Kamień ogrodowy - Kamień naturalny - Dekoracje ogrodowe z kamienia - Hurtownia kamienia - Kamień dekoracyjny
Dekoracje do Twojego ogrodu
18 lutego, 2017
Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm
Księgowość dla firm – krótki poradnik
19 lutego, 2017

Z czym wiążesz nowoczesne mieszkanie? Pewnie z bogatą technologią, obszernymi oknami i szarą tonacją. Nam innowacyjne mieszkanie kojarzy się z betonem architektonicznym. Materiał ten szturmem opanowuje nasz rynek materiałów budowlanych. Przez wgląd na swoje niezwykłe właściwości może być stosowany w domach, ogrodach, jak i w dużych halach magazynowych. Być może beton sam w sobie nie jest interesującą ozdobą. Można by stwierdzić nawet, że jest surowy i chłodny. Jednak, jak ukazują specjaliści, beton może przejmować rozmaite kolory. Jest zatem bardzo plastyczny. Możemy go z łatwością dopasować do różnych styli architektonicznych. Świetnie prezentuje się w połączeniu z drewnem i szkłem. Ponadto beton architektoniczny jest artykułem wodoodpornym i mrozoodpornym, co umożliwia na jego użycie na zewnątrz, bez zamartwiania się o kondycję powierzchni.

Obecnie beton dekoracyjny jest surowcem powszechnie wykorzystywanym w budownictwie mieszkalnym, jak i industrialnym. Można z niego zbudować gustowną elewację, odporny na niekorzystne warunki pogodowe taras, jak i oryginalną podłogę w mieszkaniu. Możliwości jest mnóstwo. To jak zastosujesz beton architektoniczny w swoim domu, zależy tylko od Ciebie.

Wnętrza z betonu architektonicznego

Czy wiesz, że beton architektoniczny jest w stanie naśladować takie surowce jak drewno, czy kamień? Jeśli nie, może być to dla Ciebie pewnym zaskoczeniem. Nawierzchnia z betonu może przypominać drewnianą podłogę, czy kamienną scianę, a to dzięki dekoracyjnym formom do betonu. Wystarczy przyłożyć konkretny model i pomalować nawierzchnię obojętnie jakim barwnikiem. W taki sposób wykończona posadzka z betonu dekoracyjnego idealnie wpisuje się w minimalistyczny wystrój nowoczesnych mieszkań. Jednak posadzka to tylko jedna z możliwości. Beton dekoracyjny wspaniale wygląda w toaletach, na schodach, jak i w pokoju gościnnym. Wystarczy popatrzeć na poszczególne projekty, by przekonać się jak dobrze może prezentować się beton architektoniczny we wnętrzu.

Beton dekoracyjny w halach magazynowych

Do tej pory zakładaliśmy, że beton może być tylko używany przy budowie domów, bądź ulic. Nie mieliśmy świadomości tego, że za kilka lat beton będzie jednym z elementów dekoracyjnych. Zanim to się jednak stało, powierzchnie z betonu strukturalnego były sprawdzane w halach magazynowych. W takich wnętrzach od materiałów wykończeniowych oczekuje się nadzwyczajnej trwałości. W takich realiach beton dekoracyjny jest nieprześcigniony. Wytrzymuje napór do kilkunastu ton, nie tracąc na swojej jakości. Jest prosty w utrzymaniu i wyjątkowo stylowy. Beton dekoracyjny nie wyciera się jak pozostałe materiały budowlane, co sprawia, że obecnie bardzo dużo firm uważa go za produkt bezkonkurencyjny.

Beton dekoracyjny w ogrodzie

Beton stemplowany jest nie tylko stosowany w budynkach mieszkalnych, czy budynkach przemysłowych. Ze względu na szeroki współczynnik nieprzemakalności i mrozoodporności może być też stosowany na zewnątrz. Co możemy stworzyć z betonu odciskanego w ogrodzie? Naturalnie trwały i oryginalnie wyglądający podjazd, obramowanie domowego basenu, bądź praktyczny taras. Spora ilość instytucji oferuje także stworzenie fasady betonowej w przeróżnych schematach i kolorach, a także przyjaznych ozdób do ogrodu. Już zauważyliście zatem, że alternatyw zastosowania tego najsilniejszego w branży budowlanej produktu są olbrzymie.

Z czego zrobiony jest beton dekoracyjny?

Co wpływa na to, że beton architektoniczny jest tak elastycznym surowcem budowlanym? Beton architektoniczny produkowany jest z związania mieszanek marmurów i pyłów cementowych o sporej pokrywie szczepnej. Jednakże dopiero połączenie pyłu betonowego z wodą i substancjami chemicznymi w prawidłowych proporcjach sprawia, że mamy możliwość go używać do tworzenia przeróżnego rodzaju powierzchni. Dorzucenie pigmentu i odznaczanie finezyjnych wzorów podwyższa walory estetyczne tego uniwersalnego produktu budowlanego.

Dzięki unikalnym właściwościom przygotowanie nawierzchni z betonu architektonicznego zajmuje niewiele czasu, a rezultaty utrzymują się przez wiele lat. Stabilność, antypoślizgowa powierzchnia i sporo możliwości dekoracji to zasadnicze atuty betonu architektonicznego. Warto jest jeszcze nadmienić, że w zestawieniu z innymi materiałami budowlanymi beton jest niezwykle korzystnym wydatkiem. To doskonała alternatywa dla kafli, czy tynku.

Jesteśmy jedną z energicznie rozwijających się firm, gwarantujących stworzenie nawierzchni z betonu architektonicznego na terenie Polski, jak i za granicą. Nasze przedsiębiorstwo zapewnia oryginalne produkty i unikatowe pomysły na przeznaczenie betonu dekoracyjnego w domu, w produkcji, czy w parkach wodnych. Jeżeli zależy Tobie na szybkiej realizacji i rzetelnej obsłudze skontaktuj się z naszymi pracownikami, lub zajrzyj na naszą stronę www: beton dekoracyjny

Strona używa cookies
Ok