Siatka do owijania palet - Siatka do owijarek - Kaptury foliowe
Wytrzymała siatka do owijania palet
21 lipca, 2016
Jak przystąpić do remontu mieszkania?
5 sierpnia, 2016

Wybór instalacji c.o. – najlepsze rozwiązania grzewcze.

Budując dom warto jest pomyśleć która instalacja grzewcza będzie dla nas najbardziej odpowiednia. Dziś, firmy zajmujące się techniką grzewczą oferują bogate i mocno zróżnicowane rozwiązania, stąd mamy w czym wybierać. Zanim jednak wybierzemy system ogrzewania powinniśmy dobrze przemyśleć swoje priorytety. Po pierwsze jakiego rodzaju paliwa pragniemy stosować. Po drugie czy chcemy minimalizować koszty ogrzewania i, co dla wielu osób jest kluczowe, czy chcemy aby instalacja co była przyjazna dla otaczającego nas środowiska. Dobrze jest pamiętać, że najkorzystniejsze rozwiązania to te, które będą całkowicie spełniały nasze wymagania. Pomożemy Państwu przeanalizować produkty znajdujące się obecnie na rynku. Tutaj poznacie najlepsze rozwiązania grzewcze, wraz z ich szczegółową analizą.

Kotły na paliwa stałe

Jeśli potrzebujecie praktycznych i ekonomicznych rozwiązań grzewczych, kotły stałopalne to produkt dla Was. Są to urządzenia centralnego ogrzewania, które generują ciepło poprzez spalanie takich źródeł ciepła jak pellet, eko groszek, czy węgiel brunatny. Taka instalacja grzewcza daje nam możliwość czerpania z najbardziej atrakcyjnego w danej chwili paliwa, co minimalizuje opłaty za ogrzewanie domu w znacznym stopniu. Kotły stałopalne działają z takimi urządzeniami jak kotły gazowe, czy pompy ciepła. Są niezwykle bezpieczne i łatwe w eksploatacji. Prawie każdy producent oferuje kotły stałopalne z ładunkiem ręcznym, a także kotły stałopalne z podajnikiem automatycznym, dla osób, które dbają o swój czas i wygodę.

Kotły gazowe dla domu

Dzisiaj na rynku możemy kupić dwa rodzaje kotłów gazowych. Są to kotły gazowe kondensacyjne i konwencjonalne kotły gazowe. Kotły kondensacyjne w trakcie ogrzewania odzyskują ciepło powstałe z spalin, co zapewnia maksimum oszczędności. Kotły konwencjonalne nie wykorzystują całej energii powstałej z pracy urządzenia. Jednak są dużo bardziej tańsze w eksploatacji i konserwacji. Kotły gazowe działają w oparciu o jedno z najtańszych źródeł energii – gaz, dlatego są idealne dla osób, które chcą oszczędzać. Cechują się kompaktowymi rozmiarami. Kotły mogą być doprowadzone do instalacji ogrzewania podłogowego, tworząc miłą atmosferę w domu.

Kondensacyjne kotły olejowe

Kotły olejowe kondensacyjne w trakcie spalania oleju opałowego wykorzystują także ciepło, które w normalnej technice grzewczej ulatnia się wraz z spalinami. Dzięki temu kotły olejowe pracują z wydajnością sięgającą nawet do 90%, co powoduje ograniczenie straty ciepła. Nowoczesne kotły olejowe wyposażone są w wbudowane wymienniki ciepła, które ochładzają spaliny, ograniczając emisję dwutlenku węgla. Dobrze jest wspomnieć, że co raz większa liczba producentów tworzy kotły spalające olej opałowy z udziałem biooleju, co pozytywnie oddziałuje na kondycję przyrody. Kotły olejowe są z jednej strony ekologiczne, a z drugiej ekonomiczne.

Rekuperatory – urządzenia grzewcze o ogromnych możliwościach

Rekuperator to urządzenie montowane w systemach wentylacji, które ułatwia odzyskanie ciepła z powietrza wywiewanego na zewnątrz. Takie jednostki gwarantują nie tylko czyste powietrze przez cały czas, ale także wydajne ogrzewanie wszystkich pomieszczeń. Rekuperatory to relatywnie świeże urządzenia, których popularność wciąż pędzi do przodu. Odbierają one energię na poziomie nawet 90 %, co w rezultacie daje rzeczywiste oszczędności. Są również przyjazne środowisku, gdyż nie wykorzystują żadnych akcesoryjnych źródeł energii. Ogrzewanie domu rekuperatorami może być tanie i przyjemne.

Ogrzewanie podłogowe – doskonały sposób na oszczędności

Jednym z najdoskonalszych dziś dostępnych rozwiązań związanych z ogrzewaniem jest ogrzewanie podłogowe. Może ono pracować jako samodzielny system grzewczy, lub może uzupełniać działanie tradycyjnej instalacji. Atutem ogrzewania podłogowego jest możliwość jego przyłączenia do wszelkich produkowanych jednostek centralnego ogrzewania . Współdziała ono z kotłami na eko groszek i kotłami na paliwa stałe. Ogrzewanie podłogowe dzieli się na elektryczne i wodne. Kompleks rur poprowadzony pod parkietem generuje ciepło, które starczy na ogrzanie średniej wielkości domu. Instalacja podłogowa może być zainstalowana pod podłogą drewnianą, a także pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe gwarantuje idealny podział temperatury i jest całkowicie niewidoczne, co podwyższa walory estetyczne mieszkania.

Bezpieczeństwo systemu ogrzewania domu to fundament, dlatego projektowanie instalacji co przekażmy specjalistom. W swoim domu dobrzej jest także zadbać o ogrzewanie podłogowe, które zapewnia bardzo wysoki komfort. W końcu nic nie zastąpi uczucia ciepła pod stopami. Decydując się na dany system ogrzewania, zwróćmy uwagę na jakość urządzeń. Decydujmy się na te, które otrzymały wszelkie certyfikaty i są łatwe w obsłudze. Nie warto oszczędzać na urządzeniach, które będą z nami przez długi czas.

Bezpieczne instalacje c.o są bezcenne. Tutaj podstawy to jakość wykonania i efektywność urządzeń. Jeśli w tej chwili stawiają Państwo dom, lub chcą nie długo odświeżyć swój system ogrzewania, zapraszamy na naszą stronę internetową po więcej wskazówek. Nasze główne usługi to serwis kotłów Viessman i Beretta, a także projektowanie instalacji c.o. Kliknij obok by zobaczyć naszą witrynę i dowiedzieć się więcej o naszych usługach: serwis Viessman Toruń.

Strona używa cookies
Ok