwierzaki stają się ofiarami tego bardzo malutkiego insekta. Pomimo małych rozmiarów, pluskwa jest dość uciążliwym szkodnikiem. Szczególnie dla ludzi wrażliwych na jej ugryzienia. Ponadto wcale nie jest tak łatwo ją zlikwidować tradycyjnymi sposobami. W pewnych sytuacjach potrzebna jest pomoc specjalistów od dezynsekcji, którzy używają mocnych środków chemicznych.

Pluskwy atakują ludzi w nocy. Co może zaskakiwać opadają z sufitu, na który wspinają się po południu. Odżywiają się krwią, przy pomocy niezwykle rozwiniętego aparatu kłująco – ssącego. Po ukłuciu pluskwy zostaje na skórze bąbel o czerwonym kolorze, porównywalny do skutku ukąszenia komara. Miejsce ugryzienia po chwili zaczyna dolegać i piec. W stosunkowo niewielkiej liczbie wypadków w miejscu ukąszenia pluskwy może powiększać się stan zapalny. Wtedy niezbędna jest wizyta u lekarza, który zaaplikuje odpowiednie leki. To jednakże nie koniec. Badania poświadczają, że pluskwy mogą transferować groźne dla naszego zdrowia patogeny, między innymi wirus zapalenia wątroby typu B, a to już spory kłopot.

Wiedząc już jakie ryzyko przynosi obecność pluskiew w budynku mieszkalnym, wiesz, że walka z nimi to konieczność. Czasem wystarczy porządnie oczyścić mieszkanie. Aczkolwiek zdarzają się wypadki gdy nieunikniona jest całkowita dezynsekcja. Zwalczanie pluskiew to zintegrowanie błyskawicznej reakcji z specjalną technologią. Zobacz jakie metody odpluskwiania są najkorzystniejsze.

Pluskwa domowa – mały, wstrętny insekt

Pluskwy mogą rozprzestrzeniać się w jakimkolwiek położeniu na ziemi. Obecne są w klimacie neutralnym jak i wilgotnym. Nie przeszkadza im wilgoć, ani wiatr. Generalnie dopasowują się do każdych realiów pogodowych. Dla pluskwy najważniejsza jest egzystencja człowieka, lub innego stworzenia o stałej temperaturze ciała. Pluskwy żywią się krwią. Przytwierdzając się do owłosienia małych gryzoni przenoszą się z jednego terytorium do drugiego.

Odległość od głowy do zakończenia ciała pluskwy to od 4 – 5 mm. Osoby niedowidzące mogą nie dostrzegać tych niewielkich pasożytów. Z boku głowy pluskwy znajdują się oczy, a zaraz koło nich czteroczłonowe czułki. Umożliwiają one pluskwie bezproblemowe rozpoznanie terenu. Ten pasożyt może wznosić się na strome powierzchnie dzięki ostrym pazurkom. Pluskwy można najczęściej znaleźć w takich lokalizacjach jak szpary podłóg, futryny okienne, czy zakamarki w łóżku, skąd szybko mogą przejść na skórę ofiary.

Pluskwy wgryzają się w powierzchnię skóry korzystając z organu gębowego. Czas ssania trwa kilka minut. Po ukąszeniu zaczynają się pojawiać małe bąble. Po pewnym czasie zaczynają boleć i piec, co może doprowadzić do szału najbardziej cierpliwych. Najgorzej mają jednak osoby, które mają alergię na ugryzienia pluskwy domowej. Alergicy powinni konsultować się z specjalistą i stosować odpowiednie lekarstwa. Jak już pisaliśmy wcześniej pluskwa domowa w trakcie ssania krwi, może aplikować groźne dla nas wirusy.

Odpluskwianie – skuteczne metody

Kiedy zauważymy obecność pluskwy w naszym domu, możemy rozpocząć standardowe działania. W takiej sytuacji powinniśmy uszczelnić gipsem wszelkie otwory przy podłodze, oknach i na ścianach. Następnie należy dogłębnie wyczyścić wszystkie pomieszczenia (w szczególności trudno dostępne zakamarki, w których najchętniej przebywają pasożyty). Warto także wyprać wykładziny i ubrania. Gdy to nie wystarczy, należy wezwać firmę specjalizującą się w dezynsekcji i zwalczaniu owadów.

Możemy wymienić kilka technologii odpluskwiania. Najlepsze z nich to:

  • Dezynsekcja gazowa – inaczej zwana fumigacją. Metoda ta wyszczególnia się bardzo silnym oddziaływaniem. W trakcie dezynsekcji gazowej używa się substancje chemiczne w formie pojemników samoopróżniających, świec dymnych, czy kapsułek. Na czas gazowania powinno się opuścić konkretny budynek, ponieważ wykorzystywane środki są szkodliwe dla ludzi.
  • Dezynsekcja termiczna – w wielu krajach Europu ta technika ujmowana jest za najprężniejszą i jednorazowo najbardziej komfortową dla żywych organizmów. Przy użyciu specjalistycznych grzejników ogrzewa się mieszkanie do temperatury 60 stopni. Wszelkie pasożyty zostają wyeliminowane w rezultacie wysokiej temperatury.
  • Zamgławianie ULV – w tej metodzie zwalczania pluskiew używa się generatorów mgły. Zaaplikowany w nich środek biobójczy zostaje zamieniony w zimną mgłę, która dociera do najmniejszych szczelin. Po pewnym czasie pozostają na nawierzchniach substancje owadobójcze uwięzione w mikrokapsułkach. Działanie jest zatem przedłużone w czasie, poprzez co mniej obciążające dla ludzkiego zdrowia.

Pluskwy egzystują nie tylko w mieszkaniach, ale także w takich obiektach jak hotele, czy karczmy, gdzie ich obecność jest bardzo niewskazana. Po zaobserwowaniu tego pasożyta, warto jest skonsultować się z rzetelną firmą zwalczającą pluskwy, która dopasuje optymalną strategię i pomoże nam zlikwidować te pasożyty szybko i skutecznie.

Powiedz pluskwą do widzenia! Poznaj technologie i ceny rzetelnej firmy specjalizującej się w dezynsekcji owadów. Wstąp na tą stronę:zwalczanie pluskiew Warszawa

Strona używa cookies
Ok