Biuro rachunkowe Poltax - Biuro księgowe Poltax - Biuro rachunkowe Toruń - Księgowość - Nowoczesne usługi księgowe - Usługi księgowe Toruń - Biuro Poltax Toruń - Prowadzenie księgowości - Obsługa księgowa firm
Księgowość dla firm – krótki poradnik
19 lutego, 2017
Pianka poliuretanowa - Ocieplanie poddasza pianką - Ocieplanie poddasza Toruń - Ocieplenie otwartokomórkowe - Izolacja pianką pur
Pianka PUR – nowoczesna izolacja wnętrza
20 lutego, 2017

Energooszczędne pompy ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Branża urządzeń grzewczych wciąż powiększa się w energicznym tempie. Są produkowane nowoczesne wydajne technologie, które wykorzystują ciepło z ogarniającego nas otoczenia. Nawet nie nie myślimy o tym co aktualnie może stanowić źródło ciepła. Atrakcyjną alternatywą dla klasycznych systemów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. To urządzenie może być stosowane w nowoczesnym, jak i standardowym budownictwie, dostarczając mieszkańcom dogodne warunki termiczne i konkretne oszczędności finansowe. Pompy ciepła występują w różnorodnych typach (w zależności od źródła odebrania ciepła) i w często skrajnych wersjach cenowych (zależnie od wykorzystanej techniki). Najczęściej producenci zabiegają o to, aby pompy ciepła były praktyczne i zwarte, by nie zabierać zbyt dużej ilości miejsca w budynkach mieszkalnych. Część tych urządzeń działa w cichym trybie, co jest kolejnym, kluczowym atutem. Najistotniejsze jest jednak, że każda pompa ciepła obniża koszty pokrywające ogrzewanie mieszkania, co jest głównie wspominanym powodem, dla którego wiele ludzi zaufała tej technologii.

Jeżeli projektujesz dom, lub zamierzasz wyremontować stary system grzewczy, sprawdź jaka pompa ciepła będzie dla Twojej rodziny najodpowiedniejsza. Niżej zaprezentujemy wszystkie gatunki pomp ciepła, wraz z ich kompletną specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – optymalne rozwiązanie dla każdego

Pompy ciepła powietrze/woda, jak sama nazwa sugeruje, przetwarzają powietrze z zewnątrz i powietrze wydzielane jako pierwotne źródło energii. Identycznie jak pozostałe systemy grzewcze, ten rodzaj pompy służy do zasilania w ciepło instalacji wewnętrznego ogrzewania (c.o.) jak i przygotowania odpowiednie temperatury wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc niezawodne połączenie pompy powietrznej, regulowanego podgrzewacza wody i pojemnika buforowego wody do ogrzewania. Zastosowanie pompy ciepła powietrze – woda umożliwia bez jakiegokolwiek kłopotu ocieplić dom o rozmiarze 120m2, czerpiąc jedynie z potęgi natury. Na dodatek, duża ilość powietrznych pomp ciepła dysponuje również funkcją chłodzenia, co umożliwia ich stosowanie w lato i w zimę.

Pompa ciepła odzyskująca ciepło z gruntu

Przy gruntowych pomp ciepła źródłem cieplnym jest grunt. Te urządzenia są inaczej nazywane geotermalnymi pompami ciepła i cechują się wyższą skutecznością niż powietrzne pompy ciepła przy chłodniejszych temperaturach. Najznaczniejszą skuteczność mają w sytuacji, kiedy dolne źródło zostaje zamontowane w wodzie gruntowej, która przeważnie ma temperaturę większą od zera. Pompy ciepła typu grunt idealnie funkcjonują w budownictwie mieszkalnym.

Wodna pompa ciepła

Następną opcją jest zastosowanie wody jako naczelnego źródła ciepła. Taki rodzaj pompy ciepła wspierany jest opcjonalną instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo wpływa na ostateczną skuteczność energetyczną urządzenia. System hydrologiczny jest w stanie uzyskać znakomitą wydajność, nawet podczas lodowatych zimowych nocy (od 300% do 600%). Wodna pompa ciepła może być podłączona do ogrzewania podłogowego, kaloryferów konwekcyjnych czy do ogrzewania napowietrznego.

Jak działają pompy ciepła

Mimo rożnych źródeł termicznych podstawa funkcjonowania pompy ciepła jest w sumie bardzo podobna w każdym przypadku. Każda pompa ciepła skonstruowana jest źródła dolnego i górnego. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub ziemia, a źródłem górnym jest woda krążąca kolejno w całej instalacji grzewczej. Powinno się zaakcentować, że pompa ciepła nie tworzy ciepła, lecz odzyskuje je z środowiska, co jest najbardziej ekologicznym, oferowanym rozwiązaniem grzewczym. Duża efektywność energetyczna jest rezultatem unikatowej budowy. Pojawia się tu parownik, który przewodzi energię cieplną z powietrza, wody i gruntu do układu. Kolejno sprężarka spręża ocieplony gaz, zwiększając jego temperaturę. Gaz ten zmierza dalej do skraplacza, który uzupełnia w ciepło wodę zapewniającą ciepło w całym domu. To co jest ubocznym produktem z mechanizmu odzyskania ciepła zostaje przekazane do parownika. Cykl zostaje zakończony, a pompa ciepła jest gotowa do dalszego funkcjonowania.

Wytwórcy wysokiej jakości urządzeń CO troszczą się nie tylko o doskonałą efektywność energetyczną, ale także o elegancję wykończenia. Pompy ciepła nie są zbyt duże i łatwo adaptują się do mieszkań o różnej kubaturze. Mogą być zarządzane zdalnie przy użyciu funkcjonalnej aplikacji, bądź sterownika. Zaopatrzone są również w różnorodnego typu funkcje, takie jak tryb pracy cichej, czy tryb automatyczny, co wzmacnia komfort obsługi. Na dodatek mogą wpierać pracę innych urządzeń grzewczych.

Jesteśmy producentem funkcjonalnych pomp ciepła poprawiających skuteczność energetyczną Twojego domu. Zapewniamy sprzedaż urządzeń centralnego ogrzewania, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, lub instalację kompletnych układów grzewczych. Zadbamy o Twój komfort i oszczędności. Sprawimy, że pokochasz domowe ciepło. Odwiedź naszą stronę i poznaj szczegółową specyfikację każdej pompy ciepła. Pompy ciepła

Strona używa cookies
Ok