Skup aut Wrocław - Skup aut Kraków - Skup samochodów Wrocław - Skup samochodów używanych - Skup aut powypadkowych - Sprzedaż samochodów używanych Wrocław
Kup nowy samochód bez problemów
8 marca, 2017
Zwalczanie korników Warszawa - Zwalczanie szkodników drewna - Szkodniki drewna - Jak pozbyć się korników - Usuwanie korników z drewna
Zwalczanie korników i innych szkodników
8 marca, 2017

Skuteczne zwalczanie owadów

Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników

Pasożyty możemy spotkać w obiektach mieszkalnych, w wielkich zakładach przemysłowych i w przyrodzie. Generalnie mówiąc są naszymi sąsiadami, czy tego chcemy czy nie. Nie ma miejsca na ziemi w którym nie występują owady. Jedne z nich dostosowały się nawet do życia w bezkompromisowych warunkach – w temperaturze osiągającej 40 stopni i w arktycznym mrozie. Jesteśmy zwyczajnie skazani na obcowanie z tymi zazwyczaj nieproszonymi lokatorami.

Szkodniki takie jak pluskwy, karaczany, czy mrówki transportują groźne dla zdrowia wirusy. Z kolei spuszczele eksploatują drewno, powszechnie używane do konstrukcji domów mieszkalnych. Nie zaskakuje zatem informacja, że wielu z nas marzy o tym by je zlikwidować.

Środki eliminowania insektów są różnorodne, od proszków zwilżanych po fumigację. Najważniejsze jest by w każdym przypadku skonsultować się z fachową instytucją specjalizującą się w dezynsekcji, która dopasuje prawidłowe techniki i starannie zabezpieczy dom, czy też zakład fabryczny.

Zwalczanie insektów to bardzo często konieczność. A uwierzcie nam, owady takie jak karaluchy, czy pluskwy zszargały nerwy nie jednej osobie. Jeśli również masz problem z tymi paskudnymi insektami, zobacz co jesteś w stanie dokonać, by wyeliminować je raz na zawsze.

Zwalczanie pluskiew

Pluskwy domowe to niewielkie (długość ciała pluskwy to tylko 6mm) pasożyty, które żywią się krwią organizmów stałocieplnych. Najczęściej możemy je znaleźć w pobliżu żywiciela, czyli na zasłonach okiennych, w szczelinach łóżek, czy w szafach. Ukąszenie pluskwy nie boli. Jednak na powierzchni skóry osób z alergią na te owady może pojawiać się specyficzny i męczący obrzęk, porównywalny do ukłucia komara. Pluskwy w mieszkaniu to absolutny dramat. Ubóstwiają zwilgotniałe otoczenie, stąd też najczęściej można je zastać w domkach letniskowych ulokowanych nad rzeką, lub w pobliżu lasu. Sposoby likwidowania pluskiew są diametralnie niejednorodne. Przy odkryciu tych pasożytów dobrze jest konkretnie oczyścić mieszkanie – odkurzyć i wyczyścić ogólnie dostępnymi środkami chemicznymi wszelkie zakamarki. Jeśli to nie wystarczy konieczna jest wizyta firmy specjalizującej się w dezynsekcji. Przypuszczalnie wykona ona zabieg gazowania, który w całości wyeliminuje pluskwy z domu.

Karaluchy – jak się ich pozbyć?

Widząc karalucha mamy dreszcze. Spłaszczone ciało ułatwiające życie w ciasnych zakamarkach. Pazurki zapewniające chodzenie po pionowych ścianach i te czułki penetrujące zakamarki. Owad jak z najgorszego snu, który żyje w naszych mieszkaniach. Prusaki, czy bardziej specjalistycznie nazywane karaczany prusaki często mieszkają w szpitalach, sklepach, zakładach gastronomicznych i obiektach lokalowych gdzie gdzie mogą bez problemu zjadać resztki produktów zjadanych przez człowieka. Te owady zanieczyszczają artykuły spożywcze i co straszniejsze, transportują niezwykle groźne patogeny takie jak cholera, dżuma, czy gruźlica. Zwalczanie karaluchów to zabieg polegający na stworzeniu specjalnej zanęty przyrządzonej z zaawansowanych płynów chemicznych.

Fumigacja, czyli gazowanie korników

Kornik drukarz, postrach wszystkich leśników, to owad przynależny do żuków z rzędu kornikowatych. Ten drobny owad (rozciągłość ciała wynosi najwięcej 9 mm) szarżuje chore i wiekowe drzewa, zmierzając niejednokrotnie do obumierania dużych obwodów leśnych. Przeważnie żeruje na świerkach pospolitych, jednak nie pogardzi takimi gatunkami drzew jak jodła, sosna jak i limba. Walka z tym pasożytem jest niezwykle skomplikowana, gdyż korniki rozmnażają się w lawinowym tempie. Ich gruntowne wyeliminowanie nie jest niewykonalne, ale jest bardzo trudne. Przynoszącą efekty procedurą usuwania korników jest fumigacja. Jest to mechanizm zwalczania szkodników drewna przy pomocy gazu lub dymu. Dezynsekcja gazowa prowadzi do kompletnej eliminacji korników, nie zagrażając przy tym konstrukcji drewna.

Pasożyty to problem ogólnoświatowy. Szkodniki egzystują bowiem obojętnie od realiów temperaturowych i ekonomicznych. Bardzo często ludzie wiążą występowanie pasożytów z biedą, co podkreśla tylko, jak mało o nich wiedzą. Przykładowo francuzy żyją w bardzo luksusowych budynkach mieszkalnych, gdzie mają dostęp do różnych posiłków. Istnieją sytuacje również że widywane są w eleganckich kawiarniach, gdzie pracownicy troszczą się o standardy higieny. Nigdy nie masz pewności gdzie masz możliwość spotkać pasożyty. Ale masz już pojęcie jak możesz z nimi walczyć.

Insektpol to firma zwalczająca owady. Od kilku lat aktywnie świadczy usługi dezynsekcji, fumigacji i deratyzacji. Używając specjalistycznych preparatów chemicznych w ekspresowym tempie likwiduje jakiekolwiek pasożyty z obiektów mieszkalnych i fabrycznych. Doskonale radzi sobie z likwidacją owadów, które nie są przez nas zapraszane. Przedsiębiorstwo Insektpol dba o nasze dobre samopoczucie i zdrowie, wykorzystując niezawodne i innowacyjne sposoby eliminacji pasożytów. Proponuje swoje usługi w takich miastach jak Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz, Łódź, czy Wrocław. Insektpol to zaufanie, sumienność i profesjonalizm w likwidowaniu insektów.

Zainteresowany/a usługą zwalczania owadów? Przejdź na stronę firmy Insektpol i skonsultuj się z fachowcami od dezynsekcji: zwalczanie pluskiew Gdańsk

Strona używa cookies
Ok