Serwisowanie telewizorów w Łodzi naprawa ustawianie programów
Naprawa telewizorów w Łodzi
17 października, 2016
Uchwyty meblowe Gałki meblowe Dorabianie kluczy Bejce i lakiery Konserwacja mebli
angra art – profesjonalne usługi i szeroki asortyment
24 października, 2016

Ocieplenie budynku to praktycznie jedna z najważniejszych kwestii, o której musisz zdecydować jeszcze na etapie budowy domu. Jeszcze dekadę temu nie mieliśmy zbyt dużego wyboru co do rodzaju materiału izolacyjnego. W sklepach mieliśmy jedynie dostęp do takich materiałów jak wełna mineralna czy styropian. Jednak z każdą następną fazą postępu prac nad nowoczesnymi metodami ocieplania budynków, zaczęły się pojawiać na rynku produkty pod różnymi względami innowacyjne. Twórcy materiałów dociepleniowych oczekiwali produktu, który urzeczywistniałby wymagania zdrowotne (brak reakcji alergicznych) i jakościowe (wysoki współczynnik izolacji termicznej). Istotny był także wymiar komfortu pracy z danym materiałem izolacyjnym, albowiem wcześniej wykorzystywane surowce nie dość, że nie były funkcjonalne, to silnie podrażniały skórę i oczy (tak jak wełna mineralna). Po kilku latach prac nad wynalezieniem innowacyjnej technologii ociepleń, do sprzedaży trafiła pianka poliuretanowa.

Szybko zaobserwowano, że pianka pro jest produktem wysoce praktycznym, oferującym doskonałą izolację termiczną nie tylko mieszkań, ale również hal magazynowych. Użytkownicy pokochali piankę za precyzyjne krycie danej powierzchni, za możliwość aplikacji w trudno dostępne miejsca, a także za ekonomię przestrzeni, dzięki nakładaniu cienkiej warstwy izolacji. Izolacja pianką ma co raz więcej zwolenników. Dlaczego? Tego dowiecie się poniżej.

Która pianka jest lepsza – otwartokomórkowa, czy zamkniętokomórkowa?

Rozróżnia się dwa warianty pianki PUR – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa typy pianki różni głównie struktura, ale również przeznaczenie. Systemy zamkniętokomórkowe wykorzystuje się przy izolacji takich przestrzeni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Korzysta się z nich przy ocieplaniu natryskowym, przy produkcji płyt warstwowych i materiałów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka PUR cechuje się gęstą konsystencją w granicach od 35 do 300 kg/m3, poprzez co nie wchłania wilgoci i może być eksploatowana w urozmaiconych warunkach temperaturowych. Z kolei pianka otwartokomórkowa używana jest przeważnie w ocieplaniu wnętrza obiektów (poddasze i ściany działowe). Kompozycja pianki, jak sama nazwa sygnalizuje składa się z komórek o otwartej budowie, poprzez co doskonale przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie obciąża budynku i jest przyjazna dla środowiska, dzięki użyciu wody jako czynnika spieniającego.

Pianka poliuretanowa i technologia

Najistotniejszym problemem związanym z ociepleniem domu jest powstanie tak zwanych mostków cieplnych. Wykorzystanie pianki pro całkowicie likwiduje ów problem, ponieważ materiał dociera do najbardziej niedostępnych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) speiniana jest już na miejscu budowy. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnych maszyn pracujących pod wysokim ciśnieniem pianka aplikowana jest na wybrane powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Docieplenie piankowe jest bardzo lekkie i zajmuje zdecydowanie mniej powierzchni niż klasyczne materiały izolacyjne. Ponadto wzmacnia konstrukcję wszelkich budynków. Systemy poliuretanowe aplikowane są w niezwykle ekspresowym czasie, co niejednokrotnie jest elementem decydującym przy wyborze ocieplenia. A co z jej zastosowaniem? Z pianki Pro można wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, jak i ocieplenia kurników.

Dlaczego warto stosować izolację z pianki PUR?

Pianka poliuretanowa jest alternatywą dla tradycyjnych sposobów izolacji. W zasadzie dlatego, że przy jej wykorzystaniu redukuje się grubość nawierzchni izolacyjnej. Pianka PUR jest neutralna dla otoczenia i najlepsza dla osób z różnego typu uczuleniami. Gwarantuje najwyższy poziom izolacji ciepła wewnątrz budynków, gdyż nie zmienia swoich właściwości nawet po kilku latach od jej aplikacji. Nie dość, że zatrzymuje ciepło w mieszkaniach w okresie zimowym, to jeszcze chroni przed ich nagrzaniem w lecie. Niski parametr absorpcji wody powoduje, że w materiale nie atakują grzyby, ani pleśń. Ostatni aspekt, o którym warto napomknąć, to prosta aplikacja pianki. Pianka Pro wypełnia najmniejsze przestrzenie bez jakiegokolwiek problemu. Jej budowa umożliwia doskonałą przyczepność do każdego rodzaju podłoża.

Odpowiednie ocieplenie domu to pewność komfortu przy niskiej temperaturze na zewnątrz. Mieszkańcy obiektów budowlanych ocieplonych pianką PUR deklarują, że taka izolacja jest najbardziej skuteczna i najprostsza w aplikacji. Koszty zastosowania pianki poliuretanowej i ocieplenia z styropianu są bardzo przybliżone, dlatego przy wyborze metody ocieplenia domu warto przypomnieć sobie o nowoczesnych systemach poliuretanowych. To nie tylko oszczędność wydatków ale także czasu.

Jeśli wybierzecie izolację pianką, następnym krokiem jest wybór producenta. Jedną z promowanych przez nas firm jest KDP Pro. Przedsiębiorstwo to od prawie dwóch dekad specjalizuje się w technologii ociepleń nie tylko obiektów mieszkalnych, ale także produkcyjnych. Oferuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to fachowcy od ociepleń poliuretanowych, którym nie straszne są żadne wyzwania. Więcej dowiecie się na ich stronie, na którą dziś Was odsyłamy: pianka otwartokomórkowa.

Strona używa cookies
Ok