Marketing internetowy - zwiększ swoje szanse w Internecie
Czym jest i co może Ci dać marketing internetowy?
Maj 18, 2017
Malowanie bawialni
Malowanie bawialni – ściany mogą inspirować
Październik 23, 2017

Mamy różne marzenia, dla większości jednym z nich jest wybudowanie domu. Realizacja takiego marzenia to ogromne wyzwanie logistyczne oraz finansowe. Kluczowym elementem realizacji planu jest odpowiednia działka. Jest to jednak dopiero początek trudnych wyborów. Schemat domu spędza sen z powiek przez długie miesiące. Zaplanować należy nie tylko właściwą powierzchnię, ale też plan pomieszczeń. Całość powinna idealnie współgrać, tak aby każdy mieszkaniec miał swój własny kąt. Przeanalizować trzeba też o zaplanowaniu ciągów komunikacyjnych w projekcie, dzięki temu zaoszczędzimy sporo czasu podczas na przykład sprzątania. Ważną kwestią jest też dobór dopasowanej metody ogrzewania. Nie wszędzie jest możliwość podłączenia się do sieci gazowej. W takim wypadku przemyśleć należy zainstalowanie ogrzewania węglowego lub olejowego. Decyzja ta wpływa przez wiele lat na koszty ogrzewania, ale też na wygodę konieczność magazynowania opału.

Nawet najlepsza metoda grzewcza będzie nieskuteczna, gdy nie zadbamy o właściwą izolację termiczną. Będzie trudno utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniach. Znaczące straty są efektem niewystarczająco ocieplonego strychu. Dlatego kwestii ocieplenia nie powinno się omijać. Metoda termoizolacji domu jest istotna. Stosowane są różne produkty: styropian, wełna, korek czy ciesząca się coraz większą popularnością pianka poliuretanowa, zwana dla uproszczenia pianką PUR.

Opcji jest wiele

Najczęściej spotykanym materiałem stosowanym do izolacji domów jest styropian. Ma on wiele plusów:jest łatwo dostępny i stosunkowo tani. Jednakże nie nie jest polecany do ocieplania tych części domu, które są łatwopalne – dotyczy to przede wszystkim elementów drewnianych. Alternatywą jest wełna mineralna. Jest ona droższą opcją, ale za to cenioną przez fachowców trudniących się termoizolacją. Wełna jest ognioodporna, idealnie izoluje przed hałasem. Wykorzystywanie wełny wymaga jednak masywniejszej konstrukcji dachu, bo ten materiał sporo waży. Wełnę trzeba chronić przed wilgocią poprzez wykorzystanie materiałów zabezpieczających. Opcji termoizolacji domu jest więcej. Pianka poliuretanowa jest coraz popularniejsza. Stosowana jest ona wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.

Ocieplanie pianką PUR

Poliuretan dostępny jest w wielu wariantach. Produkuje się z niego miedzy innymi piankę wykorzystywaną do ocieplania. Powstaje ona z połączenia dwóch składników: żywicy i utwardzacza, jakim jest izocyjanian. Oba składniki podgrzewa się i następnie pod wpływem ciśnienia tworzy się pianka, którą wykorzystuje się do izolacji. Natryskiwana pianka zwiększa swoją objętość i momentalnie zastyga. W kilka chwil powstaje jednorodna warstwa, która szczelnie wypełnia wszystkie szczeliny. Pianka idealnie trzyma się prawie każdej powierzchni. Dodatkowe umocnienia są całkowicie niepotrzebne. Sam proces natryskiwania przebiega szybko, kilka godzin wystarcza aby ocieplić dach.

Rodzaje pianki

Pianka PUR występuje w dwóch wariantach – otwarto i zamknięto komórkowej. Ta ostatnia stworzona została do termoizolacji budynków od zewnątrz. Oprócz ochrony przed stratą ciepła stanowi także świetnym materiałem hydroizolacyjny, przez to stosowana jest do ocieplania fundamentów. Ocieplanie nią domu od wewnątrz także jest możliwe. Pianka PUR tego typu niewiele waży. Dodatkowo pianka otwarto komórkowa pianka PUR na porowata strukturę, sprawia to, znacząco ułatwia to wentylację. Stosuje się ją do izolacji wnętrz.

Plusy ocieplania pianką PUR

Pianka PUR jest niezwykle uniwersalna. Można nią ocieplać zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną część domu. Używana jest jako produkt izolacyjny w budynkach przeznaczonych dla pojedynczych rodzin i dla większych społeczności, budynkach wykorzystywanych w celach gospodarczych. Ocieplenie z pianki PUR nie szkodzi alergikom. Powstała warstwa ocieplająca nie pyli się, dlatego nie jest ona zagrożeniem. Pianka poliuretanowa nie wydziela toksyn, nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Pianka PUR doskonale zabezpiecza przed utrata ciepła, przez co jest doceniana przez architektów zajmujących się pasywnym budownictwem. Następną zaletą jest wodoodporność. Pianka PUR nie nasiąka i nie odkształca się. Zastosowanie dodatkowych umocnień jest niepotrzebne, bo doskonale przywiera do drewna, betonu czy papy. Mostki termiczne stanowią duży problem podczas ocieplania. To właśnie przez nie ucieka ciepło. Wykorzystanie pianki PUR minimalizuje ten problematyczny punkt. Poliuretan tworzy niewymagającą spoin całość dlatego nie trzeba łączyć kolejnych warstw. Daje to możliwość ocieplenia nawet skomplikowanego kształtem dachu i to w ekspresowym czasie. Porównując, ocieplenie z waty wymaga pracy kilku osób, docinania i stosowania dodatkowych wzmocnień.

Właściwe ocieplenie budynku to inwestycja, którą należy przemyśleć i właściwie zaplanować. Przemyśleć należy plusy i minusy każdej z metod. Dotychczas stosowane produkty stosowane do izolacji od jakiegoś czasu mają poważnego konkurenta jakim jest pianka PUR. Pianka PUR ma doskonałą opinia u fachowców, doceniają oni jej mnogość zastosowań. Ogromnym plusem jest także krótki czas wykonania ocieplenia. Pianka PUR stosowana jest zarówno w budynkach mieszkalnych, ale także jako ocieplenie budynków wykorzystywanych do chowu zwierząt.

Pianka PUR – co jeszcze wiemy? —-> http://www.kdkpro.pl/ocieplanie-pianka-pur/

Strona używa cookies
Ok