Dj Warszawa
Dobry DJ na wesele w Warszawie
28 grudnia, 2016
Seedart projektowanie ogrodów
Projektowanie ogrodów – komu je zlecić?
3 stycznia, 2017

Oryginalny projekt Twojego ogrodu

Projektowanie i budowanie ogrodów aranżacja ogrodów Toruń kamień do ogrodu

Gdy wychodzisz przed swój dom bezustannie znajdujesz szpetną, beznadziejną oraz przygnębiającą przestrzeń? Twoi koledzy niechętnie zachodzą do Ciebie w letnich miesiącach? Nadeszła pora, by to odmienić! Jeżeli posiadasz przed swoim domem niezagospodarowaną połać, która optycznie zdążyła już się upodobnić do amerykańskich slumsów, wtedy powinieneś zatrudnić renomowanego projektanta ogrodów. Musi być to koniecznie ktoś, kto ma wyjątkowe wyczucie smaku i kompetencje w robieniu takich rzeczy. W sieci masz szansę wyszukać dużo inspirujących pomysłów na wspaniały i ciekawy zieleniec, m in. po australijsku, z zastosowaniem skrzynek z drewna bądź palet. Jeśli zatem marzysz o tym, aby powierzchnia dookoła Twojego domu nabrała wyrazu i przykuwała zazdrosny wzrok znajomych, czym prędzej zorientuj się w przedmiocie projektowania ogrodów.

Co powinien zawierać projekt ogrodu?

Wykonanie oryginalnego oraz wzbudzającego podziw ogrodu składa się z paru niezbędnych etapów. Na początku musi zostać stworzony układ spożytkowania wskazanego miejsca. Chodzi tutaj przede wszystkim o ilustracyjne jego ukazanie, które zawiera granice obszaru, zaznaczenia informacyjne lub tereny wód. W następnej kolejności sporządza się dokumentację fotograficzną obszaru, w którym ma rozwinąć się ogród oraz stref z nim sąsiadujących. „Wypożyczona” firma ogrodnicza sporządza na niniejszej podstawie specjalny szkic techniczny, jego przedstawienie graficzne oraz wstępny kosztorys.

Jakie moduły muszą być dostrzegalne w schemacie technicznym ogrodu?

 • Zieleń, jaka zostanie zastosowana w zieleńcu z wyszczególnieniem poszczególnych gatunków oraz kolorem kwiatów
 • Styl nawierzchni, np. kamień ogrodowy
 • Niedużą architekturę, więc wszelakie meble ogrodowe, zadaszenia i murki
 • Źródła wody
 • Układ źródeł i kierunku instalacji elektrycznej
 • Modele oświetlenia, w tym ilość lamp
 • Następne detale, jakie będzie można zauważyć na rzucie zieleńca
 • Szacunkową cenę ogrodu

Ogród konwencjonalny czy modernistyczny?

Do dzisiaj najbardziej popularne to ogrody francuskie, holenderskie, i zen. Każdy z nich eksponuje kompletnie inną fantazję oraz trend. Przykładowo ogrody angielskie zorientowane są na prostotę i samodzielność, francuskie – na idealne, harmonijne układy oraz dróżki biegnące przez środek zieleńca, a japońskie – mają kopiować przyrodę, zaś nie ją ujarzmiać. Współcześnie konstruuje się je z nastawieniem na życzenia konsumenta, więc to jakie on posiada koncepcje na wyeksploatowanie obszaru własnej przyległej działki.

Wzorcowe modele ogrodów

 • Ogrody współczesne – mające, np. płaszczyznę do relaksu i uprawiania sportu
 • Ogrody familijne – dopasowane zarówno do życzeń rodziców, jak i najmłodszych. Skonstruowane z ujęciem miejsc na odpoczynek, zabawę albo spożywanie posiłków
 • Ogrody naturalne – takie, w jakich jest szansa wyczuć bliskość przyrody (np. skryć się w chłodzie drzew)
 • Ogrody wielkomiejskie – zorientowane zwłaszcza na ergonomię oraz posiadające komfortową przestrzeń odpoczynku
 • Ostatnio niezwykle modne stały się również ogrody skandynawskie, rustykalne, vintage czy włoskie.

Niezwykłe oświetlenie ogrodowe – które wybrać?

Wdziękiem zaprojektowanego ogrodu można radować się nie tylko w czasie dnia, lecz także nocą. Wystarczy, że wyposażymy go w optymalne oświetlenie. Interesującym pomysłem są ruchome lampy, które możesz położyć w każdym miejscu. Wszelakie ścieżki, schody, podjazdy – inaczej szczególnie uczęszczane rejony – powinny mieć stabilne podświetlenie, m in. halogenowe. Strefę spokoju można zaopatrzyć w indywidualną zdecydowaną lampę z kinkietami. Jeśli w pobliżu praktycznie w ogóle nie ma jakichkolwiek gniazd prądu, można z powodzeniem wykorzystywać lampy solarne. W ciągu dnia uzbierają one moc przejętą ze słońca, zaś wieczorem będzie można cieszyć się fajnymi efektami dekoracyjnymi. Dobrym pomysłem jest ulokowanie tzw. sensorów zmierzchu, które będą uruchamiały lampy w wybranym czasie albo lamp-automatów z detektorem ruchu (świecące się tylko wówczas, gdy w otoczeniu pojawi się człowiek bądź zwierzę).

Krótko mówiąc:

Podczas przygotowywania skwerów niezwykle ważne jest wkomponowanie wybranych komponentów, choćby tych najbanalniejszych. Dlaczego? Od nich uzależnione jest albowiem to, jakie sprawi na Tobie wrażenie. Strefa relaksu, taras, obszar wodny, wszelkie dróżki, światło oraz daszek muszą ze sobą współgrać. Jeżeli nie umiesz przenieść własnych koncepcji na rzeczywistość, zaczerpnij z usług projektanta zieleńców. Być może w tym, czego Ty niestety nie masz szansy do końca uszczegółowić, on szybko się odnajdzie i zasugeruje Ci optymalne rozwiązania. Pamiętaj, że obok przytoczonych uprzednio komponentów, trzeba opracować z nim też zestaw sprzętów do ogrodu, akcesoriów ogrodowych (np. akcesoriów piknikowych) i wszelkich subtelniejszych ozdób. Wcale nie warto projektować zieleńca na własną rękę, szczególnie, gdy nie wiemy co i w jaki sposób się robi. O wielu czynnościach możesz najzwyczajniej w świecie zapomnieć. Stawianie altany tylko pozornie jest szybkie, łatwe i komfortowe. W końcu możesz pozostać z rozkopaną działką, która będzie wyglądać gorzej niż przed zainicjowaniem czynności. Osoba odpowiedzialna za wygląd ogrodu bierze pod uwagę wszelkie składniki, które będą wpływały na jego rozrost. Może zabrzmi to prozaicznie, głównie te atmosferyczne. Więcej informacji możesz otrzymać klikając w ten link – Projektowanie ogrodów Toruń

Strona używa cookies
Ok